Maj 19, 2024, 04:20:29 am

Autor Wątek: Ku przestrodze  (Przeczytany 51489 razy)

Offline Morświn

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1877
    • Zobacz profil
Odp: Ku przestrodze
« Odpowiedź #180 dnia: Sierpień 17, 2017, 11:20:23 am »
Ja bym spróbował z drugiej strony culagi
I pleckami ceownika do stołu

m_kola

  • Gość
Odp: Ku przestrodze
« Odpowiedź #181 dnia: Sierpień 17, 2017, 11:21:12 am »
Piotrkowi może braknąć profilu żeby przetestować wszystkie nasze rady ;)

Offline SpecPiotr

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5120
    • Zobacz profil
    • Stolarnia Speca
Odp: Ku przestrodze
« Odpowiedź #182 dnia: Sierpień 17, 2017, 11:37:13 am »
Nie chce mi się już przekładać culagi. Tak rzadko tnę te profile, że już sobie daruję.
Męczy mnie tylko czemu tak się dzieje a przy okazji ktoś inny miże bardziej inaczej podejdzie do tego zanim też będzie ciął.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Samo sie nie zrobi ale mogłoby sie samo wnosić.

m_kola

  • Gość
Odp: Ku przestrodze
« Odpowiedź #183 dnia: Sierpień 17, 2017, 11:37:47 am »
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wow! Zaiste imponujesz!

arecki1338

  • Gość
Odp: Ku przestrodze
« Odpowiedź #184 dnia: Sierpień 17, 2017, 11:39:04 am »

Offline SpecPiotr

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5120
    • Zobacz profil
    • Stolarnia Speca
Odp: Ku przestrodze
« Odpowiedź #185 dnia: Sierpień 17, 2017, 11:50:09 am »
A weź spierdzielaj. Nie usunąłem bo byłem pewny, że w ustawieniach to zapisuje się. A nie czytam swoich postów po wysłaniu.
Wystarczyło smsa wysłać. Ale nieeeee. Lepiej wytykać palcami na publicznym forum.
Ehhh Ci informatycy...
Samo sie nie zrobi ale mogłoby sie samo wnosić.

Offline L4

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 858
    • Zobacz profil
Odp: Ku przestrodze
« Odpowiedź #186 dnia: Sierpień 17, 2017, 11:57:05 am »
Trzeba było zrobić selfie przed lustrem jak się chciałeś nowym telefonem pochwalić :-).

Offline SpecPiotr

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5120
    • Zobacz profil
    • Stolarnia Speca
Odp: Ku przestrodze
« Odpowiedź #187 dnia: Sierpień 17, 2017, 12:06:10 pm »


I tym miłym akcentem skończyłbym OT.

Wysłano z mojego drugiego telefony którym nie jest Iphone ale też jest zajeb...ty.

;D
Samo sie nie zrobi ale mogłoby sie samo wnosić.

kwita

  • Gość
Odp: Ku przestrodze
« Odpowiedź #188 dnia: Sierpień 17, 2017, 22:05:27 pm »
A może tnij profil z włożonym kawałkiem płyty? Może tarcza zgina profil...

Offline SpecPiotr

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5120
    • Zobacz profil
    • Stolarnia Speca
Ku przestrodze
« Odpowiedź #189 dnia: Sierpień 17, 2017, 22:08:24 pm »
Że też ja na to nie wpadłem ??? Dzięki Kwita. Pomysł naprawdę świetny. Aż przetestuje przy najbliższej okazji.
Gracias ;)
Samo sie nie zrobi ale mogłoby sie samo wnosić.

kwita

  • Gość
Odp: Ku przestrodze
« Odpowiedź #190 dnia: Sierpień 17, 2017, 22:09:54 pm »
I niech moc będzie z Tobą, stań po dobrej stronie :)

