Marzec 29, 2024, 05:54:55 am

Autor Wątek: Lazura Altax z biedronki  (Przeczytany 17095 razy)

Offline przemoprzem

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 809
    • Zobacz profil
Lazura Altax z biedronki
« dnia: Kwiecień 25, 2015, 19:38:10 pm »
Witam. Kupiłem w biedronce lazurę z Altaxu i deko muszę dopytać.

1. Czy lazuta ma konsystencję budyniu?
2. Dlaczego na stronie Altaxu nie ma ani słowa o lazurach?

Offline przemoprzem

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 809
    • Zobacz profil
Odp: Lazura Altax z biedronki
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2015, 20:32:53 pm »
Dobra, chyba ta konsystencja żelu-budyniu to norma -
289. Preparaty: Lazura żelowa


Tylko dlaczego na stronie Altaxu nie ma żadnych info o tej lazurze?

Offline criss128

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Odp: Lazura Altax z biedronki
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2015, 21:08:53 pm »
Też kupiłem w biedronce tą lazure. Zazwyczaj stosuje lazury HK Lasur z firmy Remmers i w nich konstencja bardziej przypomina wodę niż budyń.

Offline JarekO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2278
  • Centrum dowodzenia
    • Zobacz profil
    • Domidrewno.pl
Odp: Lazura Altax z biedronki
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 25, 2015, 22:56:24 pm »
Bo są lazury rzadkie i żelowe :) Jak malujesz coś na kobyłkach położone to kup normalną, a jak ścianę czy podbitkę nad głową - to żelową. Obie jednak malujemy "suchym pędzlem" - wcieramy ile wlezie (pierwszą warstwę).
----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek

Offline przemoprzem

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 809
    • Zobacz profil
Odp: Lazura Altax z biedronki
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 26, 2015, 08:52:38 am »
Obdzwoniłem wszystkie sklepy i nigdzie nie ma lazur, olej w kilku a tak to lakierobejce i impregnaty. Jako impregnat poszedł Vidaron, już nie chciało mi się dzwonić, jeździć,  czekać to wziąłem te lazurę z biedronki ....





Dziś będę w Castoramie to obadam na przyszłość co tam mają. Ale w tej biedronce to 2,5 L jest za 49,90 zł, to w LM chyba 0,7 są najtańsze za 36 chyba.

Kupię pędzel ok 50 mm - okrągły, bo faktycznie na szybko co zauważyłem na próbce to trzeba to wetrzeć porządnie, bo za bardzo to kryje. Na filmie Lidki widzę, że ten żel to po porządnym rozmieszaniu robi się lekko wodnisty - czyli rozmieszać to trzeba porządnie listewką?

Offline JarekO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2278
  • Centrum dowodzenia
    • Zobacz profil
    • Domidrewno.pl
Odp: Lazura Altax z biedronki
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 26, 2015, 09:14:17 am »
Nie... żelowych się nie miesza :) zostawiasz w takiej konsystencji jak jest.

Ale... pamiętaj, że najpierw środek biobójczy ;) a dopiero na to lazura. ;) (tak było by idealnie)
----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek

Offline przemoprzem

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 809
    • Zobacz profil
Odp: Lazura Altax z biedronki
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 26, 2015, 21:00:45 pm »
Hmm, czyli nie mieszać tego wcale?

Jako środek biobójczy poszedł 2 razy impregnat Vidaron bezbarwny.

Teraz próbkę - bez impregnatu - co pomalowałem raz lazurą oglądałem bo leży na deszczu - widać, że się delikatna powłoka zrobiła, bo krople nie wchłaniają się a rozmazują, więc może być nieźle z tą lazurą. Jutro pomaluję deski te co mają iść faktycznie na siedzisko, one mają impregnat.

Offline JarekO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2278
  • Centrum dowodzenia
    • Zobacz profil
    • Domidrewno.pl
Odp: Lazura Altax z biedronki
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 27, 2015, 09:33:02 am »
Nie mieszasz żelowych.

Nie spiesz się z kolejnymi warstwami - musi naprawdę dobrze wyschnąć, wtedy kolejna warstwa będzie spełniać swoją rolę, a nie połączy się z poprzednią.

My lazurą mamy cały dom pomalowany... trochę  pracy z tym było (Lidka dała radę jak nikt inny!)
----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek

kwita

  • Gość
Odp: Lazura Altax z biedronki
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 27, 2015, 09:59:47 am »
Z tego co wiem, Altax robi farbę w żelu, nazywa się "Jedna warstwa", zalecana jest do malowania donic, pergoli, płotów, psich bud itp., ogólnie drewna słabiej szlifowanego, nie zalecają do malowania drewna dokładnie oszlifowanego oraz mebli ogrodowych.

