Maj 01, 2024, 14:31:59 pm

Autor Wątek: Regulacja blatu podawczego w Holzmann HOB 260 ECO  (Przeczytany 15195 razy)

Offline Groszekp

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Regulacja blatu podawczego w Holzmann HOB 260 ECO
« dnia: Maj 13, 2018, 15:37:43 pm »
Cześć,

Czy ktoś orientuje się w którym miejscu jest regulacja blatu podawczego w tej strugarce? Im dalej od wału, blat podawczy opuszcza się do jakieś 0,35-0,4mm na końcu (po jeden ze stron, druga strona to odchylenie ok 0.2) - chciałbym to skorygować ale nie wiem czym kręcić :)

Będę wdzięczny za informację :)

Offline Groszekp

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Odp: Regulacja blatu podawczego w Holzmann HOB 260 ECO
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2018, 18:09:24 pm »
Dorzucam zdjęcia - może ktoś się dopatrzy i coś podpowie...

Offline Groszekp

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Odp: Regulacja blatu podawczego w Holzmann HOB 260 ECO
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 13, 2018, 18:10:06 pm »
i jeszcze 2 zdjęcia

Offline whiteBT

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
Odp: Regulacja blatu podawczego w Holzmann HOB 260 ECO
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 13, 2018, 18:27:20 pm »
Groszek widzę, że razem wpadliśmy w to g....o. Kupiłem moją 12 kwietnia i długo nie mogłem dojść do ładu i składu co się dzieje i dlaczego dokładność wyrówniarki jak i grubościówki pozostawia może i niewiele do życzenia ale jednak... Moje blaty są krzywe (później wrzucę zdjęcia), podawczy obniża się podobnie jak u Ciebie. Dzwoniłem do serwisu, panowie długo nie wiedzieli co powiedzieć, oddzwonili po 5 godzinach z propozycją podłożenia podkładki pod mocowanie blatu do korpusu, jako takiej regulacji nie ma. Rozmowa jak z idiotami. Złożyłem reklamację na piśmie. Niestety pan Jarosław Krynicki z serwisu KMA Maszyny z Gorzowa Wlkp. (zresztą mało miły jegomość), która to firma jest autoryzowanym serwisantem Holzmanna, po obejrzeniu zdjęć i wysłuchaniu zarzutów co do maszyny, odpisał mi grzecznie w mailu, że przyrząd, którym mierzę blaty nie ma atestu!!! W związku z czym poproszą o pomiary atestowanym liniałem, przymiarem itp. Wolne żarty. Do dzisiaj nie otrzymałem odpowiedzi w sprawie mojej reklamacji, czy uznana, czy nie i co dalej będzie. Stoję totalnie z pracami w domu, które sobie zaplanowałem, specjalnie po to wzięty urlop mija beczynnie, jest fajnie... nie ma co!!! Interweniowałem w Holzmecie, gdzie kupiłem maszynę, odsyłają mnie to pożal się Boże wcześniej wspomnianego pana Jarka. Aha w tak zwanym międzyczasie usłyszałem jeszcze, że czego się spodziewałem po maszynie za 3400zł, także ręce mi opadły totalnie. Jutro dzwonię znowu, zobaczymy. Śmierdzi małą wojenką.....
pzdr W.

Offline Groszekp

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Odp: Regulacja blatu podawczego w Holzmann HOB 260 ECO
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 13, 2018, 18:55:54 pm »
Jak reklamowalem ts250 bo rowki teowe sie zwężały i nawet sanek niemmogelm zrobic to mi powiedzieli w kma maszyny ze czego spodziewam sie po pilarce za 3600. Musialem na wlasny koszt frezowac jeszcze raz.

Masakra.

A co do wyrowniarki - moze jednak da rade ja jakos regulować? Moze ktos rozkminił. Jak nie i serwis nie wie jak to zrobic to chce zwrotu kasy bo to sa po prostu jaja a kma robi w ch swoich klientow.

Offline whiteBT

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
Odp: Regulacja blatu podawczego w Holzmann HOB 260 ECO
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 13, 2018, 19:32:54 pm »
To się trochę dziwię, że odpuściłeś, bo taka wada uniemożliwia podstawowe użytkowanie maszyny a nie tania gadka, że czego się spodziewałeś. No ale. Moje blaty w ujęciu poprzecznym wyglądają tak jak niżej, będą to usuwali aż do skutku a jak nie to kasa wraca a maszyna tam skąd przyszła! Nie popuszczę.
Foty:

Offline whiteBT

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
Odp: Regulacja blatu podawczego w Holzmann HOB 260 ECO
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 13, 2018, 19:33:42 pm »
foty cd.:

Offline Groszekp

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Odp: Regulacja blatu podawczego w Holzmann HOB 260 ECO
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 13, 2018, 19:39:57 pm »
O ja. Nieźle. U mnie nie jest chyba tak źle. Sprawdze :)

Wracajac do regulacji. kilka watków przed tym moim bylo o cormaku - ktory budowa przypomina nasze. Pisali tam ze trzebs wybic piny ktore blokuja cie przed regulacja - widoczne u mnie na zdjeciu 4. Sprobuje to zrobic - jak pozwoli to na regulacje to napisze :)

Tak czy siak widać że ten cały holzmann to loteria - jak trafisz dobrze x ciesz sie- jak źle - Twoj problem.

