Maj 12, 2024, 23:19:05 pm

Autor Wątek: odkurzacz z otrząsaczem czy regulacja mocy ssania?  (Przeczytany 2176 razy)

Offline spaceda

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 65
  • think!
    • Zobacz profil
odkurzacz z otrząsaczem czy regulacja mocy ssania?
« dnia: Styczeń 25, 2017, 17:48:06 pm »
Szanowni,
tu dylemat u mnie powstal bo nie wiem co moze mi byc bardziej w mojej hobbistycznej stolarni potrzebne.
szlifuje na potege, ciecie, , pilowanie, frezowanie, dlutowanie

czy w takim profilu otrząsacz czy regulowane ssanie bardziej bedzie mi potrzebne?

przez skore czuje ze  otrzasacz ale moge sie mylic ofkorz

porada jakasa od doswiadczonych ?

pozdr
Zbyszek

bobbobson

  • Gość
Odp: odkurzacz z otrząsaczem czy regulacja mocy ssania?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 25, 2017, 19:19:32 pm »
U siebie mam 4 odkurzacze, w tym dwa z filtrem hepa (Karcher i cyklonowy).

Odkurzacz cyklonowy (elektroniczna regulacja, bez orząsania) używam już tylko od czasu do czasu, raczej do sprzątania w domu niż tam gdzie wióry lecą. Filtr zapychał się syfem, w końcu go porządnie wyczyściłem i założyłem pończochę. Gdybym mógł znowu wybrać - w tym przypadku wolałbym bez regulacji i z auto-otrząsaniem.

A "tam gdzie wióry lecą" używam Karchera z workiem (bez otrząsania filtra, bez elektronicznej regulacji, z automatycznym gniazdem pod elektronarzędzia) + cyklon + beczka i w zasadzie takie rozwiązanie jest najlepsze. Regulację dorobiłem "mechaniczną" w 2-óch punktach. Oczywiście nie zastąpi to regulacji elektronicznej, jeżeli chodzi o pobór mocy. Wszak takie rozwiązanie wyparło wszystkie inne, ponieważ po prostu się sprawdza. Odnośnie pyłu - w worku lądują jego znikome/ułamkowe ilości, tak, że nawet nie opłaca się przez jakiś czas tam zaglądać; wiórka (czy innego "grubszego" odpadu) jak do tej pory żadnego nie znalazłem.

Pomysł zaczerpnąłem już jakiś czas temu od mądrych ludzi z tego forum ;)




« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2017, 19:26:46 pm wysłana przez bobbobson »

Offline spaceda

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 65
  • think!
    • Zobacz profil
Odp: odkurzacz z otrząsaczem czy regulacja mocy ssania?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2017, 19:44:04 pm »
Bobbson, ogromne dziękuję za te odpowiedz. 
Wydaje sie ze w tym watku znamiona dylematu zostały wyczerpane.

Będzie otrzepywanie zamiast regulacji, która skromna bo skromna ale moge zrobic sam.

Dzięki