Marzec 29, 2024, 06:39:06 am

Autor Wątek: Jaka szlifierka do szlifowania drewna na przydomowe konstrukcje?  (Przeczytany 10191 razy)

Offline Emeryt

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: Jaka szlifierka do szlifowania drewna na przydomowe konstrukcje?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 23, 2022, 16:54:15 pm »
Jestem 75-letnim emerytem. Ponad 1/2 roku spędzam na działce gdzie lubię majsterkować w drewnie. Posiadam szlifierkę stacjonarną taśmowo- tarczową oraz ręczną mimośrodową. W zeszłym roku zakupiłem trochę desek nie heblowanych. W związku z tym chciałbym zakupić ręczną szlifierkę taśmową. Po zapoznaniu się z różnymi w Internecie wstępnie wybrałem dwie : RYOBI EBS800V i Stanley FMEW204K. Nie jestem żadnym fachowcem (całe życie pracowałem naukowo - głównie teoretycznie). Byłbym wdzięczny za poradę, którą z nich wybrać. Może całkowicie źle wybrałem i doradzicie mi zupełnie inną. Głównie chodzi mi o bezawaryjność. Działka zlokalizowana jest na wsi "zabitej deskami" i nie mam możliwości znalezienia "naprawiacza" oraz realizacji gwarancji. W połowie kwietnia wyjeżdżam na działkę i chciałbym do tego czasu zrealizować zakup. Byłbym bardzo wdzięczny za radę. Ponadto chciałbym dokupić taśmy ścierne do tej szlifierki ale nie bardzo wiem jaka gradacja byłaby najbardziej przydatna. Przepraszam za przydługie marudzenie starszego pana.

Offline tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5688
    • Zobacz profil
Odp: Jaka szlifierka do szlifowania drewna na przydomowe konstrukcje?
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 23, 2022, 17:05:40 pm »
Co do szlifierek to nie pomogę .
papiery
wpierw "60" może czasem "40" ale nie koniecznie
następnie "80" lub "100" resztę na gładko wykończysz mimośrodową .

Zastanawiałeś  się nad kupnem struga elektrycznego zamiast  szlifierki ?

Offline jasiop

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
Odp: Jaka szlifierka do szlifowania drewna na przydomowe konstrukcje?
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 23, 2022, 17:15:31 pm »
1 w cenie około 360 zł to dobre wybory
2 mają regulację prędkości oraz typowy wymiar tasmy czyli 76x533
3 na poczatek kup taki zestaw gradacji 60 - 3 szt, 80 5 szt, 120 5 szt
Jasio P - Rzeszów

Offline Emeryt

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: Jaka szlifierka do szlifowania drewna na przydomowe konstrukcje?
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 23, 2022, 20:32:38 pm »
Dziękuję bardzo za zainteresowanie i szybką chęć pomocy. Co do papieru to już wiem. Jeżeli chodzi o strug elektryczny to boję się takich narzędzi. Mam wprawdzie stołową piłę tarczową ale prawie jej nie używam z tego samego powodu - wolę zwyczajną ręczną. Jak zrozumiałem z wypowiedzi obie wybrane szlifierki tzn RYOBI EBS800V i Stanley FMEW204K są dobrym wyborem. Czy ktoś mógłby „wydać wyrok” którą z nich konkretnie wybrać i dlaczego. Pozdrowienia dla wszystkich Ryszard