Marzec 29, 2024, 06:05:10 am

Autor Wątek: PROXXON DSH/E 28092 Problem głośnej pracy  (Przeczytany 3742 razy)

Offline Tomyboy

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
PROXXON DSH/E 28092 Problem głośnej pracy
« dnia: Marzec 29, 2019, 11:58:15 am »
Mam problem z praktycznie nową wyrzynarką włosową PROXXON DSH/E 28092.
Problem zaś polega na głośnej pracy urządzenia (odgłos stukania, wibracji dobiegający z ramienia w okolicy pokrętła do napinania brzeszczotu. Wyrzynarka ma miesiąc i kilka godzin pracy w drewnie , cichej pracy aż do momentu pierwszego zerwania brzeszczotu z mojej winy. Przesadziłem z jego napięciem. Po tym strzale tak jakby zaczęła powoli rozregulowywać się gdzieś na elementach mechanizmu ramienia ukrytych w jej obudowie. dokręciłem już chyba wszystko, ale problem  bardzo głośnej wibracji pozostaje. Na logikę chodzi zapewne o jakąś regulację ale nie mogę do tego dojść. Urządzenie jest w bardzo dobrym stanie nie zaliczyło żadnego uszkodzenia mechanicznego( upadku, uderzenia).  Możecie mi coś poradzić ??? ?

Offline MarekET

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
Odp: PROXXON DSH/E 28092 Problem głośnej pracy
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2019, 00:52:33 am »
Pierwsza sprawa sprawdź czy ramie górne lub dolne nie tłucze o obudowę , szczególnie chodzi o górne .

Dla pomocy zerknij na ten film -


Raczej dziwne że po zerwaniu brzeszczota coś zaczęło pracować źle , zrywanie brzeszczota to norma i wliczone to jest w konstrukcję wyrzynarki .
Sprawdź też połączenie na dolnym ramieniu mimośród z dolnym ramieniem , czy tam coś się nie poluzowało . Te wyrzynarki są proste w budowie nie bardzo co tam ma się uszkodzić tak aby nie było to widoczne , może być tak że czeka Cię rozebranie jaj i przejrzenie . Jak jesteś pewny za siebie co do tego że nic nie zepsujesz to dasz rady to i samemu zrobić inaczej będziesz musiał szukać serwisu .

Marek.

Offline Tomyboy

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: PROXXON DSH/E 28092 Problem głośnej pracy
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2019, 11:35:33 am »
Dziękuję bardzo. Jak tylko dotrę do domu biorę się do jej rozebrania.  :)

Offline Tomyboy

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: PROXXON DSH/E 28092 Problem głośnej pracy
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2019, 16:47:20 pm »
No tak uwaga wstępna okazała się trafiona. Jak się okazało  metalowa tuleja umieszczona w górnej części ramienia na gwintowanym pręcie stanowiącym podstawę naciągu po kilku godzinach pracy wraz ze wspomnianym prętem przesunęła się w kierunku najbliższej krawędzi otworu,z którego wystawała. A, że odlew całej  żeliwnej obudowy wyrzynarki jest krzywy już na oko, to i pręt nie znajduje się w osi otworu tylko na jego krawędzi. W każdym bądź razie usterkę usunąłem lekko rozwiercając otwór żeliwnej obudowy.  :) Bardzo dziękuję za podpowiedź. Pozdrawiam. A zatem wątek należałoby uznać za zakończony 8)