Kwiecień 26, 2024, 23:11:10 pm

Autor Wątek: Zalup odkurzacza - kilka pytań  (Przeczytany 5741 razy)

Offline Talos

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Zalup odkurzacza - kilka pytań
« dnia: Maj 27, 2017, 00:25:21 am »
Przymierzam się do kupna odkurzacza - do pracy z zagłębiarką, wyrzynarką i szlifierkami oraz do sprzątania. 

1. Znalazłem model Lavor Trenta XE / ITA, na papierze wygląda nieźle (30l, 270kpa, 70l/s, wąż 4m), prawdopodobnie to "brat" Stanleya STN32XE. Czy ktoś miał styczność z tym Lavorem? Recenzji nie mogę znaleźć, więc nie bardzo wiem czy dawać wiarę tym jego parametrom. Owszem fakt, że produkowany jest w Włoszech daje pewną nadzieję na wiarygodność, niemniej może ktoś miał okazję nim popracować i może opisać jak jest.

2. Alternatywą dla niego jest MacAllister z 1800w/40l/22kpa - głównie z względu na to że mam blisko do Castoramy, rok gwarancji dłużej i funkcja dmuchawy której Lavor nie ma. Młodszy "brat" Mac'a 1400w/30l ma dobrą opinię, ale o tym 1800w/40l też nic nie wyszukałem. Po za tym zastanawia mnie czy wąż 2,5m to jednak nie za mało.

3. Po głowie chodzi mi także Kress 1200 EA z względu na otrząsanie filtra, 21kpa, 32l pojemności, wąż 3,5m i wlot cyklonowy. Niestety zwiększanie budżetu dwukrotnie budzi moją wątpliwość (bo czemu nie trzykrotnie i wziąć Starmixa 1425 :) ), szczególnie, że też recenzji brak.

4. Zastanawiam się czemu tak mało odkurzaczy ma układ cyklonowy? Skoro każdy robi sobie samodzielnie cyklon to powinno mieć wzięcie na rynku, a w sumie teraz chyba tylko Starmix produkuje z tym układem wlotu.

5. Czy funkcja dmuchawy to przydatna rzecz? Jak często i do czego się jej używa?

6. Czy otrząsanie filtra w odkurzaczach do 1000zł. działa sprawnie? Z tego co wydaje mi się to jest to obdmuchiwanie filtra, a nie elektromagnesy. Czy to chwyt marketingowy czy jednak warto do tego dokładać?

Za wszelkie porady z góry dziękuję.

m_kola

  • Gość
Odp: Zalup odkurzacza - kilka pytań
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 27, 2017, 07:05:04 am »
Ja mam wprawdzie tylko tego mniejszego Macallistera ale używając go od pół roku wygenerowałem (tylko) 100 litrów trocin natomiast filtr jest nadal jak nówka więc póki co otrząsanie tak czy siak nie byłoby mi potrzebne ale co do przydatności nie wypowiem się bo nie wiem. Natomiast za odpowiedzią kolegi @daka problem worków rozwiązałem robiąc takowy z poszewki na poduszkę. Sprawdza się  perfekcyjnie.
Dmuchawy nie użyłem nigdy, mam kompresor 😎

Offline marcin6391

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2571
    • Zobacz profil
Odp: Zalup odkurzacza - kilka pytań
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 27, 2017, 07:32:59 am »
A ja wielokrotnie , m.in. :
- do rozpalania grilla,ogniska
- do sprzątania tarasu, podjazdu,itp...

