Maj 04, 2024, 09:06:17 am

Autor Wątek: Makita MLT100 - problem!  (Przeczytany 4041 razy)

Offline karski

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
Makita MLT100 - problem!
« dnia: Listopad 09, 2016, 20:14:27 pm »
Witam wszystkich,
mam mały problem i chciałbym uzyskać tutaj pomoc, może ktoś już się z tym spotkał. W mojej Makicie MLT100 tarcza jest umieszczona krzywo w stosunku do prowadnic i do krawędzi ramy/blatu. Widać to na załączonym obrazku - tarcza ma 3mm, mierzyłem z każdej strony od końca zewnętrznego zęba, z każdej strony tarczy. Ta też ani nie bije ani nie jest luźna. Rozstaw między rowkami dla sanek jest identyczny w każdym miejscu, ale tarcza jest odchylona o 1mm i nie leży równolegle. Są imbusy do regulacji ale służą do kalibracji tylko kąta pochyłu 45-90 stopni i nic więcej, więc moim zdaniem jest to błąd przy produkcji albo składaniu. Na gwarancję nie oddam bo mam ją już za długo, ale nie jest to też wina używania bo pracowałem z nią bardzo krótko, dosłownie kilka razy. Nawet jak zrobię sanki i główną belkę przymocuję pod kątem 90 stopni do tarczy a nie do prowadnic, to generalnie kąt cięcia będzie prosty ale nie o to chodzi, bo całość będzie jechała w bok o 1mm jak pociąg skręcający na torach  :P
Doradźcie co zrobić aby to naprawić... Myślałem żeby zdjąć blat i wyregulować położenie motoru śrubami ale jestem prawie pewny, że te nie są do regulowania.

Obrazek załączony.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2016, 20:17:49 pm wysłana przez karski »

przemek77

  • Gość
Odp: Makita MLT100 - problem!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 09, 2016, 20:17:02 pm »
Sprawdzałeś wymiary przestawiając tarczę ? Może problem leży po jej stronie , a blatu ?

Offline karski

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
Odp: Makita MLT100 - problem!
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 09, 2016, 20:18:29 pm »
Tak, sprawdzałem z każdej strony, właśnie dopisałem to modyfikując pierwszy post kiedy zdążyłeś odpowiedzieć :)

Offline Berbelek

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 278
    • Zobacz profil
Odp: Makita MLT100 - problem!
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2016, 20:57:14 pm »
Temat był już poruszany, można to wyregulować:
http://forum.domidrewno.pl/pily-28/makita-mlt100/180/#msg28267

Offline karski

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
Odp: Makita MLT100 - problem!
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 09, 2016, 21:22:03 pm »
Berbelek, chyba cię ozłocę :) Dzięki stokrotne!  ;D ;D

Offline Berbelek

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 278
    • Zobacz profil
Odp: Makita MLT100 - problem!
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 10, 2016, 08:47:21 am »
Nie ma za co, wątek o mlt już ponad 20 stron ma i ciężko coś w środku czasem znaleźć :)

Offline elitek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Makita MLT100 - problem!
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 06, 2022, 18:25:32 pm »
Witam, odświeżę kotleta mam ten sam problem regulacja na max więcej się nie da i został 1mm różnicy między przodem a tyłem tarczy. Po tym zabiegu mechanizm podnoszenia tarczy zaczął ciężej działać, więc to znak, ze jednak tak być nie powinno. Zastanawiam się na wymianą kołyski JM27000039, bo z tyłu na niej jest luz dodam, że pilarka nowa, ale już dwa razy jeździła na serwis (problem z silnikiem) i w końcu wymienili na nowy i po tych serwisach tarcza krzywo  >:( Pan z serwisu uświadomił mnie, że to jest maszyna budowlana i może być do 5mm odchyłki  :o Jak ktoś ma na tę przypadłość sposób to poproszę o radę, bo już wszy dostaję przez tą królową.