Marzec 29, 2024, 06:24:57 am

Autor Wątek: Odkurzacz przemysłowy do 500zł.  (Przeczytany 71639 razy)

Offline Gerdo

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: Odkurzacz przemysłowy do 500zł.
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 30, 2016, 00:31:30 am »
Wszystko się da. Wióry wysypujesz tą stroną ktorą wchodzą - wszystko zależy od chęci. Akurat te odkurzacze mogą pracować bez worka i jedynie filtr trzeba sprawdzać co jakiś czas i otrzepać.
Wyciąganie wiórów z worka nigdy natomiast nie należało do przyjemności.

Rure 1,5m w tym K@D to chyba dali symbolicznie żeby była. Z taką rurą możesz podłogę odkurzyć co najwyżej.
Jakbyś chciał podłączyć do elektronarzędzi, to prędzej będziesz wolał w pyle szlifować niż męczyć się z tym wężem - musisz więc doliczyć przewód dłuższy.
Szkoda, że oba modele nie mają z tyłu uchwytu z rury stalowej.

Generalnie najtańsze z najtańszych.

Offline Luka5

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: Odkurzacz przemysłowy do 500zł.
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 30, 2016, 14:34:09 pm »
Bierz Macallister. Będziesz Pan zadowolony :) Do tego zrób albo kup cyklon i wiadro i najlepiej to wychodzi. Zakładasz worek do odkurzacza i tylko drobny pył tam leci. Reszta do wiadra. Niedługo biorę się za robienie cyklonu z wiadrem i wózka na to, więc jak skończę to się pochwale :)

Offline Przemcio

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 674
    • Zobacz profil
Odp: Odkurzacz przemysłowy do 500zł.
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 30, 2016, 14:56:39 pm »
Luka5

Dokładnie tak jak piszesz. Wcześniej pytałeś mnie o worki i sam teraz sobie odpowiedziałeś na pytanie. Ja kupuje worki gdziekolwiek. Starczają na bardzo długo bo mam skuteczny cyklon. Wiec zużycie worków jest naprawdę na tyle marginalne że nie zwracam uwagi gdzie kupić taniej.

kozio

  • Gość
Odp: Odkurzacz przemysłowy do 500zł.
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 04, 2016, 20:29:00 pm »
Witam, nie będę zakładał nowego wątku bo i po co?

Chciałbym kupić coś do zagłębiarki np Makita VC2512L

lub drugi większy wariant Makita VC3011L

Co o tym myślicie?

Acha i dodam że do większych robótek mam cyklon...
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2016, 20:36:18 pm wysłana przez kozio »

Offline Hari

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: Odkurzacz przemysłowy do 500zł.
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 28, 2016, 11:25:19 am »
Witam, nie będę zakładał nowego wątku bo i po co?

Chciałbym kupić coś do zagłębiarki np Makita VC2512L

lub drugi większy wariant Makita VC3011L

Co o tym myślicie?

Acha i dodam że do większych robótek mam cyklon...


I jak kozio kupiłeś tą Makita VC2512L ? Jak tak  to jak się sprawóje?
Ja kupiłem castoramowego macallistera ale po przywieźeniu go i  dokładnym obejrzeniu bardzo martwi mnie jakość jego wykonania. Zastanawiam się czy go nie oddać i nie kupić tej Makity  VC2512L moc podobna, jakość wykonania o wiele lepsza, i cena o tylko  160zł większa (No i to makita a nie macallister!). Do odkurzacza chcę podłączyć separator i będzie on podpięty do piły stołowej i szlifierek.
Więc o ile go kupiłeś to jak sie sprawóje koziu??

Offline Przemcio

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 674
    • Zobacz profil
Odp: Odkurzacz przemysłowy do 500zł.
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 28, 2016, 13:56:05 pm »
Mam macalistera 5 lat i o ile nie zmienili materiałów to o jego jakość bym się nie martwił aż tak bardzo.

Offline ratownik333

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Odkurzacz przemysłowy do 500zł.
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 06, 2016, 13:47:21 pm »
Nie kupuj Chińczyków czasem, po tygodniu użytkowania wsadziłem nie dokładnie filtr i poszedł tylko dymek z silnika, i po odkurzaczu. Mam teraz hilti vs 40, jest nie do zajechania. Przejrzyj sobie artykuł odkurzacze przemysłowe

Offline LeszyHandmade

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 262
    • Zobacz profil
    • LeszyHandmade
Odp: Odkurzacz przemysłowy do 500zł.
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 06, 2016, 15:24:25 pm »
mam Makite VC2512L
Polecam, ciągnie aż miło;)
w zestawie kilka końcówek, długa (3m) rura, gniazdo na elektronarzędzie, funkcja nadmuchu (przydaje się do odmuchiwania elektronarzędzi z pyłu),  3m solidny przewód . Podobno ciągnie wodę- nie sprawdzałem, cicha praca. Bez problemu mieści się w bagażniku (xara picasso- ale w moim bagażniku mieści się wszytko;)) i pod stołem w warsztacie.
Z minusów- guma spinająca na czas transportu rurę i przewód troszkę się rozerwała, ale wciąż trzyma. W zestawie jeden worek z włókniny- jednorazowy , jeden foliowy.
To mój drugi odkurzacz. Pierwszy, innej firmy, podłączony do beczki z cyklonem na stałe, a Makite zabieram na roboty w teren.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2016, 15:28:21 pm wysłana przez LeszyHandmade »

