Maj 12, 2024, 00:23:01 am

Autor Wątek: Jaki impregnat na płot  (Przeczytany 43587 razy)

Offline skoop

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
Odp: Jaki impregnat na płot
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 28, 2016, 23:33:23 pm »
Liczba warstw, którymi pokrywamy drewno impregnatem zależy i od rodzaju drewna i rodzaju stosowanego środka. Ja Vidaronem też maluję około 2 - 3 razy, jednak najchętniej zastosowałbym impregnację ciśnieniową, np. :)

Offline mest

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Jaki impregnat na płot
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 04, 2017, 00:46:55 am »
Chciałbym odświeżyć temat. Potrzebuję produktów ( Sadolin, Vidaron) do pomalowania wiaty, domku narzędziowego. Chciałbym uzyskać odcień matowy. Jakimi produktami mam to pomalować by służyło mi na lata, nie pękało, nie łuszczyło się? Jeśli pomaluję sadolinem Classic to wystarczy czy na to coś jeszcze? Tak samo Vidaron, jest impregnat ochronno-dekoracyjny powłokotwórczy ale czy on sam wystarczy? Bo jest także Vidaron impregnat - gruntujący. Za głupi jestem do tego wszystkiego ;) dlatego proszę o pomoc.

Offline Paweł 46

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1994
    • Zobacz profil
Odp: Jaki impregnat na płot
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 04, 2017, 02:13:27 am »
Po czasie stwierdzam, że Sadolin Classic lepszy od Vidaronu. Mam pomalowaną wiatę i płot sadolinem już 5 lat i nic się nie dzieje, Vidaronem mam pomalowaną drewnianą furtkę i bramę będzie ze 3 lata i stwierdzam, że należało by ją pomalować znowu bo Vidaron się złuszcza. Mam też pomalowane drewniane schody jakimś zwykłym drewnochronem i praktycznie co roku je maluje, nie sprawdza się wcale.
Wbity wkręt trzyma lepiej jak wkręcony gwóźdź :)
Nic na siłę, wszystko młotkiem.

mefjuu

  • Gość
Odp: Jaki impregnat na płot
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 04, 2017, 10:20:37 am »
To co byś dał na takie schody na zewnątrz zamiast impregnatu?

Offline Paweł 46

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1994
    • Zobacz profil
Odp: Jaki impregnat na płot
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 04, 2017, 13:39:34 pm »
Sadolin, lub jakiś dobry olej do tarasów.
Wbity wkręt trzyma lepiej jak wkręcony gwóźdź :)
Nic na siłę, wszystko młotkiem.

mefjuu

  • Gość
Odp: Jaki impregnat na płot
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 04, 2017, 13:52:44 pm »
Sadolin, lub jakiś dobry olej do tarasów.

Sadolin, ale co? Impregnat 'Classic'?

Offline Paweł 46

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1994
    • Zobacz profil
Odp: Jaki impregnat na płot
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 04, 2017, 14:01:34 pm »
Classic
Wbity wkręt trzyma lepiej jak wkręcony gwóźdź :)
Nic na siłę, wszystko młotkiem.

Qiub

  • Gość
Odp: Jaki impregnat na płot
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 04, 2017, 14:58:20 pm »
Vidaron ładnie wsiąka, bo jest rzadki i z teflonem

Wlasnie w tym problem ze teflon robi powloke wyjatkowo sliska , jesli jej nie ma to znaczy ze teflonu nie ma :D

Teflon w farbach to koszt grubo powyzej 400pln z litra i stad malo kto tym handluje bo drogo. Po przejechaniu na RAZ taka warstwa widac szklaca powierzchnie na ktorej nic nie siada. Malowanie drugiej warstwy tak naprawde odpada bo tego dziadostwa nic chwycic sie juz nie chce. Maluje sie 2 jedna po drugiej zaraz po sobie przed wyschnieciem. I tak naprawde to jest pic na wode fotomontaz bo teflon w i takich farbach jest tez oszukany.

Teflon to koncowa powloka z sypkiego proszku ktory sie napyla z katalizatorem np. na patelnie i dopiero wypala...
Teflon sie nie rozpuszcza :D
Teflon jako taki da sie rozpylony lub wysypany tylko wypalic.

