Maj 13, 2024, 21:11:42 pm

Autor Wątek: Bieżące... roboty :)  (Przeczytany 238899 razy)

Offline seba.kl

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 247
    • Zobacz profil
Odp: Bieżące... roboty :)
« Odpowiedź #930 dnia: Sierpień 23, 2016, 14:21:52 pm »
Możesz zrobić mniej tylko żeby były chociaż 2 warstwy pewnie są styropiany 2 pod Wylewki tak jak przy fadsdzie  i wtedy połóż 3 warstwy będziesz miał 6 cm a unikniesz mostków termicznych.
Ja chudziak u siebie też bede zrobił siatką tak na wszelki wypadek

Offline DMariusz

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 227
    • Zobacz profil
Odp: Bieżące... roboty :)
« Odpowiedź #931 dnia: Sierpień 23, 2016, 14:30:52 pm »
Człowiek skuwa 80 m2 posadzki ręcznie, a tu go od leniuszków wyzywają

Sorry, po prostu mi przypomniałeś  nie mogę się nie podzielić z innymi... leniuszkami co to się maszynami posiłkują ;)
http://joemonster.org/filmy/72978

Offline Lauter

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 217
    • Zobacz profil
Odp: Bieżące... roboty :)
« Odpowiedź #932 dnia: Sierpień 23, 2016, 14:47:11 pm »
Wymyślili te durackie maszyny, bo siły w ręcach nie mieli!

Offline swfr

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 646
    • Zobacz profil
Odp: Bieżące... roboty :)
« Odpowiedź #933 dnia: Sierpień 23, 2016, 15:45:31 pm »
Jeśli dajesz siatkę zbrojeniową to wystarczy wylewka 5 cm. Styropianu min. 10 cm (2x5cm)
Siatkę podeprzyj, kup takie plastikowe podkładki, żeby była +/- w połowie grubości betonu.
Folia na chudziaku i na styropianie.

Offline Pragmatyczny Przemek

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1260
    • Zobacz profil
    • Pragmatyczny
Odp: Bieżące... roboty :)
« Odpowiedź #934 dnia: Sierpień 23, 2016, 17:12:49 pm »
Zastanów się nad styropianem. Ja jestem po skuciu posadzki w domu.
Będę robił polytech. http://www.akces.info.pl/izolacje-polytech
W skrócie, beton zmieszany z sypkim styropianem. Bierzesz betoniarke, wodę cement politech i gotowe.
Jak wlejesz do taczki całą betoniarkę to jesteś wstanie to sam podnieść. To jest coś takiego jak gazobeton tylko, że wylany.
Wychodzi taniej niż sytropian, cement i piach.
Kolega budowlaniec mi to poleca robił już kilka razy.

akwa-stolarz

  • Gość
Odp: Bieżące... roboty :)
« Odpowiedź #935 dnia: Sierpień 23, 2016, 18:13:17 pm »
Pod styropianem daj chudziak. Suchy beton to za mało. Jakiś czas temu skuwalismy u brata posadzkę w piwnicy.  pod posadzka były widoczne kanały wykopane przez kreta.
Skubany podkopal się pod ławami. Pomyśl co by zrobił ze styropianem gbybys go ułożył bezpośrednio na piachu.

Ps. Dajesz przewody elektryczne na ziemii?

Offline seba.kl

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 247
    • Zobacz profil
Odp: Bieżące... roboty :)
« Odpowiedź #936 dnia: Sierpień 23, 2016, 18:58:02 pm »
Z tymi przewodami też nie bardzo ja w warsztacie bym ich w podłodze nie robił tylko po ścianach

Offline Lauter

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 217
    • Zobacz profil
Odp: Bieżące... roboty :)
« Odpowiedź #937 dnia: Sierpień 23, 2016, 19:18:57 pm »
seba.kl przewody w posadzce kazał mi w ten sposób prowadzić elektryk. Dodatkowo oprócz rury karbowanej planuję jeszcze je czymś zabezpieczyć. Moim zdaniem też lepiej prowadzić w podłodze niż w ścianie, w której teoretycznie będę wiercił otwory pod kołki, na przykład żeby powiesić szafki. Pragmatyczny Przemek a jak ten system polytech wychodzi cenowo? I dlaczego upieracie się przy styropianie akurat 2x5 cm zamiast 10 cm? Na elewację nikt przecież nie daje dwóch warstw styropianu tylko po to, żeby uniknąć mostków termicznych.A może jestem w błędzie?

Offline peter

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
Odp: Bieżące... roboty :)
« Odpowiedź #938 dnia: Sierpień 23, 2016, 19:50:15 pm »
na elewację daje sie steropian frezowany dlatego wystarczy jedna warstwa, i zasadnicze pytanie czy warsztat będzie ogrzewany ?

