Maj 12, 2024, 13:18:33 pm

Autor Wątek: Miary rozwijane - jakich używacie ?  (Przeczytany 40082 razy)

Sylwek

  • Gość
Odp: Miary rozwijane - jakich używacie ?
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 24, 2015, 16:00:32 pm »
Nie przypuszczałem, że to celowo jest zrobione i pewnie dlatego nigdy tego nie sprwdzałem. Zawszemi się wydawało, że tania miarka to i niedokładnie zrobiona. A tu proszę. Człowiek w każdej chwili może się czegoś nowego nauczyć :)

Offline Krystianen

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Miary rozwijane - jakich używacie ?
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 25, 2015, 12:55:01 pm »

Offline Pragmatyczny Przemek

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1260
    • Zobacz profil
    • Pragmatyczny
Odp: Miary rozwijane - jakich używacie ?
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 25, 2015, 14:20:50 pm »
Kto mi kupi u Julki?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki

kwita

  • Gość
Odp: Miary rozwijane - jakich używacie ?
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 25, 2015, 21:24:14 pm »
Kto mi kupi u Julki?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
Chcesz tą Hultafors'a za 69,99? Jak coś to jeszcze tydzień jestem, to mogę podjechać

Marcin M

  • Gość
Odp: Miary rozwijane - jakich używacie ?
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 25, 2015, 21:34:55 pm »
Kurde, jakbym z takim Hultaforsem zjechał na dół w kopalni, to chyba bym ją musiał nosić przy sobie, żeby mi jej nikt nie zajumał :) Choć przyznaję, że strasznie mnie fascynuje. Na kopalni używam najtańszych miarek 3m, po 3-4zł i dają radę przez 3-4 miesiące, potem niemiłosiernie rdzewieją i się łuszczy lakier, przez warunki jakie panują, mierzenie rur w pełnym zanurzeniu hehe itd. Może i kosztują 4 zł, ale jak się zmierzy to wymiary się zgadzają co do milimetra. A jeżeli trzeba dokładniej, to i tak bez suwmiarki się nie obejdzie.

kwita

  • Gość
Odp: Miary rozwijane - jakich używacie ?
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 25, 2015, 21:42:39 pm »
Przez długi okres (około 3 lat) używałem miary 3m firmy BEKO (cena około 25 zł). Praktycznie codziennie była w użytku. Staram się dbać o miary. W tej chwili używam Stanleya choć kusi mnie ten Hultafors

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7555
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Miary rozwijane - jakich używacie ?
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 25, 2015, 21:55:41 pm »
Ja już sie swoją miarką Hultafors pobawiłęm i powiem jedno.
Brać bez zastanowienia.

Offline popaye

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: Miary rozwijane - jakich używacie ?
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 26, 2015, 12:37:37 pm »
Panowie wychwalają produkty wytwórców z rynku anglosaskiego - rozumiem, domyślam się powodów i nie komentuje.
Pomijając marketingowe fajerwerki "pod publiczkę" i podobne "udogodnienia" używana (codziennie) miara powinna być dokładna, trwała i niezawodna.
Początkujący ze mnie "stolarz" i raczej amator - fakt.
Ale mam kilkadziesiąt lat praktyki w branży metalowej i ostatnie ćwierć wieku doświadczenia w niemieckiej firmie produkującej światowej klasy wyroby.
W pracy używam od lat miarek BMI i ich dokładności (i standardu wykonania) będę broni (skrytykowana tutaj miara "Festo" produkowana jest tez przez BMI).
O "FESTO" mam tez swoje (krytyczne) zdanie ale dotyczy ono ich polityki marketingowej i na rynku niemieckim (powszechna o Nich opinia hobbystów: "aroganckie ........" )
a nie klasy i standardu wykonania ich produktów.
Gdy by Stanley czy wychwalany tu Hultafors robił miary "lepsze" (b.niezawodne czy dokładne) niż BMI, to bez wątpienia światowa marka FESTOOL zaprosiła by Ich do "współpracy" i dostaw.
Moja opinia jest oparta wyłącznie o doświadczenie zawodowe ("prywatnie" używam i STANLEY-a :) ) i żadne wpływy "komercyjnej" natury nie maja na nią wpływu.
Standardowe (klasyczne) miary rozwijane BMI to 3 i 5 metrów.
A "chwytliwe" nowinki?, ano proszę:
https://www.youtube.com/watch?v=OQdl_dcDaH8
https://www.youtube.com/watch?v=WQ-L8eTHe54