Offline arturs

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: Ku przestrodze
« Odpowiedź #191 dnia: Grudzień 26, 2017, 11:24:17 am »
to ja się dopiszę z takim ogólnym "ostrzeżeniem", w sumie nie związanym stricte ze stolarstwem ale ze wzrokiem.. a ślepego stolarza nie widziałem więc chyba w tym zawodzie wzrok się przydaje :D
przechodząc do meritum.. zwłaszcza do krótkowidzów ale nie tylko
jakieś 3 tygodnie temu jadąc autem zaobserwowałem z lewej strony dziwne zjawisko - takie mijające mnie błyski.. coś jakbym jechał pociągiem w tunelu i te światła pozycyjne mijał.. ale krótka konsternacja - co jest, przecież tu jest las i nie ma lamp..
wróciłem do domu i po jakiś 30-40 minutach samo "przeszło".. żona oczywiście chciała jechać do okulisty ale że mam daleko to stwierdziłem że "jutro"..
jutro była niedziela więc też nie bardzo, ale za to z jednej strony w polu widzenia zrobiło mi się tak, jakbym miał spuchnięty łuk brwiowy czy coś takiego - w każdym razie zaczęła z boku pola widzenia robić się czarna plama, jakby coś przesłaniało pole widzenia.
w poniedziałek z pracy zadzwoniłem do przychodni, oczywiście miejsca na za pół roku zle pani była na tyle przytomna ze zapytała o co chodzi.. jak powiedziałem o błyskach to mówi żeby koniecznie jechać na dyżur okulistyczni popołudniowy i nie czekać..
ale myślę sobie, kolejka będzie, prywatnie pójdę.. więc kolejny telefon, na szybko się nie da ale znowu pytanie o co chodzi.. i następne polecenie szybkiego odwiedzenia dyżurnego okulisty..
wróciłem do domu, żonie powiedziałem co i jak więc decyzja - jedziemy, w końcu informatyk też poniekąd zarabia oczami..
na dyżurze, wiadomo, ludzi sporo więc do gabinetu wlazłem po 20, kropienie itp... babka zajrzała do oka przez wziernik i mówi.. o cholera, ale się dziura w siatkówce zrobiła.. i od razu skierowanie do szpitala.. to ja się pytam kiedy mam się tam zgłosić :D..
ta na mnie popatrzyła jak na ufoka i mówi TERAZ, zaraz natychmiast.. jak pan pochodzi ze dwa dni jeszcze to nie będzie czego ratować.. to pytam czego.. a ta mówi że wzroku w oku, zupełnie wzroku, nie ostrości czy czegośtam..
no to pojechaliśmy.. po 22 było chyba.. na dyżurze okulistka zajrzała i to samo.. kwalifikuje się pan do operacji, to ja znowu kiedy.. a ta że jako pierwszy rano, jak tylko chirurdzy oczni przyjdą robić zaćmy, to taka niespodzianka dla nich..
te błyski to było odwarstwianie się siatkówki i przerwanie jej czyli ta dziura..
i od razu komplet badań, wywiad anestezjologa itp. rano kompletna narkoza, pełne uśpienie i operacja (3 dziurki w oku, szwy itp. brrr)..  nie zdążyłem się zacząć bać..
pole widzenia już wróciło, ostrość powoli wraca..
ale gdzie tu stolarstwo.. już piszę..
to może zrobić się każdemu i może to być od ciśnienia ale też bardzo często zdarza się po dźwignięciu czegoś.. niektórzy mówią że siatkę ciężką z zakupami podnieśli i i, "żyłka w oku pękła".. a wiadomo jak to jest, deski swoje ważą, klejonki, maszyny..
to tyle, może ktoś doczytał do końca i kiedyś ta wiedza się przyda (oby nie)

Pozdrawiam wszystkich..

m_kola

  • Gość
Odp: Ku przestrodze
« Odpowiedź #192 dnia: Grudzień 26, 2017, 11:27:49 am »
O cię panie.. zdrowia!

Offline stachmiesz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1361
  • Lajf is brutal end ful of zasadzkas
    • Zobacz profil
Odp: Ku przestrodze
« Odpowiedź #193 dnia: Grudzień 26, 2017, 11:41:32 am »
Wracaj do zdrowia.  :)

Offline cumbajszpil

  • Nagroda :)
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 456
  • Volenti non fit iniuria
    • Zobacz profil
Odp: Ku przestrodze
« Odpowiedź #194 dnia: Grudzień 26, 2017, 11:42:28 am »
Expresowo i nawet na korytarzyku,  ;)
Zdrowia ...