Offline Lauter

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 217
    • Zobacz profil
Odp: Bieżące... roboty :)
« Odpowiedź #939 dnia: Sierpień 23, 2016, 20:26:29 pm »
Będzie ogrzewany. I tu też pojawia się kolejny problem. Warsztat składa się z trzech położonych obok siebie pomieszczeń o łącznej powierzchni około 80 m2 połączonych przejściami o szerokości 90 cm. Komin jest mniej więcej na końcu budynku. Tej zimy mam zamiar wykonać test, czy w nieocieplonym budynku jeden piec typu koza wystarczy. Prowadzenie jakichś rur odpada, bo zwyczajnie mam za nisko położony strop, a przy moim wzroście nietrudno mi będzie poczuć się jak Gustlik w Rudym z Czterech Pancernych  ;). Myslałem o dwóch mniejszych piecach położonych w dwóch przeciwległych końcach warsztatu. Może żeby to zobrazować pokaże rysunek w sketchupie.

Offline seba.kl

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 247
    • Zobacz profil
Odp: Bieżące... roboty :)
« Odpowiedź #940 dnia: Sierpień 23, 2016, 20:57:25 pm »
To dobry elektryk że tak powiem chyba robi same instalacje w domkach.
Prowadzenie w podłodze stosuje się w mieszkaniach, domach czy tam domkach instalację w warsztacie najlepiej jest wykonać sufitem w przeznaczonych do tego kanałach lub korytkach każdy zaraz się spyta dlaczego a sprawa jest prosta teraz w danym obwodzie masz urządzenie które ma powiedzmy 2000W i inne też 2000W i nigdy nie chodzą razem ale za rok lub 2 podepniesz pod to samo gniazdo urządzenie 5kW i będzie chodziło przez jakiś czas dopóki przeciążenie nie spali kabli a uwierz że już kilka razy wymieniałem takie przypadki. Wątpie żebyś robił typowo przemysłową instalacje muszę się przyjrzeć fotce.
Co do zabezpieczenia to po pierwsze kable połóż na chudziaku nie na piachu lub na styropianie i zalej wylewka lub jeżeli masz możliwość założenia rur ale o wiekszej wytrzymałości na zgniatanie jak pamiętam to 720N

Offline seba.kl

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 247
    • Zobacz profil
Odp: Bieżące... roboty :)
« Odpowiedź #941 dnia: Sierpień 23, 2016, 21:11:24 pm »
Ile masz punktów na 1 obwodzie i jakim przewodem zrobione ?

Offline amigorg

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7495
  • Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
    • Zobacz profil
    • Maszyny i projekty
Odp: Bieżące... roboty :)
« Odpowiedź #942 dnia: Sierpień 23, 2016, 21:12:52 pm »
Witam
Zrobiłem okapy nad wejścia do piwniczki pod chatą w górach. Przy okazji sprawdziłem jak się pracuje zagłębiarką. Obcinałem nią brzegi desek , rozcinałem je też do klejenia i obcinałem na wymiar - tak dla wprawy. Po klejeniu  ( klej poliuretanowy Soudal 66A) przepuściłem je przez grubościówkę. Będzie kolejna okazja do wyjazdu w góry aby okapy zamontować  :)

Offline Lauter

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 217
    • Zobacz profil
Odp: Bieżące... roboty :)
« Odpowiedź #943 dnia: Sierpień 23, 2016, 22:37:48 pm »
seba.kl do warsztatu idzie kabel ziemny 5x4mm. Od rozdzielnicy jak dotąd pod tynkiem prowadziłem 2 obwody 230 v po 10 gniazd kablem 3x2,5mm, 2 obwody oświetlenia kablem 3x1,5 mm i jeden obwód 400 v kablem 5x2,5 mm. Wszystko to niestety puściłem pod tynkiem i niewielką część podłogą. Chciałem całą instalację zrobić natynkowo, ale dałem się przekonać, żeby zrobić bardziej estetycznie, no i teraz zaczynam trochę żałować. Trochę mnie zmartwiłeś tym przepalaniem się kabli. Myślałem do tej pory, że odpowiedni wyłącznik nadprądowy może temu zapobiec?
amigorg - zazdroszczę ci, bo też już bym się chciał zająć typowo stolarską robotą. Budowlanka już mi bokiem wychodzi.

Offline seba.kl

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 247
    • Zobacz profil
Odp: Bieżące... roboty :)
« Odpowiedź #944 dnia: Sierpień 24, 2016, 00:31:41 am »
Jak masz możliwość to rozdziel po 5 gniazd na obwód
Nie martw się bo to ci bedzie działać tylko ja jestem pod tym względem bardzo przeczulony bo trochę robiłem poprawek a raczej usuwania awarii
Bezpieczniki zabezpieczaja ale co robisz jak ci go wywali idziesz włączysz i dalej ognia a temperatura robi swoje z plastikiem i się niestety izolacja topi powodując w końcu zwarcie ale to temat rzeka