Marzec 29, 2024, 12:22:23 pm

Autor Wątek: Bosch GOF 130  (Przeczytany 2621 razy)

Offline Dziedzic01

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Bosch GOF 130
« dnia: Wrzesień 28, 2021, 08:19:14 am »
Witam. Mam około 600 zł na frezarkę do amatorki. Mam parę sprzętów z niebieskiego Boscha i jestem póki co z nich zadowolony... Niestety niewiele komentarzy w necie na jej temat, nawet na Youtubie nikt praktycznie jej jakoś konkretnie nie potestował... Chyba że ruscy ;D (dziwna sprawa)

Jak czytam specyfikacje to jedyne czego by mi brakowało to trójstopniowej regulacji... Nie wiem jak to jest ważne, nigdy nie miałem frezarki. Głównie chciałem ją używać do krawędzi oraz planowania. Nie mówię, jakieś wpusty czy rowki też się znajdą do zrobienia. A i może wykorzystam do prostopadłych nawiertów, tylko szkoda że skok tylko 55mm - ale to już moje fantazjowanie ;) sof start, niska waga i utrzymanie obrotow bardzo i sie podoba... Jest jeszcze POF 1400, co wyglada tak samo ale ma dokladniesza regulacje, ale to jest zielone, a mam mieszane odczucia do zielonej serii... No i chyba także nie ma blokady ciągłej pracy...

Mile widziane komentarze.

Offline zarekl

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 310
    • Zobacz profil
Odp: Bosch GOF 130
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 28, 2021, 20:10:17 pm »
Jestem użytkownikiem POF1400 i to co mi przeszkadza to blokowanie wysokości tylko na jednym prowadzeniu. Przy nacisku zmienia się głębokość frezowania. Że zdjęć GOF blokada wysokości wygląda z zewnątrz tak samo, ale może blokowanie jest na obu prowadzeniach.