Nożyk

  • Gość
Odp: Zalup odkurzacza - kilka pytań
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 27, 2017, 07:45:26 am »
Ja mam do czynienia z boszem gas20 z tym że nie przy trocinach tylko budowlance i w takich warunkach otrząsacz jest niestety niewiele wart.


daka

  • Gość
Odp: Zalup odkurzacza - kilka pytań
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 31, 2017, 06:36:47 am »
Ja mam tego stanleyA co podałeś jest ze mną jakieś 4 latka do elektronarzędzi super i do sprzątania tez. Akcesoria tzn rura i ta ssawka co jest w zwykłym odkurzaczu raczej średnie. Jak pisał @m_kola worek mam z wsypu na poduszki i mam ten sam od 4 lat      Ogólnie jestem zadowolony

Offline JacekD

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 121
    • Zobacz profil
    • Drewtak
Odp: Zalup odkurzacza - kilka pytań
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 31, 2017, 10:06:17 am »
Mam McAllistera 30l - zakupiłem go po przeczytaniu pozytywnych opinii tutaj.
Robi robotę a kosztuje tyle co zestaw zapasowych akcesoriów do starmixa. Dmuchawy używam do czyszczenia np pod blacikiem taśmówki i sprawdza się super.
Ogólnie jestem zadowolony, bo mimo niskiej ceny mam w pełni funkcjonalny sprzęt. Jedyny minus to hałas. Nie ma opcji, żebym podłubał sobie w piwnicy wieczorem, bo ten odkurzacz jest głośniejszy od grubościówki.
Jakbym miał większy budżet - to brał bym coś cichszego. Ale mimo wszystko jestem fanem marketowych chińczyków. Po podłączeniu szlifierki z lidla pod odkurzacz z casto zawsze mam wrażenie że one się ze sobą kłócą o to kto jest królem chińczyków.
WWW.DREWTAK.PL

Offline stachmiesz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1361
  • Lajf is brutal end ful of zasadzkas
    • Zobacz profil
Odp: Zalup odkurzacza - kilka pytań
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 31, 2017, 11:46:05 am »
problem worków rozwiązałem robiąc takowy z poszewki na poduszkę
Daj foto
Sorry za offtop :)

Offline Grzegorz58

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
Odp: Zalup odkurzacza - kilka pytań
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 31, 2017, 11:59:11 am »
Też bym chętnie zobaczył tę poszewkę, szczególnie z czego zrobiłeś tę sztywną część i jej sposób zamocowania do poszewki.

m_kola

  • Gość
Odp: Zalup odkurzacza - kilka pytań
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 31, 2017, 12:53:38 pm »
Kupiłem TUTAJ takie coś:



W niezszytym rogu wszyłem (mama mi wszyła :) ) szczelny ekspres zaś ta sztywna część to.. oderwana część od papierowego (zużytego) worka i przyklejona na klej na gorąco. Ściągałem go już kilka razy do opróżniania i nadal trzyma solidnie.

Offline Grzegorz58

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
Odp: Zalup odkurzacza - kilka pytań
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 31, 2017, 18:29:04 pm »
Ta tkanina ma jakąś specjalną nazwę ale nie mogę sobie przypomnieć tej nazwy. To nie jest zwykła poszewka tylko taka gęsto tkana, ktoś podpowie?

mily68

  • Gość
Odp: Zalup odkurzacza - kilka pytań
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 31, 2017, 18:56:13 pm »
Inlet?

Offline Grzegorz58

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
Odp: Zalup odkurzacza - kilka pytań
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 31, 2017, 18:58:09 pm »
"Chiba" nieeee :-\ spytam żony ona wie. Jednak "chiba" tak. żona nie pomogła ale wujek google tak.
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2017, 19:02:50 pm wysłana przez Grzegorz58 »

mily68

  • Gość
Odp: Zalup odkurzacza - kilka pytań
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 31, 2017, 19:00:10 pm »
Inlet to tkanina wsypowa.

m_kola

  • Gość
Odp: Zalup odkurzacza - kilka pytań
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 31, 2017, 21:16:54 pm »
wsypowea andrychowska?
Jest w linku do sklepu :)

Offline stachmiesz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1361
  • Lajf is brutal end ful of zasadzkas
    • Zobacz profil
Odp: Zalup odkurzacza - kilka pytań
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 31, 2017, 21:56:54 pm »
Dzięki, sam szukałem z czego zrobić worek.na papierowych można zbankrutować :)