Marzec 29, 2024, 11:02:07 am

Autor Wątek: pytanie  (Przeczytany 14506 razy)

daka

  • Gość
pytanie
« dnia: Październik 21, 2017, 20:20:53 pm »
Cześć

czy ktoś z was używa Einhell TC-SS 405 E?
wiem że jest tam mocowanie brzeszczotu na bolec ale nie wiem czy można założyć brzeszczot bez bolca.
i ogólnie jak opinie :D

m_kola

  • Gość
Odp: pytanie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2017, 20:29:25 pm »
Sprawdź. Jeśli się wystarczająco mocno kowadełko zaciska to jest ok, nic się nie stanie, najwyżej brzeszczot wypadnie i będziesz miał odpowiedź.

Offline MarekET

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
Odp: pytanie
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2017, 22:49:02 pm »
Daka z tego co widzę na YT nie ma możliwości założenia bezpośrednio brzeszczota bez sworznia/przetyczki , trzeba by było zamienić mocowanie bo jest tam tylko blaszka z nacięciem na włożenie brzeszczota .
Widać to chociażby na tym filmie z YT -
- okolice 6 minuty filmu .

Na tym drugim filmie widać jak przerobić podobne mocowanie jak w tej wyrzynarce Einhell TH-SS 405 E na mocowanie brzeszczotów bez sworzni/przetyczek



Marek .
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2017, 22:53:18 pm wysłana przez MarekET »

daka

  • Gość
Odp: pytanie
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 21, 2017, 23:32:34 pm »
kurcze na tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=3Gi6ZEwEE8A&index=2&list=WL
jest inne zakończenie :D
są jakieś części w necie dostępne do przerobienia typu mocowania? takie gotowce?

ok już znalazłem :D
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2017, 23:46:44 pm wysłana przez daka »

Offline MarekET

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
Odp: pytanie
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 23, 2017, 11:12:18 am »
są jakieś części w necie dostępne do przerobienia typu mocowania? takie gotowce?

ok już znalazłem

Daka jak coś znalazłeś jako zamiennik mocowania brzeszczotów to wrzuć tu namiary tego czegoś bo pewnie przyda się to innym , no i jak dokonasz już wymiany na nowe mocowania to pokaż jak to wygląda . Takie informacje zawsze są przydatne nie ma co ich trzymać tylko dla siebie .

Marek .

daka

  • Gość
Odp: pytanie
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 24, 2017, 16:03:17 pm »
Zmiana mocowania brzeszczotu z przetyczek na taki normalny :D
albo dorabiamy sami mocowanie
albo kupujemy gotowca nazywa się to kamienie jarzama https://elektrovip.pl/product-pol-41287-PROXXON-KAMIENIE-JARZMA-DO-DS-460-27096.html
albo jak ja :d jestem szczęśliwcem mam mocowanie gdzie mogę użyć różnych brzeszczotów :D

i teraz ja mam pytanie brzeszczot to sklejki 18mm najlepszy to ?? proszę o jakieś sugestie gdyż dopiero zaczynam zabawę z tym sprzętem

Offline MarekET

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
Odp: pytanie
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 24, 2017, 20:04:32 pm »
Daka :))) trochę namieszałeś z tym zawieszeniem co podałeś link , bo to się chyba bez dodatkowej roboty w samym zakończeniu ramienia i mocowaniu tych szczek do podobnej jak twoja wyrzynarka nie nada .
O ile to co widziałem na filmach na YT wyrzynarka o którą pytałeś ma blaszki tylko do zahaczenia brzeszczota z z przetyczkami/sworzniami , ale OK :)))

Co do brzeszczota , jaki wybrać to zależy co chcesz ciąć i oczywiście jaki materiał . Materiał i jego grubość podałeś czyli sklejka o grubości 18 mm , zostaje opcja co chce się wycinać w tej sklejce .
Jeśli ma to być np. coś na wzór obrazów to polecam brzeszczoty tzw. spiralne które umożliwiają cięcie we wszystkich kierunkach   , jak masz np. zamiar wycinać puzzle to tego typu brzeszczoty spiralne się nie sprawdzą bo tu chodzi o zachowanie jak najwięcej obrazka jaki ma być w puzzle zamieniony [ brzeszczot spiralny ma szeroką szczelinę cięcia ] i tu by się sprawdzały brzeszczoty jak najcieńsze czyli poleciłbym brzeszczoty z firmy Niqua z serii Speed wybrałbym takie z najdrobniejszymi zębami .
Tu wszystko zależy od tego co chcesz w tej sklejce wycinać , warto po prostu kupić coś na próbę i zobaczyć jak się sprawdzi , jak się teraz nie przyda przyda się z pewnością później bo ta zabawa potrafi wciągać .