Offline Krzysiek1973

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 315
  • Początkujący...
    • Zobacz profil
    • KESS
Odp: Odkurzacz przemysłowy do 500zł.
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 08, 2016, 10:30:09 am »
Graphite 59G607, sporo poniżej Twojego budżetu, a uważam go za bardzo dobry sprzęt.
Pozdrawiam
Krzysiek

Offline Miecho

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
Odp: Odkurzacz przemysłowy do 500zł.
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 08, 2016, 21:47:03 pm »
Jaki odkurzacz oprócz Makity VC2512L oferuje stosunkowo małe gabaryty i gniazdo na elektronarzędzia?

kozio

  • Gość
Odp: Odkurzacz przemysłowy do 500zł.
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 08, 2016, 21:49:34 pm »
A czemu oprócz? Mam to i jestem zadowolony.
Może Karcher serii 5

Offline zychu

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Odp: Odkurzacz przemysłowy do 500zł.
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 09, 2016, 20:59:43 pm »
Jak do 500 zł to pewnie Makita VC2512L. Ja dołożyłem i kupiłem Karchera seria wd 6 (podobny do serii 5 o którym wspomniał Kozio). Sprawuje się dobrze ale jak miałbym kupować drugi raz z myślą tylko o elektronarzędziach to pewnie wybrałbym makitę albo coś tańszego. Kiedyś miałem podpięty kominkowy coś 800W do ukośnicy, teraz mam tego karchera i jakoś różnicy nie widzę. Co do zalet Karchera to ogromna moc ssania (pod warunkiem w miarę czystego filtra). Przetestowałem na dywanach. Domowy odkurzacz (nie tani) z turboszczotką nie daje rady temu Karcherowi ze zwykłą przystawką.

Offline Miecho

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
Odp: Odkurzacz przemysłowy do 500zł.
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 10, 2016, 18:50:13 pm »
Źle się wyraziłem, Makita jak najbardziej OK, ale to mój szczyt budżetu.

Potrzebuję sprzętu maksymalnie mobilnego (w warsztacie podepnę pod "bucket-cyklon"), bezworkowy, koniecznie do pracy na mokro, NIE będzie pracował przy gipsie, możliwość założenia filtra do popiołu - gniazdo na narzędzia jako dodatkowy atut.
Zna ktoś markę Lavor?
Lavor VAC18-20(270-300zł), Lavor CF20 (350), Lavor XE (500)
Inne modele które mnie zainteresowały
Makita VC2512L (520zł)
Stanley SXVC20XTE (550)
Stanley Boris 20 GN (499)
a dalej to Dedra, Dexter, Mcalister...

Chciał bym kupić dobrze i niedrogo  :P urządzenie nie będzie nadmiernie eksploatowane bo nie mam produkcji.

Offline 91az

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
Odp: Odkurzacz przemysłowy do 500zł.
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 11, 2016, 12:33:41 pm »
Masz kasę na Makitę ze średniej półki: bierz. Chcesz kupić tanio/ nie chcesz zaciągać kredytu: bierz Pansama/ Dedrę / MacAlister. Kiedyś i tak kupisz Makitę lub jakiś tani odciąg wiórów, jak będziesz wiedział co Cię denerwuje w tanim odkurzaczu.
 
Plus taki, że będziesz miał w przyszłości dwa odkurzacze i zero dylematów co gdzie przepiać w trakcie pracy ;-)

Offline pawel49

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
Odp: Odkurzacz przemysłowy do 500zł.
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 11, 2016, 22:11:09 pm »
Osobiście mam odkurzacz macallister (ten 30l z gniazdem) a w pracy używam graphite (30l z gniazdem). I strasznie narzekam na tego graphite, ponieważ:
- macallister posiada jeden wąż krótki i jeden 5m (!) w zestawie, a graphite krótki tylko (ciągle trzeba przesuwać i łazić z odkurzaczem w ręce),
- wąż w macallisterze zakończony jest krótką prostą rurą, natomiast w graphite zakończony jest półokrągłą rączką (której nie można wyciągnąć), co strasznie utrudnia podłączenie do elektronarzędzia,
- korzystając z elektronarzędzia, graphite włącza się parę sekund po rozpoczęciu pracy elektronarzędzia, trochę denerwujące. Macallister włącza się od razu, obydwa odkurzacze pracują kilka sekund po wyłączeniu elektronarzędzia,
- przewód zasilający w graphite umiarkowanej długości, w macallisterze chyba 3 razy dłuższy,
- macallister tańszy

Także jeśli ktoś szuka taniego odkurzacza do warsztatu z gniazdem, to jeśli się waha pomiędzy tymi dwoma, polecam macallistera. Moim zdaniem graphite nie jest lepszy w żadnej kategorii. Pozdrawiam