Kwiecień 13, 2021, 23:57:19 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Meble warsztatowe / Odp: roleta meblowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Granado dnia Dzisiaj o 22:11:30 »
Koza, nie troluj.
2
Meble warsztatowe / Odp: roleta meblowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez BasiaKoza dnia Dzisiaj o 19:22:08 »
a moze zamiast frontów zwykłych załozyc drzwiczki azurowe..https://www.prestigeostaszewska.pl/56-drzwiczki-azurowe  Można je zamawiac na wymiar, są lekkie i świetnie się pezentują ito w każdym pomieszczeniu w domu,
3
Inne / Miernik wilgotności
« Ostatnia wiadomość wysłana przez misieksb dnia Dzisiaj o 15:33:24 »
Witam,
Ostatnio postanowiłam trochę dalej pójść z moim hobby stolarskim i kupiłam tarcicę żeby zrobić stół. Wszystko pięknie wyglądało, poukładałam 4 na płasko na podłodze żeby sobie dosychało w garażu i niestety okazało się że z dwóch zrobiły się banany. Trochę doczytałam i możliwe że była zbyt mokra i źle sobie wysychały więc postanowiłam zakupić miernik wilgotności. Nie chodzi mi o jakiś wypasiony jak Tanel, za drogi jak na taką zabawę w domu, ale może Panowie lub Panie jeśli się też tutaj udzielają :) są w stanie coś polecić? Waham się czy "tradycyjny" wykonujący pomiar rezystancji (Bosch Univeresal Humid lub Limit 6101) czy bezinwazyjny wykonujący pomiar falami elektromagnetycznymi (np. MD918).
4
Środki sztuczne - inne / Toksyczność żywicy epoksydowej.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kuba. dnia Dzisiaj o 12:23:57 »
Witam, od pewnego czasu zastanawiam się nad jakimś projektem z żywicą epoksydową. Zacząłem trochę czytać w google i obudził się we mnie niepokój. Mianowicie natknąłem się na wiele artykułów, wątków na temat jej toksyczności. Oczywiście czytałem o tym, że żywice zawierają certyfikaty (zatem utwardzacz pewnie też) które przypisują bezpieczeństwo użytkowania w pełni utwardzonej żywicy. Chciałbym się dowiedzieć jakie są granice zastosowania żywicy epoksydowej? Widzę mnóstwo stołów wykonanych przy użyciu tego materiału (a jeśli stoły to i żywność )i wiele innych przedmiotów. Np. deska do krojenia, czy nie jest to przekroczenie już jakieś granicy użytkowania? Najbardziej zastanawiają mnie lampki z żywicy. Czy źródło światła które jest umieszczone wewnątrz, nagrzewając się, nie będzie powodowało wytwarzania się oparów? Czy po prostu trzeba zastosować źródło światłą które nie emituje ciepła? A jeśli rzeczywiście bezpieczna po pełnym utwardzeniu czy nie jest tak, że pełny proces utwardzenia w zalecanych warunkach trwa bardzo długo (>miesiąc)?
5
Kleje i klejenie / Odp: krokwie z klejonki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wioskomaniak dnia Kwiecień 12, 2021, 22:34:52 pm »
potrzebuję 28 krokwi na każdy z budynków
6
Kleje i klejenie / Odp: krokwie z klejonki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Kwiecień 12, 2021, 22:23:50 pm »
Napiszę tak.
Według mnie byłoby dobrze, ale nie napiszę żebyś tak zrobił. W pewnych zagadnieniach i tematach powinien wypowiedzieć się specjalista. Konstruktor w tym  przypadku. Dużo tych krokwii?
7
Kleje i klejenie / Odp: krokwie z klejonki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wioskomaniak dnia Kwiecień 12, 2021, 21:32:26 pm »
Zgodnie z obowiązującymi przepisami (Ustawa "Prawo budowlane" znowelizowana w ubiegłym roku) budynki do 35 m2, o szerokości nieprzekraczającej 4,8 m, buduje się na tzw zgłoszenie do właściwego organu, tym przypadku jest to Starosta i nie są odbierane przez inspektora. Można wybudować jeden taki budynek na każde 500 m2 posiadanej działki budowlanej.
8
Kleje i klejenie / Odp: krokwie z klejonki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Kwiecień 12, 2021, 21:14:46 pm »
Czy inwestycja będzie odbierana przez inspektora?
9
Kleje i klejenie / krokwie z klejonki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wioskomaniak dnia Kwiecień 12, 2021, 18:09:02 pm »
Witam
Jestem w trakcie budowy między innymi własnej małej, drewnianej stolarni, która powstaje w technologii szkieletowej. O ile materiału na ściany mam pod dostatkiem, to problem się pojawił z krokwiami, a dokładnie z długością. Według zgłoszenia ich długość musi wynosić 285 cm przy wymiarze 50x200 mm, a moje deski mają po 250 cm.
Zamierzam je skleić ze sobą aby uzyskać zamierzony cel. Chcę to zrobić jednocześnie na ich długości, oraz warstwowo połączyć ze sobą (na tzw zakładkę) co starałem się naszkicować w załączniku.
Bardzo proszę o podzielenie się informacjami na temat takich prac. Może ktoś już to przerabiał?
Szukam odpowiedzi na kilka pytań:
Czy waszym zdaniem wystarczą 2 warstwy desek o grubości około 30 mm?
Jak połączyć czoła desek przed ich sklejeniem (połączenie A)?
czy użyć wkrętów do łączenia warstw?
10
Frezarki / Jaki frez do twardego kompaktowego blatu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Azorm dnia Kwiecień 12, 2021, 14:40:45 pm »
Do takiego twardego blatu lepiej frez spiralny np. https://allegro.pl/oferta/frez-vhm-z1-do-alu-drewno-d-8-i-22-l-70-s-8-poz-10466066344, czy zwykły palcowy dwupłytkowy?
Strony: [1] 2 3 ... 10