Po za tym DuPoint teflonu nie pchnie po piniadzach bo to bylby strzal w kolano dla nich. Jako jedyni na swiecie teflon sprzedaja i go wytwarzaja, chronia go wszedzie gdzie sie da patentami i jak sie da wlaczajac na terenie fabryki we francji szerokich panow w bronia i podejrzewam ze nie na kapiszony.

3M kupuje od nich tzw. surowice teflonowa oraz BASF reszta praktycznie sie nie liczy w rynku. Moga oczywiscie kupic teflon jak ich stac jednak koszt jest tak ogromny ze farba z teflonem to mniej wiecej brzmi dla mnie jak patelnia z lidla teflonowa ;D nie wiadomo czy napylali czy w calosci zrobiona. Tak czy inaczej taka patelnia to koszt okolo 250pln za warstwe napylona a nie rozlana. Zepptera kupisz patelnie i tam maja wylewana warstwe a nie napylana. Cena zeptera nie bierze sie z tylka. Radeks powinien Wam to dobitnie wytlumaczyc bo handluje chyba lakierami i na pewno mial stycznosc z teflonem a nie cudami go udajacymi.

Koszty po prostu dupe urywaja a farby z teflonem to jedynie w drogich puszkach kilka stowek z litra lub drozej wypalony proszek ponownie przemielony i zmieszany z baza co daje zawiesine i jakies tam czastki ktore po siadnieciu na material ograniczaja zmiany srodowiskowe w jakims tam stopniu bo przeciez powloka jednorodna to nie jest.

Reklama dzwignia handlu ;D

m_kola

  • Gość
Odp: Jaki impregnat na płot
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 04, 2017, 18:10:47 pm »
Ja bym nieśmiało i zza rogu polecił Altax woskowy. Malowałem tym w zeszłym roku huśtawkę ogrodową i mimo iż stoi cały rok na dworze to w tym roku wygląda jak zaraz po malowaniu. Serio, jestem tym zachwycony. Zobaczymy jak dalej będzie się spisywać.

mefjuu

  • Gość
Odp: Jaki impregnat na płot
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 04, 2017, 22:27:54 pm »
Ja bym nieśmiało i zza rogu polecił Altax woskowy. Malowałem tym w zeszłym roku huśtawkę ogrodową i mimo iż stoi cały rok na dworze to w tym roku wygląda jak zaraz po malowaniu. Serio, jestem tym zachwycony. Zobaczymy jak dalej będzie się spisywać.

Chyba potwierdzam. Chyba, bo kiedyś używałem Altaxa woskowego mając podobne odczucia do Twoich, ale teraz nie mogę go znaleźć... Coś takiego znalazłem w obecnej sprzedaży - o tym mówiłeś?

m_kola

  • Gość
Odp: Jaki impregnat na płot
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 04, 2017, 22:33:14 pm »
Tak

Offline marcin6391

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2571
    • Zobacz profil
Odp: Jaki impregnat na płot
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 05, 2017, 05:26:41 am »
Używałem tego altaxu wielokrotnie - polecam.
Co na schody - ciężki temat, bo trzeba pomalować czymś, co zabezpiecza a nie tworzy śliskiej nawierzchni ( co by se zębów zimą lub po deszczu nie powybijac....).
Czyli w grę wchodzą impregnaty lub oleje - tyle, że trzeba praktycznie co roku odświeża ć...

Jeśli śliska powłoka nie stanowi problemu, to polecam albo ten Altax albo coś z palety Remmers

Offline mest

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Jaki impregnat na płot
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 05, 2017, 09:29:57 am »
Temat znowu ładnie się rozwinął:) podsumowując. Jak pomaluję samym Sadolinem Classic to będzie ok? Uchronię te moje drewniane konstrukcję na parę lat?

Offline marcin6391

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2571
    • Zobacz profil
Odp: Jaki impregnat na płot
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 05, 2017, 11:11:59 am »
To zależy od wielu czynników.... jakie drewno, gdzie schody są umiejscowione, czynniki atmosferyczne....
Dwa, trzy lata bardziej

Offline mest

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Jaki impregnat na płot
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 05, 2017, 12:40:23 pm »
Sosna, ja schodów nie robię. U mnie chodzi o wiatę i domek narzędziowy.