Maj 11, 2024, 23:28:59 pm

Autor Wątek: Zmiana koloru oleju na olejowanym drewnie  (Przeczytany 1973 razy)

Offline rurek49

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Drewnem!
    • Zobacz profil
Zmiana koloru oleju na olejowanym drewnie
« dnia: Grudzień 02, 2016, 22:32:35 pm »
Cześć,

Podejrzewam że jestem już w sytuacji bez wyjścia, ale wolę jeszcze tutaj zapytać.

A więc, kupiłem olej w kolorze palisander angielski. W sklepie był on ciemny, a wręcz wpadający w czarny - na kawałku sosny. Poolejowałem nim drzwi (też sosnowe) i podbicie dachu w wędzarni, ale okazał się na drewnie że wpada mocno w czerwień. A taki kolor bardzo mi się nie podoba.
Czy jest jeszcze możliwość aby w jakiś sposób zmienić kolor oleju? Może jakiś lakier, albo wosk? Tylko czy wosk na zewnątrz będzie trwały? Albo lakier "chwyci" się powierzchni?

Offline krzyś48

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 4576
    • Zobacz profil

sgt_raffie

  • Gość
Odp: Zmiana koloru oleju na olejowanym drewnie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 02, 2016, 22:45:59 pm »
Czy to altax??
Zanim napiszę więcej to zapraszamy do linka Krzysia ;)

Offline rurek49

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Drewnem!
    • Zobacz profil
Odp: Zmiana koloru oleju na olejowanym drewnie
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 02, 2016, 23:03:00 pm »
Czy to altax??
Zanim napiszę więcej to zapraszamy do linka Krzysia ;)
Zgadza się Altax

sgt_raffie

  • Gość
Odp: Zmiana koloru oleju na olejowanym drewnie
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 03, 2016, 00:35:36 am »
Powiem Ci tak. Z poprawieniem bedzie ciezko, chyba ze dobrze wyszlifujesz powierzchnie i położyłeś na razie jedną warstwę.
I teraz clou programu. Ten czerwony odcień palisandu angielskiego w Altaxie to chyba jest jakis problem z partią produktu. Bardzo lubie ten kolor i wszystko w ogrodzie i na tarasie mam zrobione tym olejem. Jakiś czas temu kupiłem kolejną puszkę i miałem ten sam problem co Ty. Czerwono jak cholera. A oczywiście nie zrobiłem testu  na odpadzie wcześniej (bo znam kolor). Kupiłem więc kolejną, z innej parti, zeszlifowałem ile mogłem i pokryłem tym nowym olejem. Nie widać za bardzo. Tylko ja się szybciutko zorientowałem i przerwałem prace.

mily68

  • Gość
Odp: Zmiana koloru oleju na olejowanym drewnie
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 03, 2016, 08:14:24 am »
Można reklamować jak ktoś ma cierpliwość i czas...

Offline rurek49

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Drewnem!
    • Zobacz profil
Odp: Zmiana koloru oleju na olejowanym drewnie
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 03, 2016, 10:01:52 am »
Powiem Ci tak. Z poprawieniem bedzie ciezko, chyba ze dobrze wyszlifujesz powierzchnie i położyłeś na razie jedną warstwę.
I teraz clou programu. Ten czerwony odcień palisandu angielskiego w Altaxie to chyba jest jakis problem z partią produktu. Bardzo lubie ten kolor i wszystko w ogrodzie i na tarasie mam zrobione tym olejem. Jakiś czas temu kupiłem kolejną puszkę i miałem ten sam problem co Ty. Czerwono jak cholera. A oczywiście nie zrobiłem testu  na odpadzie wcześniej (bo znam kolor). Kupiłem więc kolejną, z innej parti, zeszlifowałem ile mogłem i pokryłem tym nowym olejem. Nie widać za bardzo. Tylko ja się szybciutko zorientowałem i przerwałem prace.
Nawet na puszcze kolor nie jest tak czerwony. Nawet można by powiedzieć że wręcz czarny :| Nie za bardzo mam jak szlifować, bo jest to na drzwiach które jak poszlifuje to znikną lub znacząco mniejszą się fazki między deseczkami. Chyba jednak z bólem serca zostanę przy tym kolorze

Offline tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5691
    • Zobacz profil
Odp: Zmiana koloru oleju na olejowanym drewnie
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 03, 2016, 11:28:02 am »
Trochę przeszlifuj i daj ciemniejszy na wierzch.

Offline rurek49

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Drewnem!
    • Zobacz profil
Odp: Zmiana koloru oleju na olejowanym drewnie
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 03, 2016, 13:35:09 pm »
Trochę przeszlifuj i daj ciemniejszy na wierzch.
Pokaże taki kolor klientowi - może przyjmie taki. Jak coś to będę robić tak jak mówisz :)

sgt_raffie

  • Gość
Odp: Zmiana koloru oleju na olejowanym drewnie
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 03, 2016, 18:12:56 pm »
Jak robisz dla kogoś to już inaczej. Myślałem, że dla siebie. Swoją drogą ciekawe ile jeszcze takich puszek krąży ;). Ja się nauczyłem od tego czasu ZAWSZE testować na odpadzie..

Offline rurek49

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Drewnem!
    • Zobacz profil
Odp: Zmiana koloru oleju na olejowanym drewnie
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 03, 2016, 18:28:31 pm »
Jak robisz dla kogoś to już inaczej. Myślałem, że dla siebie. Swoją drogą ciekawe ile jeszcze takich puszek krąży ;). Ja się nauczyłem od tego czasu ZAWSZE testować na odpadzie..
"jak się nie wywróci to się nie nauczy". Na przyszłość będę już pamiętał o testowaniu ;)