Kwiecień 25, 2024, 02:14:56 am

Autor Wątek: Ku przestrodze  (Przeczytany 51083 razy)

arecki1338

  • Gość
Ku przestrodze
« dnia: Lipiec 06, 2016, 18:52:26 pm »
Zawsze uważałem co robię,  niestety,  dziś coś poszło nie nie tak jak powinno i ręką się "omskla"  przy frezarce. Efekt - zabrało pół paznokcia. Także,  niech mój błąd będzie lekcja dla innych,  używacie czegoś do popychania materiału po stole frezarki. Na moje szczęście skończyło się dość dobrze,  ale lekcja została odrobina i zapamiętam na przyszłość.

Offline Morświn

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1877
    • Zobacz profil
Odp: Ku przestrodze
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2016, 19:19:06 pm »
Współczuje, niech sie ładnie goi.
Ale bez fotek taki nie pełny ten temat ::):P

arecki1338

  • Gość
Odp: Ku przestrodze
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2016, 19:20:04 pm »
fotki chyba odpuszcze, dla ludzi o slabych nerwach :)

Offline amikron

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 837
  • Sol omnibus lucet
    • Zobacz profil
Odp: Ku przestrodze
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 06, 2016, 19:40:38 pm »
Ostrzeżenie zapamiętajmy wszyscy, niech się goi ;)

Offline SpecPiotr

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5120
    • Zobacz profil
    • Stolarnia Speca
Odp: Ku przestrodze
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 06, 2016, 20:24:12 pm »
Nie zrozum mnie zle Arecki bo porzadny chlop z Ciebie ale nigdy nie jest mi zal jak ktos sobie cos utnie na sprawnej maszynie. Pare latek juz uzywam (jak wiekszosc tu) czy to pil czy frezarek ale zawsze pelne skupienie. Za kazdym razem jest tez lekki niepokoj. I dobrze -niech jest.
Sie Twoj wypadek przydaje jak chce sie komus wbic do lba pewne zasady ;)
Wiem, ze nie oczekujesz tu wspolczucia i dobrze bo nie dostaniesz ;) ale jako przestroga to bardzo dobry temat by co jakis czas ludziom przypomniec.
W sobote wypije za szybkie gojenie sie ;D
Samo sie nie zrobi ale mogłoby sie samo wnosić.

krzysiek_z

  • Gość
Odp: Ku przestrodze
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 06, 2016, 21:44:55 pm »
Rutyna jest przyczyną wielu wypadków, dlatego są te wszystkie BHPy, żeby nawet jak się ręka omsknie to było ok.

To w sobotę też się wypiję kolejkę żeby się lepiej goiło.

Offline krzyś48

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 4576
    • Zobacz profil
Odp: Ku przestrodze
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 06, 2016, 22:26:16 pm »
nigdy nie jest mi zal jak ktos sobie cos utnie na sprawnej maszynie. Pare latek juz uzywam
i używaj dalej-zawsze nie będziesz piękny i młody,i nie życzę,ale może przyjść taki dzień,że może się coś omsknąć.
Sam kiedyś przemęczony mało sobie nie obciąłem kciuka(jeszcze paznokieć dobrze nie zszedł, a to chyba już 3 rok)Z twoich informacji wynika że zleceń masz bez liku i pracujesz ,,świątek piątek i niedziela"tak się mówi,a czy masz czas na odpoczynek,jak długo tak pociągniesz,więc podmuchaj koledze na palca tak jak ja,pożycz zdrowia jako i ja życzę ;)

Offline SpecPiotr

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5120
    • Zobacz profil
    • Stolarnia Speca
Odp: Ku przestrodze
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 06, 2016, 22:36:31 pm »



