Maj 05, 2024, 15:57:14 pm

Autor Wątek: Kupno osełek diamentowych  (Przeczytany 13578 razy)

krzysiek

  • Gość
Odp: Kupno osełek diamentowych
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 27, 2017, 13:11:11 pm »
Do noźa może starczy. Szerokość trochę mała, np. mam japońskie ostrze do struga 68mm i co? Ostrzyć na trzech na raz?  ;D
Na 20 mm osełkach też można ostrzyć o takiej szerokości ostrza, faza idzie wzdłuż osełki. Ten sposób był pokazywany na filmach instruktażowych DMT .

Offline raven

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 452
    • Zobacz profil

Klo

  • Gość
Odp: Kupno osełek diamentowych
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 27, 2017, 16:25:02 pm »
Te płytki mają w porywach 1,5 mm.  :o :o :o

Offline raven

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 452
    • Zobacz profil
Odp: Kupno osełek diamentowych
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 27, 2017, 16:41:10 pm »
Te płytki mają w porywach 1,5 mm.  :o :o :o
a co za różnica? to i tak więcej niż papier ścierny ;) pamiętajmy o jakich kwotach rozmawiamy.

Klo

  • Gość
Odp: Kupno osełek diamentowych
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 27, 2017, 17:09:17 pm »
To fakt. Nawet nie szkoda, jak diamentowy pył odpadnie po dziesięciu ostrzeniach. :)
Przekonałeś mnie. :)

Offline prezio

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 617
    • Zobacz profil
Odp: Kupno osełek diamentowych
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 28, 2017, 10:05:04 am »
Tak szybko nie odpada - male gradujacje uratowaly mi tylek na strugach - nie mialem dostepu do szlifierki a troche trzeba bylo wyrownac - dzialaj do dzisiaj - od roku - oczywiscie teraz okazjonalnie ale wczesniej dosc czesto. Polecam kupic ze 2 sztuki 1000 i 500 - najczesciej sie uzywa;)
Klade na szle na material antyposlizgowy albo sciskam malym sciskiem zeby nie lataly. Nie kleje bo pozniej tasma ciezko schodzi a szklo uzywam do roznych celow. Ale jak ktos chce mozna na stale przykleic . Golnie taniej one wychodza niz papier scierny - stosunek ceny do zyzywalnosci ;)
------
Robert

PS. Przepraszam, jeżeli nie użyłem polskich liter. Powodem jest pisanie z telefonu bądź z tableta.


obas

  • Gość
Odp: Kupno osełek diamentowych
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 28, 2017, 10:57:39 am »
a da się tymi osełkami splanować kamień?

Offline prezio

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 617
    • Zobacz profil
Odp: Kupno osełek diamentowych
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 28, 2017, 12:19:16 pm »
Nie wiem - nie probowalem. Ale ostrzylem rozne ostrza i nowe i stare i szlo ok.
------
Robert

PS. Przepraszam, jeżeli nie użyłem polskich liter. Powodem jest pisanie z telefonu bądź z tableta.


Offline prezio

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 617
    • Zobacz profil
Odp: Kupno osełek diamentowych
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 28, 2017, 14:44:43 pm »
kup 1 czy 2 czy 3 i sam ocen.
Mi sprawowaly sie dobrze te co podalem w linku.
Uzywam ich nadal okazjonalnie na wyjezdzie .
Uzywam tez DMT ale to juz bajka;)
Te chinskie naprwde dobrze sie sprawuja - lepiej niz papier. Jak jeszcze dolozysz skore z pasta veritas to naprawde masz ladny zestaw ostrzacy
------
Robert

PS. Przepraszam, jeżeli nie użyłem polskich liter. Powodem jest pisanie z telefonu bądź z tableta.

krzysiek

  • Gość
Odp: Kupno osełek diamentowych
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 28, 2017, 20:40:51 pm »
Dostałem fakturę proforma z Dictum. Ceny na osełki 6-cio calowe takie same jak na Militaria.pl ,taniej wychodzi  przesyłka.
Czekają mnie negocjacje z Panią Księgową. Robert (@Prezio) Ty skończyłeś ten kurs lutniczy , bo pisałeś kiedyś ,że wybierasz się na coś takiego ?

Offline prezio

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 617
    • Zobacz profil
Odp: Kupno osełek diamentowych
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 28, 2017, 22:47:31 pm »
Tak skończyłem rok w Szkocji. Zrobiłem klasyka i skrzypce a teraz buduje kolejnego lub kolejne bo będę miał zamowienie i w planie mam ukulele dwie sztuki.  Muszę znaleźć chwilę na akustyka dla siebie:) czemu pytasz?
------
Robert

PS. Przepraszam, jeżeli nie użyłem polskich liter. Powodem jest pisanie z telefonu bądź z tableta.

Offline prezio

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 617
    • Zobacz profil
Odp: Kupno osełek diamentowych
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 28, 2017, 22:50:04 pm »


Tak skończyłem rok w Szkocji. Zrobiłem klasyka i skrzypce a teraz buduje kolejnego lub kolejne bo będę miał zamowienie i w planie mam ukulele dwie sztuki.  Muszę znaleźć chwilę na akustyka dla siebie:) czemu pytasz?

Miałem zrobić jescze rok ale wróciłem do PL
------
Robert

PS. Przepraszam, jeżeli nie użyłem polskich liter. Powodem jest pisanie z telefonu bądź z tableta.

krzysiek

  • Gość
Odp: Kupno osełek diamentowych
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 28, 2017, 23:14:19 pm »
Pytam bo próbowałem znaleźć tutaj w Bretanii coś podobnego - no może nie nie lutnictwo bo głuchy jestem muzykalnie - i niestety mentalnie mnie q...a przerosło to co znalazłem.