Maj 13, 2024, 04:31:52 am

Autor Wątek: szafa na poddaszu  (Przeczytany 1993 razy)

Offline Michal79

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
szafa na poddaszu
« dnia: Maj 05, 2018, 16:47:10 pm »
Panowie, potrzebuje zrobić szafę (zwykły słupek z płyty meblowej z kilkoma półkami wewnątrz) na poddaszu, miejsce w którym ma stanąć wygląda mniejwięcej tak:

Szafa ma się znaleźć w zielonej części, front ma się rozsuwać tak jak pokazują czerwone strzałki. Na szaro zaznaczone przejście do sąsiedniego pomieszczenia. Wysokość od strony przejścia to ok 205 cm, szerokość ok 70cm. Jak najlepiej rozwiązać mechanizm rozsuwania drzwi? Typowe prowadnice od szaf przesuwnych z oczywistych powodów nie wchodzą w grę. Myślałem o użyciu jakichś mechanizmów do szuflad, plus ewentualnie jakieś kółka na dole, ale nie wiem czy to zda egzamin? Robił ktoś z Was coś podobnego i może podpowiedzieć jak to najlepiej rozwiązać i jakich mechanizmów użyć?

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7556
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: szafa na poddaszu
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 09, 2018, 07:33:57 am »
Problem w tym, że żeby to działało jak narysowałeś, to prowadnice muszą być zamontowane w sekcji gdzie drzwi mają pełną szerokość, czyli bardzo nisko, a to będzie skutkowało tym że drzwi będą bardzo niestabilne.
Poszukaj pod hasłem
Magic sliding door

Znalazłem coś takiego




PS.
Temat w złym dziale

Offline Michal79

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: szafa na poddaszu
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2018, 17:33:40 pm »
Wygląda to ciekawie, ale cena kosmiczna. Nie da się wymyślić nic sensownego za bardziej normalne pieniądze? 4 cyfrowa kwota za sam mechanizm rozsuwania to dla mnie trochę za dużo.
Prowadnice nie będą aż tak nisko, rysunek tylko poglądowy dla pokazania samego sposobu otwierania i nie zachowałem proporcji. Krótszy bok ma 130cm, dłuższy 185 (nie będę ciągnął na maxa w górę i zetnę róg), więc górna szyna wypada gdzieś w 2/3 wysokości, szerokość to 70 cm.

Offline pajewski

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 260
    • Zobacz profil
Odp: szafa na poddaszu
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2018, 00:37:08 am »
Robiłem coś takiego. Fronty przesuwają się na  dolnej szynie i jednocześnie na szynie górnej. Właściwie to są to drzwi wiszące, a rolki dolne jedynie stabilizują całość i trzymają w dolnych torach. Robota dość precyzyjna, bo niezbędna jest idealna równoległość toru dolnego i górnego. Całość ma trzy punkty podparcia (dwa wózki dolne i jeden górny), więc nie ma obawy, że coś będzie chwiejne.

Offline matifort

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
    • Biała szafa z lustrem
Odp: szafa na poddaszu
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 06, 2023, 14:18:52 pm »
dzięki za całe info
Szafa z lustrem Biała komoda meble do sypialni https://mebleszafa.pl