Kwiecień 28, 2024, 08:48:35 am

Autor Wątek: Opinia w sprawie pękających elementów drewnianych mebli bukowych  (Przeczytany 1175 razy)

Offline drewnobukowe

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Dzień dobry, chciałbym zasięgnąć opinii w sprawie pękających elementów drewnianych drewna bukowego wykonanych w technologii łączenia na mikrowczepy.

W zeszłym roku zamówiłem łóżko, komodę oraz szafę z jednej z firm.
Zaczynając od szafy, która została dostarczona do mnie z elementami wygiętymi w łuk, złożyłem reklamacje (wypełniłem formularz reklamacyjny po 3 godzinach od dostarczenia przesyłki do moich rąk), która została rozpatrzona pozytywnie bez wymiany elementów, ale obiecując, że elementy naprostują się po montażu szafy w całość. Przyjechał serwisant firmy, złożył szafę, lecz niestety skutek był opłakany, ponieważ elementy nadal były dalekie od ideału (odnośnik do albumu ze zdjęciami poniżej). Złożyłem ponowną reklamację z prośbą o zwrot szafy - została rozpatrzona pozytywnie, przyjechał serwisant, zdemontował szafę, kwotę zwrócono. Ten rozdział związany z reklamacją szafy został zamknięty.

Jeszcze w zeszłym roku po kilku dniach używania mebli zauważyłem niepokojące zjawisko pękania elementów drewnianych. W tamtym okresie byłem zmęczony już procesem reklamacji szafy, przez co nie chciałem rozpoczynać procesu reklamacji komody i łóżka. W tym roku zauważyłem powolny, lecz postępujący proces pękania elementów, głównie są to fronty szuflad komody oraz ramy łóżka.
Skontaktowałem się z producentem mebli informując o problemie, lecz nie składałem jeszcze oficjalnej reklamacji przez formularz. W odpowiedzi otrzymałem taką informację, cytuję: "Z przykrością muszę poinformować, że tym razem nie możemy uznać Pana zgłoszenia za zasadne, nie możemy ponosić odpowiedzialności za uszkodzenia mebli, powstałe na skutek niewłaściwych warunków w pomieszczeniu, w jakim są przechowywane. Na załączonych zdjęciach widać, że drewno napuchło od wilgoci. Deski wypaczyły się na łączeniu."
Tak więc firma sugeruje, że z uwagi na wysoką wilgotność pomieszczenia meble popękały. Meble są umieszczone w pokoju dziennym, gdzie spędzam większość czasu. Od dawna posiadam higrometr w tym samym pomieszczeniu, który wskazuje okolice 40% wilgotności w okresie letnim oraz 40-60% w okresie zimowym lub w porze deszczowej.

Wszystkie zdjęcia pękających elementów umieszczam w albumie: https://imgur.com/a/gC3hs6w - łącznie 36 zdjęć, trzeba kliknąć na dole strony -> załaduj więcej zdjęć - po angielsku "Load 21 more images"
Co sądzić o tej sytuacji?

Pozdrawiam!

Online Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7551
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Opinia w sprawie pękających elementów drewnianych mebli bukowych
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 27, 2023, 19:30:55 pm »
Moim zdaniem to wina materiału i sprzedawcy. Tak nie powinno się stać.

Online mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1772
    • Zobacz profil
Odp: Opinia w sprawie pękających elementów drewnianych mebli bukowych
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 27, 2023, 20:49:16 pm »
Moim zdaniem to wina materiału i sprzedawcy. Tak nie powinno się stać.
Zgodzę się z Tobą,jednak mija sporo czasu od dnia zakupu i wcale się nie dziwię że sprzedawca robi problemy z reklamacją. Jeśli było tak od początku to Twój błąd drewnobukowe ze nie reklamowałeś.

Offline drewnobukowe

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Opinia w sprawie pękających elementów drewnianych mebli bukowych
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 27, 2023, 21:45:01 pm »
Dzięki za udział w dyskusji!

W zeszłym roku podczas procesu reklamacji szafy wymieniałem korespondencję (w postaci elektronicznej) z Działem Reklamacji informując o problemach pękających elementów na innych meblach (wraz ze zdjęciami tychże elementów), na dowód mam mail wraz z załącznikami oraz informacją, że zgłoszę reklamację, jeśli proces będzie postępował. W tamtym okresie nie miałem czasu ani ochoty tego robić.

Myślę o skorzystaniu z usług biegłego sądowego / rzeczoznawcy ds. technologii drewna w celu wydania ekspertyzy i o ile okaże się dla mnie przychylna, dochodzić swoich praw w procesie reklamacji z tytułu gwarancji czy też z tytułu rękojmia (na co mam 2 lata od dnia wydania towaru) na podstawie wydanej opinii.

Offline krzychu95

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 129
    • Zobacz profil
Odp: Opinia w sprawie pękających elementów drewnianych mebli bukowych
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 30, 2023, 23:02:13 pm »
Taki urok buka

Offline peter411

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Opinia w sprawie pękających elementów drewnianych mebli bukowych
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 06, 2023, 17:55:33 pm »
cześć! 😕 strasznie nieprzyjemna sytuacja. skoro masz higrometr i wilgotnosc jest w normie, to ich argument o wilgoci jest kwestionowalny. wydaje mi się, że mozesz spróbować ponownie napisać do nich, podając dokładne dane z higrometru oraz ewentualnie popros o to, aby ktoś z ich firmy osobiście sprawdził warunki przechowywania mebli. dodatkowo, peknięcia w tak młodych meblach to ewidentny defekt produktu. 🤨 warto sprawdzić, czy inni klienci też mieli podobne problemy - moze to jest powszechny problem i warto by było podjąć wspólne działania. 😉 nie poddawaj się i walcz o swoje, bo to wyglada na ewidentną wadę fabryczną. powodzenia! 🍀