Kwiecień 19, 2024, 01:49:49 am

Autor Wątek: talerz podporowy szlifierki mimośrodowej  (Przeczytany 2498 razy)

Offline jonx

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Pacta sunt servanda
    • Zobacz profil
talerz podporowy szlifierki mimośrodowej
« dnia: Czerwiec 08, 2021, 11:29:37 am »
Cześć. Pracuję szlifierką METABO SXE 3125. Ogólnie jest OK. Jednak mam wrażenie, że rzep talerza jest niezbyt mocny. Stosuję papiery ścierne z otworami ze znanego marketu, gradacja 60-180, bez odciągu. Wymieniłem już dwa talerze, przy czym wytrzymałość jednego to u mnie ok. 50 wymian papieru. Jaka jest Wasza opinia, czy to jest optymalna proporcja, czy może  - no nie wiem - za mocno dociskam? A może ten model "tak ma"? A może papiery kiepskie?

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1768
    • Zobacz profil
Odp: talerz podporowy szlifierki mimośrodowej
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 08, 2021, 21:59:46 pm »
Ja używam papierów Indasa na szlifierce Bosch Gex.Mam do szlifierki talerz średni i miękki, ten drugi ma krótszą żywotność mimo że oba są z Boscha,czesciej go wymieniam. Średnim talerzem wiecej pracuję i przerabiam kilkaset papierów. Sredn jest moim drugim talerzem od nowości a szlifierkę mam około 4 lata.

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1768
    • Zobacz profil
Odp: talerz podporowy szlifierki mimośrodowej
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 11, 2021, 07:53:34 am »
Ostatnio moją szlifierką szlifowałem lakier na samochodzie,bez odciagu ale tez były upały i nagrzana blacha. Wczoraj zauważyłem że talerz juz jest do wymiany.Być moze na żywotność talerza a nie tylko na komfort pracy wpływa używanie papieru z otworami i odkurzacza.

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1768
    • Zobacz profil
Odp: talerz podporowy szlifierki mimośrodowej
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 07, 2021, 07:00:32 am »
Ceny talerzy do mojej szlifierki są w granicy 40-50 zł. Ostatnio na zakupach w markecie kupiłem 3 szt rzepów do przyklejenia i naprawienia stopy,koszt 21 zł wszystkich 3 szt. Czy się sprawdzi i jak długo będzie trzymać papier,dam znać. Trzeba będzie wykombinować jak zrobić otwory.