Maszyny stolarskie > Tokarki

Tokarka do drewna z mechanizmem ułatwiającym kopiowanie tłoczonych elementów

(1/2) > >>

AI3Time:
Czołem,

Rozbudowuję swój hobbystyczny warsztat stolarski i nadchodzi moment, kiedy dojrzałem do prac tokarskich. To będzie dla mnie zupełnie nowy temat, ale bardzo chętnie go poznam. Szukając odpowiedniej tokarki do drewna, zauważyłem że żadna z polecanych i uznanych tokarek nie ma w swoich akcesoriach dostępnego mechanizmu ułatwiającego powtarzalne kopiowanie toczonych elementów. Zdziwiłem się, bo wydawało by się, że potrzeba powtarzalnego kopiowania elementów nie jest jakaś osobliwa. A może źle szukam? Widziałem oczwyście starszego mistrza operującego dłutami przy tokarce, który kopiuje elementy całkowicie ręcznie, trochę na oko, trochę odpowiednio oznaczając obrabiany kawałek drewna. Może ktoś z Was już przerabiał taki temat i ma jakieś gotowe porady, namiary na producentów?

Pozdrawiam,
AI3Time

JarekO:
Kopiarki manualne albo full auto nie nadają sie do toczenia z ręki, więc trzeba się decydować na coś... chyba że ;)

https://www.dictum.com/pl/urzadzenia-przyrzady-do-montazu-bagab/urzadzenie-do-kopiujacego-toczenia-podluznego-poprzecznego-hager-lp320-f-706493

W Dictum mają wszystko ;)

Koala:
To się oddzielnie dokupuje.
Ale do maluchów nie pasuje

AI3Time:
Dzień Dobry,

Bardzo dziękuję.

Jarek: właśnie o takie urządzenie mi chodziło ;-) Długość elememntow kopiujących tylko 32 cm, ale poszukam tym tropem może znajdę dłuższe.

Koala: te które pokazujesz na zdjęciu to gdzie można znaleźć - co to za producent?

Pozdrawiam,
AI3Time

PS. Dictum to bardzo fajny sklep, ale nie mają dostępnych narzędzi LIE NIELSEN ;-)

Koala:
Wpisz w necie kopiał do tokarki jest sporo ofert.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej