Marzec 29, 2024, 06:59:02 am

Autor Wątek: Black&Decker BES720  (Przeczytany 4528 razy)

Offline kaligari

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Black&Decker BES720
« dnia: Luty 13, 2020, 14:54:04 pm »
Witam,
Czy ktoś miał do czynienia z tą piłą stołową? Może ktoś posiada/posiadał i mógłby się podzielić wrażeniami z użytkowania?
Cena (ok. 1050zł - 1100zł) wydaje się być atrakcyjna, jednak w internecie jest bardzo mało informacji na jej temat.

Nawet na stronie polskiego producenta nic nie ma. Jest tylko film https://www.youtube.com/watch?v=4Mbi-x-MrF8

Jestem ciekaw jak wygląda w porównaniu z np. podobną cenowo Ryobi RTS 1800.
Pozdrawiam.

Offline PANtoGRAPH

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Black&Decker BES720
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2020, 19:19:20 pm »
Cześć

Widzę, że brak odpowiedzi w tym wątku. Także rozważam zakup tej pilarki stołowej biorąc również pod uwagę scheppach hs105.

Może autor wątku lub, któryś z forumowiczów mógłby coś doradzić?
Jakiekolwiek informacje nt. Black&decker bes720qs można znaleźć w języku rosyjskim na yt i z tych recenzji wynika, że to całkiem dobry sprzęt za stosunkowo niewielkie pieniądze. Ktoś coś?
Rafał (PANtoGRAPH)

Offline eror1968

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Odp: Black&Decker BES720
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 21, 2020, 22:46:02 pm »
Nie wiem jaki jest ten B&D ale proszę, nie kupujcie tego Scheppacha 105. Proszę o to bo go mam.
Było bicie tarczy ale ustąpiło po wizycie u tokarza, który flanszę dociskową na wale przetoczył.
Ze stołem walczyłem w zeszłym tygodniu. Żeby dorabiane sanki przesuwały się w prowadnicach stołu trzeba było doszlifować
te części prowadnic w dokręcanych częściach bo nie pasowały. Ciągłe walki z ustawieniem tarczy na 90stopni, beznadziejne
odprowadzenie pyłu, blat alu, niby prosty ale te dodatkowe części...poza tym malowany zdzierającą się farbą. Przykładnica
potrafi równo się ustawić ale trzeba wiedzieć jak się z nią obchodzić, żeby nie przekaszała.
Poptzednio miałem piłę za 500zł i chciałem coś lepszego. Drugi raz na 100% nie zrobił bym błędu polegającego na wierze, że Scheppach
będzie dobrym wyborem. I co, znowu będę w plecy bo już zbieram na jakiegoś De Walta. To już będzie trzecia piła. A jak bym od razu zebrał
całą kasę to cho, cho :-)

Offline PANtoGRAPH

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Black&Decker BES720
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 22, 2020, 08:53:11 am »
No to namieszane :) Z recenzji i opinii na forum wynika, że ten Scheppach 105 to dobry wybór w tych pieniążkach a tutaj zupełnie odmienne zdanie. I teraz zastanawiam się o co tu chodzi i czy zostać królikiem doświadczalnym kupując b&d, bo z tego co widzę to na forum i ogólnie w internetach niewiele widzę  :-\ czy zaryzykować z właśnie odradzonym Scheppach'em czy może już wcześniej rozważane ale jednak odrzucone Ryobi 1800?

Heeelppp...
Rafał (PANtoGRAPH)

