Marzec 29, 2024, 05:36:04 am

Autor Wątek: Lakier (?) wybielający dąb - problem z wykonawcą  (Przeczytany 2180 razy)

Offline Borys_

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Lakier (?) wybielający dąb - problem z wykonawcą
« dnia: Grudzień 29, 2019, 14:00:26 pm »
Witam wszystkich,

W tym wątku występuję jako klient i mam nadzieję, że wybrałem właściwe forum. Potrzebuję porady fachowców - czy opisany przeze mnie problem to faktycznie problem czy przesadzam, bo uwarunkowania techniczne są takie a nie inne.

Zamówiłem schody - dąb bielony obłogowany; stopnie, podstopnice i spocznik w tym samym kolorze; montaż na betonie. Warunkiem koniecznym było dostosowanie koloru stopni do koloru paneli - rzecz jasna bez idealnego odwzorowania bo to niemożliwe, ale w miarę podobnie. Schody wykonali, przywieźli, rozpakowałem - dramat. Zupełnie inny kolor, chyba raz przeciągnięte jakimś lakierem rozjaśniającym, wcześniej nawet nie wzięli próbki. Zabrali (tym razem z próbką), myśleli długo, wczoraj przywieźli tuż przed zapadnięciem zmroku. Rozpakowałem stopień - wygląda ok. Pojechali, a ja rozpakowuję resztę i coraz bardziej się wściekam. Różnice barwy są moim zdaniem wyraźnie widoczne, wybarwieniu też daleko do równomiernego.

Wykonałem kilka zdjęć by można było ocenić o czym mowa, załączam trzy przykładowe.

Na początek różniące się od siebie podstopnice, na dole widać panel będący wzorem:



Podstopnice leżące na spoczniku, który jest dużo ciemniejszy:



Ogólna niejednolitość wybarwienia:



Czy waszym zdaniem tak po prostu musi być, bo z drewnem czasem nie da się inaczej, czy też jest to, kolokwialnie mówiąc, lipa?

Offline tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5688
    • Zobacz profil
Odp: Lakier (?) wybielający dąb - problem z wykonawcą
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2019, 15:24:11 pm »
To jest inne jak wzór paneli . Do tego stopnie chyba  będą jeszcze czymś malowane ,co może zmienić ich wygląd .
Na pierwszym  zdjęciu wygląd podstopnic jak by nie były kryte  dębem ,lub za gładko wyszlifowane   itd  .

Offline Borys_

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Lakier (?) wybielający dąb - problem z wykonawcą
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2019, 15:34:27 pm »
To już jest wykończenie "na gotowo", do montażu - tak to będzie wyglądać na schodach.

Wzór mi nie przeszkadza, to raczej panele mają wyjątkowo wyraźną fakturę.

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7538
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Lakier (?) wybielający dąb - problem z wykonawcą
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 29, 2019, 18:24:16 pm »
Mi to się nie zgrywa.
Firma chyba nie ma doświadczenia. Pozatym wykończenie krawędzi nie najlepsze.
Czy zapłaciłeś?

Offline Borys_

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Lakier (?) wybielający dąb - problem z wykonawcą
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2019, 20:43:23 pm »
Niestety tak :( Ale to też nie jest firma-krzak - sporo realizacji, w Google 5/5, córka firmy, która mi robiła parapety (i te wyszły rewelacyjnie).

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7538
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Lakier (?) wybielający dąb - problem z wykonawcą
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 30, 2019, 07:06:34 am »
Pozostaje ci rozmowa z nimi. Powodzenia.