Sam kiedyś przemęczony mało sobie nie obciąłem kciuka

Wlasnie o to Krzys sie rozchodzi. Przemeczony nie tykam sie pily a tym bardziej frezarki. Fakt, ze mam mnostwo roboty i chwilami ledwo zyje ale nauczylem sie planowac zadania w taki sposob by zmeczony lub w pospiechu nie musiec uzywac tych maszyn. Ja wiem, ze kazdemu sie moze zdarzyc ale jest to wlasnie efekt nieprzestrzegania podstawowej zasady BHP. Mam ogromny respekt do tych urzadzen i moze dzieki temu mam jeszcze wszystkie palce. Paznokcie czasem poobgryzane ale tez sa ;) A jesli i mnie sie zdarzy to sam sie pukne w leb ;)
Tak wiec Arecki bez urazy bo mowie ogolnie.
A zdrowka to ja zycze z calego serca ;)
Samo sie nie zrobi ale mogłoby sie samo wnosić.

Offline krzyś48

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 4576
    • Zobacz profil
Odp: Ku przestrodze
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 06, 2016, 23:00:30 pm »
W zasadzie nie chcę bić piany :P  ale mówię,,nigdy nie mów nigdy" :)
Maszyn się nie tykasz,a powiedz no robaczku jak ty taki zmęczony do domu docierasz ???
Autobusem ??? bo za kierownicę zmęczonym też nie powinno się wsiadać :-X
A miałem się nie czepiać :-[
Niedobry Krzyś :P ;)

Offline SpecPiotr

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5120
    • Zobacz profil
    • Stolarnia Speca
Odp: Ku przestrodze
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 06, 2016, 23:03:33 pm »
A wiesz, ze o tym pomyslalem przed chwila ? To sprostuje. Te moje zasady tycza sie maszyn o ktorych wspomnialem. A co do reszty to chulaj dusza ;) Idealny nie jestem ale chociaz w jednym trzymam sie ile moge ;)
Samo sie nie zrobi ale mogłoby sie samo wnosić.

Offline krzyś48

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 4576
    • Zobacz profil
Odp: Ku przestrodze
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 06, 2016, 23:11:48 pm »
Idealny nie jestem
Ja też nie :P
Ale w pracy,to tak jak ty,staram się ;)

arecki1338

  • Gość
Odp: Ku przestrodze
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 07, 2016, 16:33:48 pm »
Dzieki chlopaki za zyczenia, najgorsze, ze troche jestem uziemiony i nie moge nic robic. Zreszta w niedziele i tak jade do pracy, wiec nastepne podejscie do prac zwiazanych z drewnem za dobre 2,5 tygodnia, wiec moze do tego czasu juz bedzie ok.

przemek77

  • Gość
Odp: Ku przestrodze
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 07, 2016, 22:21:31 pm »
Współczuje , znam ten ból . Parę lat temu uciąłem sobie czubek palca ( jakieś 4mm). Od tego się nie umrze , ale przy każdym dotknięciu boli jak cholera. Proponuję ,żebyś sobie zrobił  z grubszego papieru taką tulejkę na palec dłuższą o jakiś 1cm od palca , nie będzie kontaktu rany z jakimikolwiek przedmiotami i dodatkowo bandaż lub gazik nie przyklei się do palca. ( ja robiłem z rolki po papierze toaletowym :) ), bardzo ułatwia egzystowanie w pracy lub nawet w życiu codziennym . I życzę szybkiego powrotu do zdrowia ;)

arecki1338

  • Gość
Odp: Ku przestrodze
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 28, 2016, 13:27:55 pm »
Szkolenie bhp? A co to?  A tak poważnie, zawsze sie trafi chwila nieuwagi, czasami pośpiech. Mysle, ze kazdy z nas kiedys zrobil cos, co nie bylo zgodne z bhp. A wracajac do tematu, po tym wydarzeniu dzis juz nie ma sladu, ale nauczka pozostała.

Offline 91az

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
Odp: Ku przestrodze
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 28, 2016, 13:30:15 pm »
Prawdopodobnie rozmawiasz z marketoidotrolem nieudolnie reklamującym stronkę.

Wracając do meritum: nie znasz dnia ani godziny, taki urok maszyn działających szybciej niż pozwala głowa. Niech się goi szybko i bezboleśnie.