Marzec 28, 2024, 09:51:57 am

Autor Wątek: Jaka piła włosowa  (Przeczytany 15480 razy)

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Jaka piła włosowa
« dnia: Marzec 29, 2020, 17:28:42 pm »
Witam
Chcę kupić piłę włosową do wycinania ażuowych motywów w drewnie litym 15mm grubości. Co da radę,czego uźywacie i daje radę?
Pozdrawiam

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2020, 00:24:05 am »
Zdecydowałem sie na piłę Proxxon DSH.

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 24, 2020, 19:16:31 pm »
Włosówka to coś nowego w moim warsztacie. Mam pytanie jakiej firmy brzeszczoty wybrać bo spotkałem sie z opinią że te dodawane do zestawu są kiepskie?
Brzeszczoty raczej do wycinania azurowych wzorów, bez bolczyka.
Pozdrawiam

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 25, 2020, 10:36:24 am »
Teraz zauważyłem ze nizej jest dokladnie taki sam temat,widocznie nie dość uważnie przeszukałem forum. Mialem juz zamowioną włosówkè proxxon DSH.Zagłębiając sie w temat zmieniłem zdanie,decyzja na wyższy model DS 460. Na szczescie zamowiemie DSH udało sie anulować. Wczoraj tez szukałem włosówki Hegner Multicut 1.Mam juz doświadczenia że czasem warto zwiększyć swój budżet i cieszyć sie z zakupu a nie zostać z bewnym niesmakiem ze to jednak nie jest to. Mam do Was prośbę,podzielcie sie swoimi doswiadczeniami i różnicami pomiedzy Proxxon DS 460 a Hegner Multicut 1. Tej drugiej włosówki jest zaledwie trzy oferty. Na dzien dzisiejszy prace sporadyczn w drewnie twardym do 20 mm ale nie wiem czy nie bedzie potrzeby zeby za jakis czas używać cześciej i byc moze w grubszym materiale dlatego ten zapas. Budrzet 2.500 zł moze bym coś wyskrobał wiecej ale nie na wyższą półkę.  Moze macie spraedzone sklepy,informacje gdzie znajdę oferty Hegner Multicut 1?
Pozdrawiam

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 25, 2020, 11:54:47 am »
Jeszcze jedno ważne pytanie.
Hegner Multicut 1 występuje z elektroniczną regulacją obrotow i bez? Ta druga ma jedną stałą prędkość, czy jakies pokrętło do ręcznej regulacji??

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 27, 2020, 22:24:31 pm »
Zamowiłem Hegner Multicut 1. Myslę że nie powinna mnie rozczarować. Na wyższą połkę nie mogę sobie pozwolić.

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 29, 2020, 14:01:34 pm »
Zanim zamówiłem Hegnera trochę szukałem w sieci,nowych i używanych.  Znalazłem to ogłoszenie:
https://allegro.pl/oferta/3ia52-hegner-01130000-pilarka-spiralna-multi-cut-9055737597?utm_source=notification&utm_medium=platformMessageCopy&utm_campaign=ask-seller-question-copy-to-sender&item=9055737597
Są w stanie zejsc z ceny 200 zł. To podobno jest model z regulacją obrotów ktory nowy kosztuje prawie 3.900 zł. Model podstawowy 2.775 zł
Na aukcji kosztuje 1.716 i jak pisalem mozna opuścić cenę. Piła działa ale ma uszkodzony regulator obrotów. Jesli ktoś myslał o czyms takim i się zna,chyba warto.

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 21, 2020, 12:40:07 pm »
Dzis po długim oczekiwaniu przyszła mi włosówka. Długo czekałem bo w polsce nie było i przyszła z niemiec. Wczoraj dystrybutor Hegnera wysłał do mnie i jest. Tylko wyjąłem z pudełka sprawdzić jak wygląda.

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 21, 2020, 22:03:53 pm »
Dostalem brzeszczoty w komplecie ale nie mam takich którymi mozna wycinać w każdym kierunku. Napiszcie proszę jakiej firmy kupić i jak wpisać zeby znaleźć właśnie takie brzeszczoty.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2020, 22:08:38 pm wysłana przez mario78 »

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 24, 2020, 14:21:16 pm »
Co do Hegnera.Jedynie co mogę napisać, dość łatwo zmienia sie brzeszczoty,bynajmniej mi sie tak wydaje. Jak działa,samej pracy nie potrafię porównać,nie pracowałem ani nie dotykałem innej piły włosowej. Dęba 18 mm tnie dość łatwo. Wycinanie nie jest takie proste jak mi się wydawało,czekają mnie próby,próby i jeszcze raz próby. Źle tez zacząłem,wzór szkicowałem ołowkiem gdzie krawędzie wyszły grube,po cienkiej linii prowadziło by sie dużo łatwiej
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2020, 14:29:03 pm wysłana przez mario78 »

Offline MarekET

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 10, 2020, 23:03:47 pm »
Nie wiem na ile nabrałeś wprawy w wycinaniu ale w tym interesie liczą się tylko dwie firmy co do brzeszczotów to NIQUA i Pegas .
Tu jest sklep z brzeszczotami mają spory wybór
https://lxlelectric.pl/produkty/brzeszczoty-w%C5%82osowe

Co do tych brzeszczotów jak je nazwałeś do cięcia w każdym kierunku to najpewniej chodziło Ci o brzeszczoty spiralne , ale są one trudne do opanowania dla nowicjusza więc na teraz raczej ogranicz się do płaskich jak nauczysz się wyczuwać maszynkę i materiał podczas cięcia to później może się bawić brzeszczotami spiralnymi bo te nie wybaczają błędów jak ruszysz tak będziesz ciął w każdą stronę .
Tu jest dużo wzorów za free :
https://www.stevedgood.com/catalog/index.php

Możesz sobie potrenować do woli .

Marek .

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 29, 2020, 09:10:43 am »
Czytałem tu wątki o marketówkach które czasem odbiegają od siebie precyzją wykonania,pracą. Przed zakupem Hegnera szukałem czegoś na temat tej wyrzynarki,oglądałem filmy i każdy zachwycał się cichą pracą :). Mi wydawalo sie ze szału nie ma bo slyszałem gluchy stukot :( 
Kupiłem drugą do sprawdzenia i faktycznie różnica jest spora :(
Nagram film z dzwiękiem obu maszyn i będę Was prosił o poradę,pomoc co to może być nie tak. Wydaje mi się ze druga wyrzynarka pracuje płynnej. Mam zamiar zareklamować pierwszą wyrzynarkę i szukam argumentów
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2020, 09:12:20 am wysłana przez mario78 »

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 29, 2020, 15:34:12 pm »

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 29, 2020, 21:57:44 pm »
Czepiam się czy faktycznie jest coś nie tak?

Offline tayjkt

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła włosowa
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 04, 2020, 11:17:43 am »
Czepiaj się i nie odpuszczaj, to nie jest urządzenie za 100zł tylko kosztuje ponad 2 tys. Za takie pieniądze warto powalczyć.