Maj 14, 2024, 21:51:47 pm

Autor Wątek: tchnijmy życie w forum  (Przeczytany 20097 razy)

Offline komseba

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 137
    • Zobacz profil
Odp: tchnijmy życie w forum
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 16, 2018, 10:45:35 am »
Staram się jak mogę, ale nic na siłę. :)

meridox

  • Gość
Odp: tchnijmy życie w forum
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 16, 2018, 20:41:49 pm »
 Lirorobert nie wzywałem Cię do tablicy tylko skopiowałem odpowiedzi z czatu żeby pokazać że nic się na nim nie dzieje.
Twój wpis był z przed dwóch tygodni i jako ostatni się wyświetlał , pisząc że Twój był z przed 2 tygodni a kolejny napisany po tygodniu chciałem pokazać że nic się nie dzieje, nie chodziło o Twoją osobę tylko o daty wpisów :)

Wytłumaczcie mi proszę jedną rzecz bo już kiedyś widziałem identyczne wpisy w innych wątkach

Wysłany przez: Lirorobert
« dnia: Dzisiaj o 10:32:57 » Umieść cytat
Moim zdaniem jak nie wracamy do meritum wątku to zamykamy


po czym Jarek zamykał wątek.  Piszesz w liczbie mnogiej jak mam to rozumieć ? Ty Robercie decydujesz a Jarek zamyka ? działacie tutaj razem ?

A moim zdaniem nie Ty założyłeś ten wątek i nie rozumiem dlaczego chcesz go zamknąć, jeśli temat jego i zawartość nie odpowiada Tobie po prostu go omijaj ;)



Założyłem wątek z dobrej chęci i dobrymi intencjami, nie myślałem ze pójdzie w tą stronę ale teraz myśląc już po tym jak się potoczyły rozmowy w nich tym bardziej myślę że powinien pozostać otwarty :)
Może jeśli wszyscy wyrzucą z siebie co im leży na sercu to wtedy nie będą tego dusić w sobie, prędzej nie mieli możliwości bo Jarek szybko zamykał takie wątki nie pozwalając ludziom się wyżalić i w wielu ludziach nadal się gotowała złość.
Jak już wyleją się wszystkie żale i wyciągniemy z nich wnioski temat sam umrze i wtedy go usunąć całkowicie. Wierzę w to że szczerą rozmową można dużo dobrego osiągnąć i rozwiązać każdy konflikt ale trzeba dać możliwość każdemu do wypowiedzi a nie blokować i zamykać wątki które są nam nie na rękę bo temat będzie duszony i prędzej czy później znów wybuchnie.

Moja propozycja jest taka, kto chce niech się wypowie co mu leży na sercu,
kto nie jest zainteresowany tematem niech nie pisze i nie podjudza innych,
pisząc wypowiedzi pamiętajmy o kulturze i bez chamstwa, jak coś masz do kogoś napisz to otwarcie ale bez chamskich odzywek

i jeśli przez 5 dni nie pojawi się żaden nowy wpis uznajmy że każdy co miał do powiedzenia już powiedział i temat się wyczerpał, wszystkie żale zostały wylane i temat wtedy usuwamy całkowicie "topór wojenny został zakopany"

ot taka jest moja propozycja :) może to jest wyjście z sytuacji żeby ten temat już nigdy nie wrócił :)


Offline JarekO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2280
  • Centrum dowodzenia
    • Zobacz profil
    • Domidrewno.pl
Odp: tchnijmy życie w forum
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 16, 2018, 20:54:22 pm »
Robisz z igły widły, tak to podsumuję :)

Forum działało, działa i będzie działać przez kolejne długie lata. Tak jak wszystkie inne części Domidrewno :)

Mało tego - dojdą w niedługim czasie kolejne narzędzia i wszystkie będą się wzajemnie uzupełniać.
----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek

meridox

  • Gość
Odp: tchnijmy życie w forum
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 16, 2018, 22:57:55 pm »
Wysłany przez: JarekO
« dnia: Dzisiaj o 20:54:22 »
Robisz z igły widły, tak to podsumuję :)


Twe myślenie jest błędne i wynika z Twojego toku myślenia
z mojego toku myślenia chcę wyjaśnić sprawę raz a do końca, żeby było można ją zamknąć i o niej zapomnieć, jak nie wyjaśnimy jej teraz do końca to uwierz mi że wróci i dalej będzie smród ponownie. Zamiast odwlekać zakończmy ją tu i teraz i na zawsze. Pozwól ludziom wyrzucić z siebie co ich gryzie a wtedy ochłoną i zapanuje spokój :)

Forum działało, działa i będzie działać przez kolejne długie lata. Tak jak wszystkie inne części Domidrewno :)

ale czy ja powiedziałem że nie działa ? ???
działało, działa i życzę by działało jak najdłużej.

