Marzec 28, 2024, 10:01:05 am

Autor Wątek: Ku przestrodze  (Przeczytany 50704 razy)

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Ku przestrodze
« Odpowiedź #225 dnia: Sierpień 09, 2020, 17:12:30 pm »
Dzięki.  No tak,czasem cos fruwa. Piła stoi  okolo 2m od bramy i wybiło mi kiedyś element z dużą  siłą. Trzeba mieć duzo pokory przy takim zajęciu. Okulary,uważałem  ze sa zbędne, zmieniłem zdanie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2020, 17:16:34 pm wysłana przez mario78 »

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Ku przestrodze
« Odpowiedź #226 dnia: Sierpień 17, 2020, 16:43:51 pm »
Użytkownicy forum piszą jak pracują,cos robià w sposób niebezpieczny, nawet ostatnio czytałem  o ścinaniu elementow z grubości,to moze sie zle skończyć,jest to bardzo niebezpieczne. Lepiej wywalic mały  element w piec,do zbierać na cos co sprawi ze praca bedzie bardziej bezpieczna. Też myślałem że wszystko wiem,jestem ostrożny  i mnie to niedotyczy ;) Niestety,myliłem się

Offline amigorg

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7495
  • Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
    • Zobacz profil
    • Maszyny i projekty
Odp: Ku przestrodze
« Odpowiedź #227 dnia: Sierpień 18, 2020, 09:04:06 am »
Dużo bezpieczniej jest cięcie drobnych elementów przy pomocy sanek w prowadnicach rowkowych w blacie piły- ja mam takie jeszcze z dodatkową przeźroczystą osłoną nad tarczą piły.
Do odcinania z desek listewek a nawet długich listew o grubości 7 - 8 mm używam piłę taśmową z wkładką "0" i  popychaczy z odsadzeniem aby zabezpieczyć dłonie.
Najpierw obrabiam na wyrówniarce krawędź deski, frezuję krawędzie i dopiero odcinam listewkę. Potem czynności powtarzam - tak wykonuję listewki do kratownicy osłon na kaloryfery.

Offline amigorg

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7495
  • Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
    • Zobacz profil
    • Maszyny i projekty
Odp: Ku przestrodze
« Odpowiedź #228 dnia: Sierpień 19, 2020, 07:50:31 am »
Jeszcze jeden popychcz do cięcia listew na pile taśmowej.

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Ku przestrodze
« Odpowiedź #229 dnia: Sierpień 24, 2020, 09:25:32 am »
Finał nie ostrożniej pracy.

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Ku przestrodze
« Odpowiedź #230 dnia: Sierpień 24, 2020, 10:54:12 am »
Tak na prawdę, nie wiem czy nie ostrożniej. Uzywałem popychacza,mialem porządek. Był to początek dnia i pracy. Wciągneło element w tarczę a za nim dłoń.  Jak dojde do sprawnosci piersze za co sie wezmę to wszelkiego rodzaju popychacze proponowane przez Was poprawiające  bezpieczeństwo pracy.

Offline amigorg

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7495
  • Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
    • Zobacz profil
    • Maszyny i projekty
Odp: Ku przestrodze
« Odpowiedź #231 dnia: Sierpień 24, 2020, 14:28:35 pm »
Brr!!

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Ku przestrodze
« Odpowiedź #232 dnia: Sierpień 29, 2020, 18:12:45 pm »
Na początku trzeba sobie jakoś poukładać to wszystjo w głowie, pozniej jak minie ból przychodzi kolejny jak próbuje się rozcwiczyc palce,najgorsza jak dla mnie jest przeczulica kiedy dotykam końca palca a czuje w kostkach a kiedy scisne palec to czuje tylko kosc a reszta jakby nie byla moja tylko oblepione plasteliną i cho... ból jak sie delikatnie urazi jakby ktos mlotkiem przywalił ze szpilkani ;)
Jednak najgorsze mam juz za sobą ;) Teraz rehabilitacja i powrót do tego co lubię :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2020, 18:16:13 pm wysłana przez mario78 »

Online Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7538
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Ku przestrodze
« Odpowiedź #233 dnia: Sierpień 30, 2020, 22:25:26 pm »
Współczuję.

Offline Arek15

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
Odp: Ku przestrodze
« Odpowiedź #234 dnia: Wrzesień 02, 2020, 23:19:19 pm »
Już zawsze będę miał to zdjęcie przed oczami.... Współczuję i powrotu do sprawności.

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Ku przestrodze
« Odpowiedź #235 dnia: Wrzesień 07, 2020, 18:17:37 pm »
Dziękuję,już jest dużo lepiej ;) Na jedniej z wizyt u ortopedy przyglądał sie mi facet 70-80 lat. Patrzył na opatrzoną dłoń,sam tez miał zawinięty palec. Patrzył aż w koncu zapytał co mi sie stało. Zaraz po tym mówił ze pracuje jako stolarz 45 lat i po tylu latach przy pracy na wyrowniarce  miał swój pierwszy wypadek. Uważajcie,to nie koniec swiata ale zawsze juz inaczej a przy tym ile sie człowiek nacierpi,różne myśli i wątpliwości tez są.