Offline eror1968

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Odp: Black&Decker BES720
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 22, 2020, 09:43:53 am »
Scheppach to taka ruletka. Ja również sugerowałem się filmikami na YT.
Tak, po wymianie tarczy na wypasionego Boscha, zrobieniu kilku poprawek, o których pisałem (nie zmieniłem jeszcze tej
wkładki, przez którą piła wystaje z blatu a ona jest tak krzywa i niższa niż blat, że masakra), że w zasadzie da się ciąć.
Czasem nawet dokładnie ale po co tyle nerwów. Ile fajnych rzeczy mógłbym zrobić, gdybym wysiłków nie musiał
w naprawy wkładać.
Tu, na forum zapytałem o pilarkę taśmową. Ta, czy ta. Sam również przespałem się z planami i zdecydowałem, że, żadnego Scheppacha, Einchella,
Holzmannam nie kupię. Poczekam i dozbieram na Record Powera. Może kupując tańszą maszynę udało by się i był bym zadowolony ale może nie - loteria. Byłem w sklepie z Recordami, pomacałem i to inna bajka. Wierzę, że będę zadowolony. A jeśli kiedyś będę musiał odsprzedać to
stracę niewiele a takiego Scheppacha to tylko gratowisko przyjmie.
A ten B&D to podejrzanie podobne do Scheppacha właśnie ma ficzery. Ciekawe kto od kogo albo kto w czyjej fabryce?

Offline PANtoGRAPH

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Black&Decker BES720
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 24, 2020, 10:33:42 am »
Witam

Wątek nie cieszy się popularnością i wygląda na to, że nikt nie miał do czynienia z pilarką b+d. Zatem postanowiłem zostać beta testerem  ;D

Po cichu liczę na to, że źle nie będzie... Okaże się :)

Na pewno podzielę się spostrzeżeniami dla potomnych ;)

Pozdrawiam i zamawiam Black&Decker BES720QS...
Rafał (PANtoGRAPH)

Offline tayjkt

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
    • Zobacz profil
Odp: Black&Decker BES720
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 24, 2020, 11:40:27 am »
OK czekamy na opinię,
ja jedynie widzę jeden minus to klin rozszczepiający jest ponad piłą więc jak będziesz chciał zrobić tylko nacięcie w drewnie to będziesz musiał go demontować.

Offline PANtoGRAPH

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Black&Decker BES720
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 25, 2020, 19:09:54 pm »
No i przyszła dzisiaj pilarka... Pierwsze oględziny, pomiary i testy mamy za sobą. Na jakość wykonania za bardzo narzekać chyba nie można, choć to okaże się po dłuższym użytkowaniu.

Blat to odlew aluminiowy wydaje się być prosty, choć przy położeniu listwy i podświetleniu widać miejscami prześwity, czego w sumie się spodziewałem w tym przedziale cenowym. Na tarczy wyczuć można bardzo delikatny luz, choć być może się czepiam ;)

Przykładnica wzdłużna jest idealnie oddalona równolegle do tarczy choć znacznik wskazujący odległość trzeba było przesunąć o milimetr (żaden problem). Przykładnica ta blokuję się obustronnie i trzyma jak przyspawana.

Przykładnica kątowa ma duuuże luzy, co oznacza, że będzie do użytku przy cięciu nieprecyzyjnym lub wcale. Mam jednak pomysł jak to poprawić... Tylko czy będzie mi się chciało?  ::)

Klin rozszczepiający a w zasadzie jego mocowanie pozwala na opuszczenie do poziomu tarczy za pomocą wygodnej dźwigni.

Pilarkę można wygodnie przenieść dzięki gumowanym uchwytom!

Wszystkie elementy (przykładnice, klucze, przewód, popychacz) można zorganizować w miejscach do tego przeznaczonych na obudowie.

Fabryczne ustawienie kąta 90 i 45 stopni wykazywało błąd wynoszący 0,2 stopnia (np. 90,2st). Można dokonać ustawienia skali więc to żaden problem.

Jest i konkretna wada... Piła startuje z pełnej mocy, tak więc trzeba pomyśleć o soft starcie by nie męczyć sprzętu.

Wysokość robocza z zamontowanymi nogami wynosi 90cm

... Kurcze, póki co wygląda na to że chyba będzie Pan zadowolony :)

Jakieś pytania? Chętnie odpowiem jak tylko odpowiedź będzie mi znana :)
Rafał (PANtoGRAPH)

Offline slawek73

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Black&Decker BES720
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 22, 2020, 14:27:39 pm »
I jak sprawuje sie maszyna po czasie. Jakies nowe spostrzezenia na plus lub minus.
Jaka jest max szerokosc ciecia z przykladnica po prawej i lewej stronie i jak z jej rownolegloscia przy cieciu dluzszych elementow?