Jarku jeśli jest taka możliwość sprawdź mój profil ale nie tutaj w profilu gdzie każdy może zerknąć tylko pewnie jako administrator możesz zajrzeć "głębiej". Zajrzyj i zobaczysz że jestem użytkownikiem tego forum od półtora roku, zaglądam na nie średnio kilka razy dziennie, nie ubliżam innym, staram się aktywnie brać udział w jego "życiu" gdzie mogę staram się pomóc i służyć radą w miarę mojej wiedzy. Oczywiście czasem palnę głupotę czy offtopa ale jestem tylko człowiekiem. Myślisz że wchodzę tu kilka razy dziennie przez półtora roku po to żeby robić zadymy i igły widły ? Gdyby tak było dawno byś usunął moje konto, czyż nie ?

W moim awatarze jest zdjęcie kilku osób, wiem że jest słabo widoczne ale obejrzyj swój własny film zwłaszcza końcówkę ( czas filmu 9:16) to jest te same zdjęcie które jest na twoim filmie.
Myślisz że człowiek który w awatarze ma zdjęcie z Tobą i z Twoją żoną jest Ci wrogiem i ma złe intencje, i nic nie robi innego tylko kilka razy dziennie wchodzi tu na forum by Cię podenerwować ?

te zdjęcie jest super, są na nim ludzie których łączy wspólna pasja i to właśnie kocham, taki klimat a nie kłótnie i zwady.

teraz na razie dzielą nas różne zdania i poglądy ale wierzę że pasja wygra z tym i nie długo zamiast nas dzielić poglądy znów będzie łączyć pasja, także Jarku pomyśl, pomyśl, pomyśl :)

&feature=youtu.be


Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7559
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: tchnijmy życie w forum
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 17, 2018, 01:55:29 am »
No tak.
To może wyjaśnię.
Pisząc "my" mam na myśli nas wszystkich.
Forum tworzymy my wszyscy. Ja, Ty i wszyscy pozostali koledzy i koleżanki.
Nie. Nie współpracuję z Jarkiem na zasadzie jaka została zasugerowana. W ogóle nie współpracuję.  Nawet nie poznałem osobiscie.

Jeśli chodzi o moją aktywność to brak wpisów nie oznacza że nie interesuję sie forum.
W obecnej chwili nie robię nic w drewnie. Mogę pisać o remoncie jaki teraz przeprowadzam, ale to nie to forum.
Tak w ogóle to zamiast bić pianę z wody tutaj, to jeśli chcesz uatrakcyjnić forum to zapraszam do poruszenia konkretnrgo tematu związanego z drewnem.
Pozdrawiam

Offline Norberto

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
Odp: tchnijmy życie w forum
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 17, 2018, 06:48:50 am »
Lirorobert - konkretna i oczywista odpowiedz ale do niektórych i tak nie dotrze i nie będzie satysfakcjonująca. Skoro nie bijemy postów tzn, że nie interesujemy się forum i nie chcemy pomagać. Przykre, że trzeba prowadzić tak jałową dyskusję, zamiast ,,tchnąć życie" w forum. Nasuwa mi się tu stare i mądre powiedzenie: chcesz zmieniać świat zacznij od siebie... Kończę dyskusję w tym jałowym wątku. Dziękuję i pozdrawiam.

meridox

  • Gość
Odp: tchnijmy życie w forum
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 17, 2018, 10:21:06 am »

Wysłany przez: Lirorobert
« dnia: Dzisiaj o 01:55:29 »
Forum tworzymy my wszyscy. Ja, Ty i wszyscy pozostali koledzy i koleżanki.


Pięknie powiedziane, jeszcze nie dawno uważałem tak samo :)
Tak samo uważałem że każdy może wyrazić swoją opinię na różne tematy a teraz ciągle widzę że nie ma problemu jeśli jest to takie samo zdanie jak Jarka, jeśli jest inne to robi się już problem, ktoś wyżej nazwał Jarka dyktatorem i coś w tym jest.

Wysłany przez: Norberto
« dnia: Dzisiaj o 06:48:50 »

Przykre, że trzeba prowadzić tak jałową dyskusję,


Nie trzeba, nikt nikogo nie zmusza, dyskusja jest dobrowolna i dla każdego kto chce wyrazić swoje zdanie, dzięki dyskusji i rozmowie można rozwiązać wiele problemów i sporów.

Wysłany przez: Norberto
« dnia: Dzisiaj o 06:48:50 »
Kończę dyskusję w tym jałowym wątku. Dziękuję i pozdrawiam.


jałowym? chyba koledze pojęcia się pomyliły bo ostatnim czasem ten wątek ma najwięcej wyświetleń i wpisów więc na pewno nie jest "jałowym"
Dzięki również za zawarcie tu Twojej opinii, jest inna niż moja ale nie znaczy że zła, każdy ma prawo do swojego zdania i go wyrażania.
dzięki za rozmowę bez spinania i powodzenia :)

Offline robertwuttkowski

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: tchnijmy życie w forum
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 17, 2018, 18:26:03 pm »
 

Chaczins

  • Gość
Odp: tchnijmy życie w forum
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 18, 2018, 00:27:37 am »
Moze i jestem stosunkowo nowym użytkownikiem forum, ale swoje już zaobserwowałem. Widzę tu jeden minus, który w sumie ten temat ładnie wyciąga - czyli odczuwanie przez użytkowników "autokracji" administratora. Wszechobecne regulaminy, obostrzenia, przeniesienia, teksty "omawiane sto razy, zamykam", czy klasyczne i memiczne wręcz elektrodowe "użyj wyszukiwarki".

