Marzec 29, 2024, 05:58:31 am

Autor Wątek: Czyszczarka z pasem bezkońcowym  (Przeczytany 3432 razy)

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Czyszczarka z pasem bezkońcowym
« dnia: Lipiec 19, 2021, 22:08:14 pm »
Witam
Dzis w moje ręce trafiła czyszczarka ktora prawdopodobnie służyła do czyszczenia trzonkow. Nie chcę robić trzonkow a trochę popracować i zmienić przeznaczenie czyszczarki. Dlugosc ramy 2500mm a szerokość koła,tym samym pasa 170 mm. Do czyszczarki będę chciał dorobić wózek pod
Papierem,pasem sciernym i używać do czyszczenia elementów długości około 1200mm.  Co Wy na to,moze sie to udać?

Online Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7538
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Czyszczarka z pasem bezkońcowym
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 20, 2021, 02:31:41 am »
Z pewnością się uda.
Potrzebny jeszcze  docisk papieru do obrabianego elementu. Dobrze jakby wuzek miał regulację góra-dół.

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Czyszczarka z pasem bezkońcowym
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 20, 2021, 08:36:54 am »
O docisku zapomnialem ,faktycznie. O regulacji też.  Na spokojnie usiadę i pomyslę wtedy jakis rysunek dam na forum i będę liczył ze cos podpowiecie.

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Czyszczarka z pasem bezkońcowym
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 20, 2021, 11:45:43 am »
Czyszczarkę kupiłem za 550 zł,bez kabla ale niby działającą. Podłączyłem i silnik działa, jest bicie na ośce tylnego koła i szajbach od paska klinowego,chyba od złego nabicia koła. Plan mam taki żeby obniżyć całość i na ramie konstrukcji dać wózek, nie mam pomysłu na regulację wysokości. Wózek miałbym jeździć na prowadnicach (wózkach) ktore są montowane do maszyn CNC. Tym samym musiałbym podnieść do góry caly napęd pasa sciernego.Maksymalnie chcę rozsunac koła od siebie żeby obrabiać wieksze elementy na ile pozwolą możliwości czyszczarki. Co Wy na to?

Offline tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5688
    • Zobacz profil
Odp: Czyszczarka z pasem bezkońcowym
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 20, 2021, 18:32:30 pm »
Pod pasem ściernym nie możesz mieć   żadnej konstrukcji ,bo tam  miejsce  jest  na  stół jezdny .
Konstrukcja która będzie  spinać  obydwa  koła idzie górą  nad pasem i przy ziemi .
Stół na  4 kółkach  ( zdjęte  opony ) które poruszają się z lewej i prawej strony po rurach . rury podparte w dwóch punktach  ( suwają się  w  drugich  rurach  ,a te  na sztywno dospawane do konstrukcji . w środku odległości między nimi pręt  gwintowany umożliwiający podnoszenie  stołu ( z lewej i prawej strony )
Koło naciągowe zamocowane  na konstrukcji  w kształcie  litery  V   ( objaśniam - na dole zawiasa , na lewej odnodze litery  koło naciągowe ,na prawej odnodze pokrętło naciągowe .
Do tego rura lub teownik powyżej dolnego  pasa po którym na rolkach  będzie jeździł  trzewik   dociskowy .
To tyle  w skrócie .

Jak  byś kiedyś potrzebował szlifierki tarczowej fi  60  cm na 380v to daj  znać