Offline whiteBT

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
Odp: Regulacja blatu podawczego w Holzmann HOB 260 ECO
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 13, 2018, 19:46:17 pm »
Groszek to daj znać co udało Ci się zrobić. Na Twoim (jak i swoim) zadzwoniłbym do serwisu i zapytał co masz zrobić w Twojej sytuacji? Ciekawe co Ci powiedzą. Uważam, że trzeba ich cisnąć jak chłam sprzedają i jeszcze mają pretensje, że się do nich dzwoni i d..e zawraca, no szczyt!
PS. sprawdź też w poprzek swoje blaty tak jak ja i też daj znać jak to u Ciebie wygląda?!

Offline Groszekp

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Odp: Regulacja blatu podawczego w Holzmann HOB 260 ECO
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 13, 2018, 19:51:54 pm »
W porzadku. Na łączach. Dzisiaj albo jutro dam znac co do powierzchni blatow i ewentualnej regulacji bez pinów.

Offline whiteBT

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
Odp: Regulacja blatu podawczego w Holzmann HOB 260 ECO
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 13, 2018, 20:13:08 pm »
Na łączach!

Offline Groszekp

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Odp: Regulacja blatu podawczego w Holzmann HOB 260 ECO
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 13, 2018, 21:03:54 pm »
OK, blaty mam w miarę proste - nie widziałem jakiś odchyleń specjalnie. wykryłem jedno przy zębach stołu. na razie nie traktuję tego jako problem.

niestety nie mogłem wybić tych pinów. najwygodniej wbić je do środka ale czuję, że może trzeba będzie spróbować od środka - bo mogą się np. rozszerzać.. na noc prysnąłem tam wd 40. zobaczymy może odpuści. jutro spróbuję znowu. Może masz pomysł czym to wybić młotek + ..?.. :)

Offline whiteBT

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
Odp: Regulacja blatu podawczego w Holzmann HOB 260 ECO
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 14, 2018, 09:27:37 am »
U mnie też największa krzywizna jest na blacie odbiorczym po stronie lewej, przy zębach. Młotek+może jakiś punktak.

Offline Groszekp

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Odp: Regulacja blatu podawczego w Holzmann HOB 260 ECO
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 14, 2018, 11:10:48 am »
Młotek+może jakiś punktak.

OK, zamiast pomyśleć to napisałem - masz rację, tylko nie punktak bo zakończony ostro a płasko zakończony wybijak - do wybijania :D.  średnicą musi odpowiadać wybijanemu pinowi inaczej się rozpłaszcza i inne cuda :)

zamówiłem - będą jutro.

Dzisiaj próbuję jeszcze podkładać dystanse pod ten czarny klocek, który jest na zdj nr 3, na który opuszcza się blat. I nie pamiętam, być może po stronie obudowy jest jeszcze coś pod klockiem do regulacji..... wieczorem sprawdzę.

Offline przemoprzem

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 809
    • Zobacz profil
Odp: Regulacja blatu podawczego w Holzmann HOB 260 ECO
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 14, 2018, 12:20:07 pm »
Masakra. A ja się wkurzam na DYMA gdzie blaty z blachy moge palcami wypychać i prostować :) Zakup był na firmę czy na konsumenta? Bo jak na konsumenta to bym leciał do rzecznika praw konsumenta i pakował maszynę do oddania. Przecież to się nie nadaje na dłuższą metę to używania.

Jakim cudem nie ma regulacji "netto" obu stołów to nie kumam. I tak cud że "tylko" takie odchyłki macie.

Wg macie trzy wyjścia:
1. Oddać to w diabły
2. niestety - kupić blaszki stalowe dosyć cienkie - coś jak listki w szczelinomierzu - i upychać tam gdzie trzeba
3. Jak się zdecydujecie na pkt 2 a nie zdecydujecie na pkt 1 - blaty zdemontować i zawieść do gościa co robi szlify/planowanie głowic i niech wam to zrobi na tiptop.

whiteBT - Jakim cudem linijka przylega po lewej a od środka i po prawej wisi w powietrzu?