Kwiecień 18, 2024, 06:42:41 am

Autor Wątek: Odpowiednia konserwacja posadzki w hali magazynowej?  (Przeczytany 10127 razy)

Offline bedajlen

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odpowiednia konserwacja posadzki w hali magazynowej?
« dnia: Listopad 24, 2020, 13:47:39 pm »
Jak myślicie czy cykliczne impregnacja powierzchni pozwoli na utrzymaniu jej stanu najdłuższy czas? Widziałem taką ofertę firmy i zastanawiam się będzie do dobry wybór.

Offline tayjkt

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
    • Zobacz profil
Odp: Odpowiednia konserwacja posadzki w hali magazynowej?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2020, 11:05:11 am »
Zalatuje spamem na kilometr, ale oczywiście, że najlepiej jest impregnować powierzchnie cyklicznie by utrzymywać ją w jak najlepszym stanie. Ale jak to już przeczytasz to nie podawaj oferty tej firmy, ani jej nazwy. Chyba, że chcesz byśmy wystawili jej złe opinie.

Offline bedajlen

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Odpowiednia konserwacja posadzki w hali magazynowej?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2020, 15:25:21 pm »
Dzięki za odp. Myślałem że jednorazowo może wystarczyć, ale już mamy odpowiednie środki tylko nie wiem czy sama impregnacja to wszystko.

Offline tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5691
    • Zobacz profil
Odp: Odpowiednia konserwacja posadzki w hali magazynowej?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2020, 20:29:38 pm »
Chyba  jesteś   chory  kolego  :o, posadzkę  w stolarni  chcesz   cyklicznie   impregnować ? ;D ;D Widocznie  jeszcze   nie  byłeś   w takim   zakładzie

Offline tayjkt

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
    • Zobacz profil
Odp: Odpowiednia konserwacja posadzki w hali magazynowej?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 16, 2020, 09:48:16 am »
tutaj była informacja o hali magazynowej, ale bez żadnych szczegółów czy to sklejka na podłodze, czy goły beton, może specjalna powierzchnia antystatyczna.

Offline Klankora

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Zacznij dzień od niespodzianki
    • Zobacz profil
Odp: Odpowiednia konserwacja posadzki w hali magazynowej?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 15, 2021, 13:06:47 pm »
To ja może podbije. Co prawda nie z halą magazynową, ale pomieszczeniami użytkowymi, bo w wynajmowanym jest parkiet. Przy remoncie było cyklinowanie, nowy lakier itd. Czy powtarzanie tej czynności bardzo niszczy parkiet? Ile ściera się drewna przy cyklinowaniu? Zastanawiam się co lepiej robić, położyć coś na niego, czy odnawiać, jak już ilość rys zacznie szpecić.
Dopiero zaczynam, nie gniewajcie się :)

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7549
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Odpowiednia konserwacja posadzki w hali magazynowej?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 16, 2021, 07:29:16 am »
To zależy jakie są rysy. Jak głębokie i czy drewno jest uszkodzone czy tylko  lakier. Jak tylko lakier to wystarczy przetarcie samego lakieru i p9nowne lakierowanie. Putanie też jak twarde jest drewno no i kto cyklinuje i jaką cykliniarką.

Offline mianek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Odpowiednia konserwacja posadzki w hali magazynowej?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 16, 2021, 08:10:06 am »
Dokładnie jak przemówcy napisali. Jeśli mozaika 8-10mm, to szybko się jej pozbędziesz, jeśli parkiet 16-20mm lub deska lita - powyżej calówki się nie stosuje, to wytrzymają kilka cyklinowań więcej. Pod względem utrzymania dobrego stanu drewna na podłodze mamy kilka możliwości - lakier, olej, inne rozwiązania nie są zbyt rozsądne, więc nie wymieniam.

Do powierzchni o dużym natężeniu ruchu częściej stosuje się lakiery, gdyż są powłokotwórcze, uchodzą za lepiej zmywalne, chroniące przed wodą, wilgocią, etc. Alternatywą (wcale nie tanią, jeśli mówimy o podłogach o dużym obciążeniu ruchem etc.) jest olej do drewna, raczej lepszej jakości niż tanie zamienniki. Czemu o tym piszę? Większość być może powie, że źle mówię, bo przecież hala, magazyn etc. podłoga to się niszczy. A mi raz doświadczony stolarz powiedział - patrz, zrobisz taką podłogę, czy schody lakierem i potem się pałujesz - (szczególnie schody) tydzień ćwiczyć rękę, żeby zedrzeć i ponownie lakierować razem z podkładem, czy aż tak estetyka nie jest ważna i odkładasz na kolejny rok? ;) - spróbuj dobry olej jachtowy (bez alokacji konkretnego produktu) - zetrze się? weźmiesz szmatkę i uzupełnisz, bez całego remontu i kurzenia choćby szybką cykliniarką..

Forumowicze - jesteście pewnie bardziej doświadczeni ode mnie - co sądzicie o takim podejściu? Z jednej strony wszyscy robią lakierem, bo przy wielości m2 $$ na start przerażają, z drugiej ktoś pisze o halach magazynowych/powierzchniach technicznych, ale z trzeciej - skoro ktoś tam położył parkiet, to czy jeździ po tym wózek widłowy i wjeżdżają palety zmoknięte w transporcie? Hala hali nierówna. Jeśli ktoś zdecydował się na drewno, to chyba jednak jest to hala innego przeznaczenia i spróbowałbym z olejem. Odnośnie cyklinowania - grubości warstw podałem na początku - każde cyklinowanie w zależności od cykliniarza i przede wszystkim drewna (dąb vs. sosna) zbierze 1-3mm. Łatwo policzyć po ilu cyklinowaniach dokopiemy się do posadzki...

Jeśli źle piszę - poprawcie, nie uważam się za experta.

Offline tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5691
    • Zobacz profil
Odp: Odpowiednia konserwacja posadzki w hali magazynowej?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 16, 2021, 09:33:10 am »
O wszystko trzeba dbać i o lakier i o olej .
Jak się  dba o lakier to jest ta sama robota co olejem ,  tylko stosując olej częściej się z nim bujamy. Zachowując tą zasadę ,nie potrzeba wielce szlifować schodów .

Offline ministrant

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: Odpowiednia konserwacja posadzki w hali magazynowej?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 10, 2022, 17:01:55 pm »
To jak dla mnie trudny temat, kompletnie nie znam się na konserwacji podłóg. Wiem jednak, że powinno się wszystko robić tak, by było bezpiecznie. To samo tyczy się zachowania powagi w organizowaniu dokumentacji typu ocena zagrożenia wybuchem https://askarprotect.pl/ czy instrukcja bezpieczeństwa pożarowego. Tak ważne sprawy, a nie wszyscy podchodzą do nich z odpowiednią powagą.