Kwiecień 18, 2024, 05:07:14 am

Autor Wątek: modularne stoły warsztatowe  (Przeczytany 3044 razy)

Offline Granado

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 190
    • Zobacz profil
modularne stoły warsztatowe
« dnia: Marzec 05, 2021, 10:49:53 am »
Bałagan w garażu imponujący. Należy ogarnąć, by praca była bezpieczna i przyjemna. Postanowiłem wykonać kilka stołów warsztatowych z szufladami. Bazowałem na projekcie wątku z YT "Paosom Wodworking" Licencja zakupiona by nie było posadzenia o plagiat. Zdecydowałem się na system stołów modularnych by mieć możliwość ich łączenia w dowolne konfiguracje , przede wszystkim po długości. Na chwilę obecną mam materiał na trzy stoły.Jeden zostanie wykorzystany jako podstawa do wiertarki WS 15 ( zdjęty stół żeliwny, ustawiona na blacie bukowym). Prace trwają powolutku od  połowy stycznia. 
Z uwagi na sam ciężar stołów : sklejka bukowa 18mm - konstrukcja, liściasta 10mm - szuflady, blaty bukowe gr 38mm, zastosowałem zgodnie z projektem specjalne kółka ze znanego potralu. I tu niemiłe zaskoczenia. Urząd celny doliczył mi do zakupów cło i podatek w wysokości 247 PLN!!!. Cena 12 sztuk tym samym nieźle podskoczyła, ale i tak jest to najtańsze źródło tego typu kółek. Sama praca nad stołami - sklejanie , szlifowanie , skręcanie ,malowanie. Czyli nie odkrywczego.
Zdjęcia z prac bieżacych:

Offline Granado

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 190
    • Zobacz profil
Odp: modularne stoły warsztatowe
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2021, 19:38:07 pm »
Żeby nie było, że wątek umarł. Cześć mebli gotowa: szafka na WS15, i dwie szafki warsztatowe, jedna na chwilę obecną bez szuflad. Pozostają w planach: stół na frezarkę górnowrzecionową i wyrzynarkę oraz oddzielny stół na piłę, Doszło również kilka narzędzi: frezarki: mała makita krawędziowa z przystawkami, duża Bosha, zagłębiarka Bosha z dwoma listwami 800mm.

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7549
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: modularne stoły warsztatowe
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 27, 2021, 08:13:37 am »
Wygląda na solidną robotę. Szkoda że nie wrzuciłeś zdjęć z realizacji projektu.
Pozdrawiam.

Offline Granado

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 190
    • Zobacz profil
Odp: modularne stoły warsztatowe
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 27, 2021, 10:48:12 am »
Jeszcze dwie szafki przede mną. Co do solidności, szafka pusta waży tyle, że za krawędź mam problemy ją podnieść, ale na kółkach jednym palcem jestem ja w stanie ruszyć.. Teraz rozumiem, dlaczego w projekcie są wskazane kółka o nośności 250 kg każde. Jeszcze jedna uwaga: w IKEA sa szafki głębokości 38cm za kwoty niższe niż materiał z którego są wykonane, przynajmniej tak ie mam wrażenie. Długość 120cm i 40 cm
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2021, 10:52:27 am wysłana przez Granado »