pozdr.,-

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7555
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Miary rozwijane - jakich używacie ?
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 26, 2015, 17:04:52 pm »
Witam.  Mi jest obojętne kto produkuje taśmy.  Mają służyć.  Jeśli chodzi o dokładność to ktoś napisał jedna z podstawowych zasad że tej samej miary sie używa do zdejmowania wymiarów i puzniejszego odmieżania.
A jeśli chodzi o dokładność, to większe błędy będą spowodowane grubością ołówka niż niedokladnoscią miar. A miara którą mozna obejrzeć n filmach fajna, ale trociny i kurz ja uszkodzą szybciej niż standardową. I myślę ze jesli chodzi io funkcjonalność to nie umywa się z hultafors. Określenie średnicy na podstawie pomiaru obwodu, wbudowany cyrkiel,

Offline shakez

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Miary rozwijane - jakich używacie ?
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 29, 2015, 21:48:30 pm »
Ja ostatecznie zdecydowałem się na miarę Stanleya PowerLock 3m. Może to dziwne co powiem ale ta miara po prostu dobrze leży w dłoni. Gdy weźmie się ja do reki można stwierdzić że jest solidna, mała i bardzo poręczna. Po zakupie bawiłem się nią przez jakiś czas w domu oglądając telewizje :-)

Offline MACIEKbm

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Miary rozwijane - jakich używacie ?
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 12, 2015, 00:41:53 am »
Temat rzeka... ;)

Jeśli chcesz coś dla siebie i będziesz dbać o miarę to kup: Hultafors Talmeter
Gwarantuję, że nie sięgniesz po inne miary rozwijane ;)


Z czystym sumieniem polecam. Idealna i dokładna miara

kozio

  • Gość
Odp: Miary rozwijane - jakich używacie ?
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 12, 2015, 07:10:57 am »
Polecam bo warto miarkę z Tesco

Offline rafalo88

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Miary rozwijane - jakich używacie ?
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 06, 2015, 20:06:10 pm »
Również polecam markę Stanley, mam trzy różne od nich, wszystkie wskazują tak samo... więc chyba ufam ich miarom :D

kwita

  • Gość
Odp: Miary rozwijane - jakich używacie ?
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 06, 2015, 22:40:54 pm »
Jakiej miary by nie używał, nawet najtańszej, to najważniejsze aby od początku do końca mierzyć tę samą robotę tą samą miarka. Ja akurat używam Stanleya, bo często potrzebuje używać miary 2,3 i 5 m jednocześnie. I wszystkie trzymają ten sam wymiar.
Jeśli kogoś interesuje, to jakiś czas temu zakupiłem dalmierz laserowy Bosch PLR15, zakres pomiarowy od 0,15-15m. Podana jest dokładność +/- 3mm ale przy pomiarach w praktyce do 5-6 m, dokładność wychodzi poniżej 1mm. Używałem go przy montażu mebli, bardzo wysoka dokładność, nawet przy układaniu glazury... Z czystym sumieniem mogę polecić. Ważną zaletą jest to, że mierzy od końca swojej obudowy, więc wymiary wewnętrzne są bardzo proste do zmierzenia.

Offline Dyfer

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: Miary rozwijane - jakich używacie ?
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 20, 2015, 18:26:52 pm »
Ja używam miary Hiszoańskiej firmy Medid i mam wersje z mocnym magnesem co dla mnie czasem jest przekleństwem .. Wszystko co metalowe lgnie do niej  :o