Maj 19, 2024, 04:22:19 am

Autor Wątek: Wiercenie w płycie meblowej (szablon, z ręki czy inaczej)  (Przeczytany 5544 razy)

Offline lgorek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Wiercenie w płycie meblowej (szablon, z ręki czy inaczej)
« dnia: Październik 11, 2018, 17:55:31 pm »
Witam,
Może banalne pytanie, ale już zgłupiałem. Chcę poprzerabiać meble z płyty meblowej ale już w głowie mam mętlik. Dodam że chodzi mi tutaj o wykorzystanie powszechnie dostępnych narzędzi. Wiem że są specjalne wiertaki ale takowej nie posiadam, dlatego jak to zrobić aby było dobrze a się nie odenerwować.

1. Jak wiercicie otwory pod konfirmaty, czy używacie jakiś szablonów itp ? czy poprostu z ręki. Mam tutaj na myśli aby otwór był pod kątem 90* do płyty.
2. Drugie pytanie nawiązuje do pierwszego, chodzi o wiercenie na środku płyty, dla przykładu szafa ma 200cm przy czym jest wzmocnienie na 160cm to jak najlepiej wykonać te otwory.

Klo

  • Gość
Odp: Wiercenie w płycie meblowej (szablon, z ręki czy inaczej)
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2018, 22:16:50 pm »
1. Z ręki.
2. Jak masz możliwość skręcenia szafy na leżąco i ustawienie gotowej, to na dolnej i górnej płycie rysujesz od kątownika prostą, która będzie środkiem pionowej płyty wzmacniającej. Ustawiasz płytę i z ręki. :) A jak szafa ma być składana na ścisk, to raczej połączenie mimośrodowe.


Przy takiej robocie dobrze mieć ściski kątowe.
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2018, 22:25:35 pm wysłana przez Klo »

Offline zarekl

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 310
    • Zobacz profil
Odp: Wiercenie w płycie meblowej (szablon, z ręki czy inaczej)
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 11, 2018, 22:24:33 pm »
Zamiast konfirmatów możesz użyć wkrętów ASSY. Ja testowałem je przy budowie garderoby i się sprawdziły. Użyłem chyba 4x70 albo 5x70. Żadnego wiercenia, tylko wkrętarka.


Offline lgorek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Odp: Wiercenie w płycie meblowej (szablon, z ręki czy inaczej)
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 11, 2018, 22:43:02 pm »
Wole nawiercić bo nie mam jeszcze takiego obycia aby wkręcić idealnie  w środek itp. Mam takie centrujace ustrojstwo ale działa tylko do 50mm. Ale ze wszystkim można sobie poradzić

Offline inforobert

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
Odp: Wiercenie w płycie meblowej (szablon, z ręki czy inaczej)
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 09, 2019, 00:54:53 am »

Witam.

Wiertło do konfirmatów.

Zamiast konfirmatów, wkrety Wurth lub Heco.
Heco tańsze, bit TX30. Wiertło zbędne.