Offline przemoprzem

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 809
    • Zobacz profil
Odp: Lazura Altax z biedronki
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 27, 2015, 10:37:23 am »
Jestem po rozmowie z tym Panem z Altaxu co jest na ich filmikach instruktażowych. Ten produkt w biedronce to jest taka akcja jednostkowa tylko dla biedronki, dlatego informacji na stronie Altaxu nie ma.

Generalnie:
1. Musi być jakiś impregnat na grzyby i pleśnie bo lazura tego nie ma. To samo pod lakierobejce.
2. Nie rozcieńczać w ogóle.
3. Cieniutkie warstwy, rozcierać pędzlem aż będzie suchy. Po dwóch godzinach druga warstwa - podstawa to cieniutkie warstwy.

Generalnie facet mówi, żeby nie bać się lakierobejcy na przyszłość, byle dawać cienkie warstwy - jak będzie grubo to nie ma bata, że nie popęka. No i jakiś grunt musi być - byle miał te biocydy itp. Vidaron impregnat bezbarwny jest ok jako grunt.

Z tego co widzę, to te 2,5 litra tego żelu to mi na lata starczy  ;D

Offline przemoprzem

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 809
    • Zobacz profil
Odp: Lazura Altax z biedronki
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 07, 2015, 08:47:25 am »
Deski pomalowane, choć kolor to mi się średnio podoba ale trudno. Generalnie spostrzeżenia:
1. Pędzel musi mieć sporo włosia, nie kupujcie raczej płaskich tylko okrągłe - tą lazurę trzeba faktycznie rozsmarować masakrycznie mocno, żeby nie porobić fatalnych smug na desce po wyschnięciu. Tutaj fotka deski testowej, widać ewidentnie że za dużo lazury nałożyłem i nie roztarłem:



Czyli rozcieramy faktycznie do suchego pędzla.
2. Nie malować po jednej stronie kilku desek na raz, tylko jedną deskę na tip top dookoła za jednym zamachem. Malowałem najpierw spody kilku desek i później odwracałem - no i zostały zacieki na bokach. Drugi raz malowałem już po jednej desce szybko na około, jak malowałem jedną stronę to od razu kilka machnięć pędzlem na sąsiedniej, żeby nie zaschło.
3. Malować szybko bo lazura schnie w kilka minut.

Powłoka cienka musi, malowałem dwa razy, zdjęcia po wczorajszym deszczu - woda nie wchodzi w deski, czyli lazura robi powłokę.






kwita

  • Gość
Odp: Lazura Altax z biedronki
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 07, 2015, 22:45:53 pm »
Tak samo zachowuje się bondex

Offline tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5688
    • Zobacz profil
Odp: Lazura Altax z biedronki
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 08, 2015, 11:31:56 am »
. Nie malować po jednej stronie kilku desek na raz, tylko jedną deskę na tip top dookoła za jednym zamachem. Malowałem najpierw spody kilku desek i później odwracałem - no i zostały zacieki na bokach

Ja przy tych wszystkich lazurach stosuję zasadę powtórnego przejechania pędzlem po powierzchni gdy lekko podeschnie.Zostaną wtenczas rozprowadzone  wszystkie  smugi i zacieki.

Offline przemoprzem

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 809
    • Zobacz profil
Odp: Lazura Altax z biedronki
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 08, 2015, 11:35:50 am »
Dokładnie tak samo robiłem już za drugim razem - skończona 2 deska, to wracałem do 1 i suchym pędzlem jeszcze ją przeczesałem. Jak 3 skończona to znowu powrót do poprzednich. Nawet miałem ochotę szmatą je powycierać, ale suchy pędzel wystarczył.

Offline przemoprzem

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 809
    • Zobacz profil
Odp: Lazura Altax z biedronki
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 16, 2017, 13:54:51 pm »
Witam. Tak wygląda ławka po ok 2 latach. Pierwszą zimę była w garażu, ostatnią chyba pod chmurką. Górna deska oparcia była chyba bez impregnatu bo miała być tymczasowo. Muszę chyba przeszlifować i od nowa pomalować - jak Wam się to widzi? Bo siedzisko się wytarło dosłownie, zwłaszcza 1 i 2 deska.