Marzec 29, 2024, 06:08:11 am

Autor Wątek: Zacinanie długich elementów na pile stołowej  (Przeczytany 4711 razy)

Offline wro75

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Zacinanie długich elementów na pile stołowej
« dnia: Maj 25, 2018, 12:03:51 pm »
Jestem w trakcie wykonywania stojaków ze skrzynkami na truskawki. Postanowiłem zastosować połączenia nakładkowe, w tym celu musiałem zaciąć dość długie elementy, ponad dwa metry. Pierwszym pomysłem jaki mi przyszedł do głowy to ukośnica. Niestety tempo pracy było niezadowalające a i materiał zwichrowany przez co efekt pracy raczej słaby. Do ręcznego zacinania nie mam warunków, mocowanie tak długich elementów. Postanowiłem użyć piły stołowej, Bosch GTS10. I tu pojawiła się konieczność szybkiego wymyślenia jakiegoś rozwiązania, podparcia drugiego końca dechy.  Po kilku próbach najlepszym rozwiązaniem okazało się kółko. Znalazłem w pudle z gratami jakąś część od czegoś i zaadaptowałem do potrzeb. Potem tylko kilka ruchów dłutem i strugiem i efekt jak na potrzeby architektury ogrodowej, zadowalający.

Tak to wygląda:


Offline Lechu

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 319
    • Zobacz profil
Odp: Zacinanie długich elementów na pile stołowej
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 01, 2018, 20:59:10 pm »
Sprytne! Mi sie podoba.

Offline JarekO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2278
  • Centrum dowodzenia
    • Zobacz profil
    • Domidrewno.pl
Odp: Zacinanie długich elementów na pile stołowej
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 01, 2018, 22:04:12 pm »
Dobre :) U mnie max 3m wchodzi na lewo od tarczy bo wyrówniarka przeszkadza, za mało miejsca mam ;/
----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek

Offline wro75

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Odp: Zacinanie długich elementów na pile stołowej
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 02, 2018, 11:07:12 am »
Lechu pierwszym pomysłem był pręt z nierdzewki leżący na stole, po którym jeździ widoczne kółko. Deska przesuwała się po nim, ale i pręt się przesuwał, trzeba go było unieruchamiać, przekładać. Poprawa nie była na tyle zadowalająca by rozwijać temat ew. podparcia ślizgowego więc pojawiło się kółko, jedna mała część a efekt jak widać.

Jarek. Haha  ;D mało miejsca. Żartowniś. Ja z lewej mam 1,8m.