Kwiecień 19, 2024, 10:49:58 am

Autor Wątek: Poprawne założenie noża. Czy ma wystawać ponad stopę odbiorczą.  (Przeczytany 3108 razy)

Offline lgorek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Witam,

Mam pytanie dotyczące strugu w moim przypadku Makita KP0810C ale tutaj nie ma model za bardzo znaczenia. Do niego jest szablon do ustawiania noża. Po ustawieniu wg tego jak zalecił producent nóż wystaje trochę ponad stopę odbiorczą. Z tego czytałem że tak się robi w heblarkach, jednak jak wygląda sprawa w ręcznych strugach. Jak przykładam linijkę i obracam wałkiem to chwyta linijkę i przeciąga przez około 6mm.

Czy możecie sprawdzić jak jest w waszych strugach i czy jest to poprawne ustawienie noży, a może ma pociągać więcej lub mniej.

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7551
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Poprawne założenie noża. Czy ma wystawać ponad stopę odbiorczą.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2020, 17:35:51 pm »
Ostrze noża musi być idealnie w płaszczyźnie stopy za nożem. Żaden milimetr powyżej. Jak czytam takie pomysły to ręce opadają i komentować się nie chce . Nóż ustawia się tak aby lekko musnął linijkę w twoim przypadku.
Jak unosi i przesuwa to źle.

Offline amigorg

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7495
  • Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
    • Zobacz profil
    • Maszyny i projekty
Odp: Poprawne założenie noża. Czy ma wystawać ponad stopę odbiorczą.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2020, 19:47:38 pm »
Cześć
Dzisiaj wykonałem szufladę z prowadnicami CB50TS są to prowadnice typu "pusch - open" z pełnym wysuwem, z dolnym mocowaniem.

Offline lgorek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Odp: Poprawne założenie noża. Czy ma wystawać ponad stopę odbiorczą.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 25, 2020, 12:47:34 pm »
Ostrze noża musi być idealnie w płaszczyźnie stopy za nożem. Żaden milimetr powyżej. Jak czytam takie pomysły to ręce opadają i komentować się nie chce . Nóż ustawia się tak aby lekko musnął linijkę w twoim przypadku.
Jak unosi i przesuwa to źle.

Czyli przyrząd do ustawiania noży od producenta jest źle skalibrowany ? A może jest po to aby noże szybciej się tępiły.

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7551
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Poprawne założenie noża. Czy ma wystawać ponad stopę odbiorczą.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2020, 12:52:13 pm »
Jaki przyrząd?
Pokaż zdjęcie.

Offline lgorek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Odp: Poprawne założenie noża. Czy ma wystawać ponad stopę odbiorczą.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 25, 2020, 21:04:10 pm »
Jaki przyrząd?
Pokaż zdjęcie.


https://www.aspro24.pl/images/czesci_2/watermark/cpx_ef60a583af7d8d25bda1c3e6426b99eb.JPG

Jak wyżej na zdjęciu, ale dzisiaj sprawdzałem to minimalne przesunięcie noza robi duża różnica na wysokości. Przyrząd nie jest super precyzyjny. Z uwagi na brak możliwości stałego zamontowania. Spróbuję ustawić ręcznie nóże i zobaczę wtedy jak są w stosunku do stołu.