Przerobilem dziesiatki for dyskusyjnych, serwerów gier, serwerów rozmów głosowych, różnych zrzeszeń i powiem jedno - administrator / moderator, to osoba na POSŁUGACH użytkowników. A nie ich władca. W gestii administratora i moderatora jest usługa i sprawne jej realizowanie (tak, pełniłem tę funkcje więc znam to z "zaplecza"). Forum to nie prywatne podwórko administratora / moderatora, na jego własny użytek (co sugeruje zwrot "mi nic nie uciekło, mi sie podoba...").

Zbytnia ingerencja w treść, użytkowników, wymianę poglądów - kończy się zawsze tym samym, niesmakiem.
Jeżeli temat jest w złym dziale - to przenieś, nie komentuj że hurr, to ostatnie ostrzeżenie, bo mi sie nie podoba. Po prostu przenieś i tyle.
Jeżeli jest off-top, to zerknij czy podoba się to autorowi tematu. To jego "nitka". Jeżeli autor jest z tym OK, zostaw. Jeżeli autor prosi o interwencję - interweniuj.

Panowie, w skrócie - to jest tylko forum, zbiórka przez internet facetów w większości z dziećmi, żonami, a niektórzy wnukami - którzy ustalają sobie hierarchie, regulaminy, kolorki, i martwią się o emotki. Serio? Przecież to brzmi jak Monty Python.

Jarku, moja rada - możesz ją przyjąć, bądź nie. Ale taka wiesz, od serca, obiektywna. Zamiast odpisywać aby ktoś sobie darował, odpisz merytorycznie. Moze nie uważasz ze warto, moze znasz temat lepiej i wiesz ze to prowo - ale pokaż klasę wyżej. odnieś się punktami, argumentami. Nie zbywaj ludzi "bo tobie sie podoba".To forum to nie sprawa życia i śmierci, że stawiasz stanowczez weto na uwagi użytowników bo... nie wiem - zdrowie Ci podupadnie, jak coś będzie nie po twojemu. Kabzy na tym nie robisz, fejmu też nie - to co się tak spinać nad czyms, co ma byc fajne dla ludzi?

Offline swfr

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 646
    • Zobacz profil
Odp: tchnijmy życie w forum
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 18, 2018, 01:02:12 am »
Trudno ująć to lepiej.
Podpisuję się pod wypowiedzią Chaczinsa obiema rękami.

Offline JarekO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2280
  • Centrum dowodzenia
    • Zobacz profil
    • Domidrewno.pl
Odp: tchnijmy życie w forum
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 18, 2018, 08:48:31 am »
Nie szkoda Wam czasu na pisanie tych elaboratów? :) Ja w tym czasie odpisałem na kilkanaście postów i maili z forum.

Zapraszam Was do naszej mini grupy na Facebook (jedyne 40tyś osób) https://www.facebook.com/groups/domidrewno/
Tam również skupiamy się na naszej pasji czyli pracy w drewnie :)
----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek

Chaczins

  • Gość
Odp: tchnijmy życie w forum
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 18, 2018, 09:14:05 am »
No i to jest właśnie to.
Pokazałeś :-)

obas

  • Gość
Odp: tchnijmy życie w forum
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 18, 2018, 10:22:33 am »
Chciałem coś jeszcze odpowiedzieć Robertowi, ale po (naprawdę fajnej) wypowiedzi Chaczinsa i przeczytaniu tego co mu Jarku napisałeś uważam, że nie warto tracić na Ciebie czasu. Idź na facebooka, głaskajcie się po głowach i mówcie jak jest dobrze. Powodzenia

Offline JarekO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2280
  • Centrum dowodzenia
    • Zobacz profil
    • Domidrewno.pl
Odp: tchnijmy życie w forum
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 18, 2018, 10:24:47 am »
Tak jest - pokazuję kolejne dziecko Domidrewno z którego jesteśmy niesamowicie dumni.

Jedni lubią forum, inni youtube, kolejne osoby www, a jeszcze inni facebook.

Do wyboru - do koloru :)

Tematyka zawsze jest ta sama - praca w drewnie.
----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7559
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: tchnijmy życie w forum
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 18, 2018, 11:02:43 am »
Wątek który mial posłużyć do ożywienia forum służy do powstawania kolejnych kwasów.
GRATULUJĘ autorowi sukcesu.
Ehhhh
Dzieci dzieci.
Tylko skarżyć i płakać ze coś się nie podoba.
Ja z tego wątku wypadam i mam nadzieję że przez pięć dni nikt nie napisze nic. Ale to chyba mrzonki.
Pozdrawiam i do napisania w innych wątkach
Miłego dnia.