Kwiecień 16, 2024, 19:52:26 pm

Autor Wątek: Wybór pilarki DeWalt dwe7492 vs Bosch GTS 10 xc vs Makita 2704 vs Cormak TS250C  (Przeczytany 1769 razy)

Offline mili9674

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Cześć wszystkim :)

Od paru dni bardzo intensywnie przetrzepuje internet w poszukiwaniu odpowiedzi na to jaką pilarkę stołową kupić. Od ilości przeglądniętych wątków, filmików i opisów już mi spuchła głowa stąd założyłem własny wątek. Jestem totalnym amatorem, który chce rozpocząć przygodę ze stolarstwem i skompletować swój domowy warsztat. W planie jest zrobić z dębowych desek o grubości około 5 cm stopnie do schodów oraz stół więc jest to jedna z rzeczy z którą pilarka musi sobie poradzić. Jak każdemu zależy mi, żeby kupić jak najlepszy sprzęt i w przyszłości nie denerwować się na siebie z dzisiaj jak wzrosną wymagania.

Najbardziej jestem przekonany do DeWalta z racji precyzyjnej przykładnicy, łatwej regulacji (z tego co wyczytałem) no i oczywiście cena. Szukałem też po olx i marketplace na fb i znalazłem parę starszych pił ale nie mam nikogo kto by mógł ze mną pojechać i sprawdzić czy sprzęt jest ok ,nie ma ukrytych wad a sam się nie znam.

Będę bardzo wdzięczny za wszystkie rady i opinie :)

I korzystając z okazji może ktoś polecić dobrą grubościówkę lub strugarko-grubościówkę w cenie do 3 tys? W tym temacie jestem jeszcze ciemniejszy i po szybkim rozeznaniu skłaniałbym się też do DeWalta a konkretnie model DW733

Online Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7546
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Wybór tej grubościówki to dobra decyzja.
Jak kupisz model piły Dewalt D27107 to nie będziesz żałował.
Polarka i ukośnica w jednym.
Super sprzęt. Mam od 10 lat i służy bez problemów.
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2020, 17:41:27 pm wysłana przez Lirorobert »

Offline mili9674

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Niestety poza budżetem i jednak mam na tyle miejsca, że wolałbym kupić samą piłę a wraz ze skończonymi projektami może nagrodzę się ukośnicą jeśli uznam ją za niezbędną :D