Marzec 29, 2024, 07:27:08 am

Autor Wątek: Czym skleić pęknięte drewniane drzwi w okolicy zawiasu  (Przeczytany 5625 razy)

Offline oranos7

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Czym skleić pęknięte drewniane drzwi w okolicy zawiasu
« dnia: Czerwiec 11, 2020, 01:39:35 am »
Niestety trzasnęły mi drzwi w okolicach zawisu,  zawias jeszcze się trzyma ale jest  luźny, drzwi zaczynają pękać na pół w okolicy górnego zawiasu. Normalnie bym tego nie kleił tylko kupił nowe drzwi gdyby nie to że mam futrynę starego typu i zakup najtańszych drzwi na filc 20mm to wydatek około 400 zł. Także chciałem spróbować to skleić dwuskładnikowym klejem epoksydowym + użycie ściskaczy na czas związania kleju. Doczytałem że musi to być klej wolnowiążący który bardzo powoli się utwardza. Wcześniej używałem poxipolu i dragona. Poxipol mega szybko robi się twardy, już po kilku minutach od zmieszania twardnieje. Niestety mam z nim złe doświadczenia - bardzo słabo trzyma się powierzchni i słabo spaja elementy. Kleiłem nim zawias od drzwiczek kuchennych (metal i drewno) i wyszła jedna wielka kaszana, po kilku dniach klej puścił i zawias odpadł Następnie użyłem dwuskładnikowego kleju epoksydowego dragona który bardzo wolno twardnieje (dopiero po kilku godzinach zaczyna robić się twardy). Ku mojemu zdziwieniu po 5 latach trzaskania szafką trzyma jak szalony i nie zanosi się aby cokolwiek miało się stać. Tak jak by ten klej wtopił się w łączone elementy. I tutaj mam dylemat bo 90% komentarzy na internecie odnośnie kleju dragona jest negatywnych, ludzie piszą że to najgorszy klej jaki kiedykolwiek używali...  A poxipol ma pozytywne opinie ... A jak dla mnie jedynym atrybutem poxipolu jest to że szybko twardnieje i nic wiecej a dragon jest od niego kilka razy lepszy. Powiedzcie mi czy ja się mylę i dragon to naprawdę jeden z najgorszych dwuskładnikowych klejów epoksydowych na rynku ? Jak to skleić żeby wytrzymało ?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2020, 01:48:55 am wysłana przez oranos7 »

Offline Norberto

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
Odp: Czym skleić pęknięte drewniane drzwi w okolicy zawiasu
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 11, 2020, 11:57:07 am »
Najpierw zapraszam do działu przedstaw się, a następnie wstaw fotki to coś spróbuję doradzić

Online Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7538
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Czym skleić pęknięte drewniane drzwi w okolicy zawiasu
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 12, 2020, 19:48:50 pm »
Właściwa odpowiedź.