Na tych filmach widać co ludziska potrafią wyczarować za pomocą wyrzynarek włosowych -





Marek .

daka

  • Gość
Odp: pytanie
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 24, 2017, 20:45:19 pm »
Marku mam już u siebie tego Einhela i śmiem twierdzić że odkręcając to mocowanie całe jest z góry imbus który będzie pasował w miejscu tego jarzma.
Dziwi mnie tylko zdjęcie na necie tego mocowania w Einhelu u mnie jest inne takie jak w proxxonie dsh.
Idąc za Twoją radą już kilka typów brzeszczotów jedzie :D

Offline MarekET

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
Odp: pytanie
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 24, 2017, 20:54:55 pm »
Najpewniej firma Einhell poszła po rozum do głowy i zmienili to mocowanie na coś co łatwiej przerobić na brzeszczoty bez przetyczek/sworzni , bo to co jest na filmach na YT gdzie pokazują tę wyrzynarkę Einhell TC-SS 405 E to raczej te szczęki z Proxxona by tam nie pasowały bez dodatkowych przeróbek lub zamiany czegoś .
Ale ważne że bez własnoręcznego dłubania dodatkowych zawiesi da się to wymienić , szkoda że DEDRA na coś takiego nie wpadła aby dodać bardziej uniwersalne mocowanie brzeszczotów .

Marek .

robakof

  • Gość
Odp: pytanie
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 12, 2018, 12:09:02 pm »
Cześć, pozwolę sobie odgrzać temat. Czy einhell z takim mocowaniem pozwala na używanie brzeszczotów bez przetyczki?

kurcze na tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=3Gi6ZEwEE8A&index=2&list=WL
jest inne zakończenie :D
są jakieś części w necie dostępne do przerobienia typu mocowania? takie gotowce?

ok już znalazłem :D

Na tym filmie gość chyba właśnie na takim mocowaniu zamontował brzeszczot bez przetyczki.
Z góry dzięki za pomoc.

daka

  • Gość
Odp: pytanie
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 12, 2018, 12:10:16 pm »
W mojej wersji sie da

robakof

  • Gość
Odp: pytanie
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 12, 2018, 12:13:08 pm »
I 130 mm pasuje bez problemu, nie wypada nic? :) Masz takie mocowanie jak na zdjęciu?

m_kola

  • Gość
Odp: pytanie
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 12, 2018, 12:15:08 pm »
To jest podobne mocowanie jak ma Proxxon DSH. Da się zamontować, brzeszczot jest ściskany przez dokręcenie śruby z boku mocowania. Śmiało możesz zapodawać brzeszczoty bez przetyczki, polecam od razu u naszego forumowego kolegi nabyć Pegas -> http://pasjonacidrewna.pl/22-brzeszczoty-wlosowe

robakof

  • Gość
Odp: pytanie
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 12, 2018, 12:22:23 pm »
To jest podobne mocowanie jak ma Proxxon DSH. Da się zamontować, brzeszczot jest ściskany przez dokręcenie śruby z boku mocowania. Śmiało możesz zapodawać brzeszczoty bez przetyczki, polecam od razu u naszego forumowego kolegi nabyć Pegas -> http://pasjonacidrewna.pl/22-brzeszczoty-wlosowe

Dzięki za pomoc, skoro jesteśmy w temacie brzeszczotów, jakieś patenty, żeby nie szarpało sklejki? :D

m_kola

  • Gość
Odp: pytanie
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 12, 2018, 12:24:33 pm »
jakieś patenty, żeby nie szarpało sklejki? :D


Tak, jeden. Dobierz odpowiedni brzeszczot: