Marzec 28, 2024, 13:19:43 pm

Autor Wątek: Ct15e festoll jako odciąg do pikarki  (Przeczytany 5079 razy)

Offline hindus3d

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Ct15e festoll jako odciąg do pikarki
« dnia: Maj 13, 2021, 10:38:28 am »
Hejka.

Pytanie odnośnie ct15e od festool. Rozważam zakup do pilarki mafell mt55cc, stąd moje pytanie czy taka 15tka na amatorskie dłubanie wystarczy chodzi mi tutaj zarówno o rozmiar jak i jego moc, oraz to czy w tej cenie czyli 1330pln nie znajdę czegoś lepszego, może warto coś rozważyć innego. Chodzi mi o przyłącze do pilarki z szyną. Obslugi większy maszyn nie rozważam (typu grubościówka) Może ktoś używa z pilarka i może powiedzieć jak się sprawdza. Dłubię amatorsko głównie na własne potrzeby czyli szafka raz w miesiącu.

Orientujecie się czy te gniazdo pod narzędzia na Europę jest europejskie? Pilarke mam na gwarancji więc narazie nie będę przerabiał przewodu na festolowy. W trybie auto odkurzacz startuje odrazu czy z opóźnieniem?

Jak sprawa tego worka który jest w komplecie.? Jest to worek wielokrotnego użytku?
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2021, 10:40:08 am wysłana przez hindus3d »

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7538
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Ct15e festoll jako odciąg do pikarki
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2021, 02:23:47 am »
Cześć. W zupełności wystarczy. Ja czasem używam mniejszego bez problemów. Jeśli pilarka i odkurzacz są  na Europę to wtyczki będą pasować. Opuźnienie do startu jest około 0.5 sekundy plus około 1s od rozruchu do pełnej mocy ssania. Worek zapewne w zestawie nie jest wielokrotnego użytku, ale z doświadczenia wiem że da się wysypać urobek i ponownie go użyć. Jaki jest wąż w zestawie?

Offline hindus3d

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: Ct15e festoll jako odciąg do pikarki
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2021, 11:39:10 am »
Jaki jest wąż w zestawie?

Wąż standardowy bez tego zielonego oplotu. Nie wiem jaka jest między nimi różnica? Ten zestaw za 1300 jest mniejszy tzn bez przedłużek rur. Worki z tego co doczytałem to zwykle jednorazowki. Jedna sztuka w zestawie. 4paki po jakieś 80oln. Worek wielokrotny 400 😑 dobry Boże. Na moje używanie to chyba kupiłbym ten 4pak. Chociaż nie wiem. A rury by się przydały ale cena takiego z rurami prawie 1500. Zastanawia mnie ten wąż bez oplotu

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7538
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Ct15e festoll jako odciąg do pikarki
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 15, 2021, 02:03:18 am »
Wąż pewnie 27mm. Wymień na ten grubszy. 36mm. Znacząco  poprawia się siła ssania. Te worki jednorazówki są z materiału i spokojnie jak pisałem można go opróżnić. Robię tak często. Jeden worek pewnie z 6 razy użyję. Końcówkę do odkurzania możesz użyć od innego odkurzacza. Co pewnie ci się przyda to adapter z 36mm na mniejszy rozmiar. (Do węża 36mm). Do podłączenia rury do maszyn. Podam numer produktu jak będziesz  potrzebował.

Offline hindus3d

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: Ct15e festoll jako odciąg do pikarki
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 15, 2021, 13:04:31 pm »
Wąż pewnie 27mm. Wymień na ten grubszy. 36mm. Znacząco  poprawia się siła ssania. Te worki jednorazówki są z materiału i spokojnie jak pisałem można go opróżnić. Robię tak często. Jeden worek pewnie z 6 razy użyję. Końcówkę do odkurzania możesz użyć od innego odkurzacza. Co pewnie ci się przyda to adapter z 36mm na mniejszy rozmiar. (Do węża 36mm). Do podłączenia rury do maszyn. Podam numer produktu jak będziesz  potrzebował.

Byłem zmierzyć przyłącze rury do mafella, wychodzi 36mm wewnątrz i 42mm zewnątrz. Coś takiego.

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7538
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Ct15e festoll jako odciąg do pikarki
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 15, 2021, 16:52:39 pm »
Maffel tak, ale inne nażędzia mają mniejsze.