Kwiecień 28, 2024, 19:12:24 pm

Autor Wątek: Kątownik trójwymiarowy SHINWA - jakość silverline?  (Przeczytany 22530 razy)

Dentarg

  • Gość
Kątownik trójwymiarowy SHINWA - jakość silverline?
« dnia: Czerwiec 13, 2016, 10:59:37 am »
Kupiłem na dłuta.pl polecany Kątownik trójwymiarowy SHINWA. Jakie było i jest moje zdziwienie gdy dziś rozpakowałem paczkę i okazało się, że jego jakość jest dość mizerna.
Wygląda jakby Japończycy wypili za dużo sake i ten co robił i ten który przepuścił to na sprawdzaniu jakości (QA).

Czy wasze egzemplarze też tak mają?

IMHO nadaje się do wymiany. A może to tak specjalnie, żeby ołówek łatwo mógł przemknąć obok? ;)

krzysiek

  • Gość
Odp: Kątownik trójwymiarowy SHINWA - jakość silverline?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 13, 2016, 11:27:42 am »
Albo rosną nasze wymagania albo Producenci co raz bardziej odpuszczają sobie jakość mając za cel obniżkę kosztów wytwarzania.
Wygląda na to ,że zaczynają równać do Silverline'a. Piszę to nie bez powodu - ostatnie kilka postów dotyczące dłut Narex.
A może to sklep dluta.pl zaczyna kombinować ? Jakiś czas temu ktoś pisał o fatalnej jakość pił od Kirschen'a , trochę wcześniej dłuta , a teraz kątownik.
Masz jakiś kalibrowany kątownik albo przymiar to pomiaru płaskości aby udowodnić im czarno na białym ?

Dentarg

  • Gość
Odp: Kątownik trójwymiarowy SHINWA - jakość silverline?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 13, 2016, 11:48:01 am »
Zaraz po wyjęciu z paczki widać gołym okiem, że jest krzywo. Mam drugi kontownik SHINWA (inny model) :). To jest jakieś 0,5-1mm na długości 1,5cm. Po drugiej stronie, jest mniej, ale tak 0,3-0,5mm jest.

Nie wiem niby jak dluta.pl ma kombinować? Podrabiają produkty Narex, SHINWA, Kirschen? Wątpię. Na pewno też nie kupują odpadów, które nie przeszły testów QA. To raczej wina producentów. Ale skoro kątownik silverline kosztuje ~25PLN, to w SHINWA za 95PLN spodziewam się lepszej jakości.

krzysiek

  • Gość
Odp: Kątownik trójwymiarowy SHINWA - jakość silverline?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 13, 2016, 12:14:59 pm »
Podejrzenie o podrabianie jest oczywiście bezsensu. Prawda jest taka ,że kupiłeś gó...o za 100 PLN . A drugiej strony to co ? Sklep nigdy ,nawet wyrywkowo nie sprawdza jakości tego co sprzedaje przecież to też jest bezsensowne działanie. Po prostu akceptują bez zastrzeżeń to co dostają bo ktoś kto się tam tym zajmuje nie jest handlowcem z prawdziwego zdarzenia ,żeby nie określać bardziej dosadnie. Kupuję czasem w internecie i poza dlutami.pl  ( i dlatego tam nigdy niczego nie kupiłem ) nigdzie nie spotkałem się z taką praktyką aby dostępność towaru była określona w tygodniach , dwa lub trzy albo więcej, a zapłacić musisz od razu. To co ?. Nie utrzymują nawet minimalnego stock'u. Pamiętam jak jeden z kolegów czekał chyba kilkanaście dni na realizację zamówienia w dluta.pl na noże do strugów japońskich po czym jak przyszły to je od razu zwrócił. Zamówienie jest realizowane "na szybko" bo Klient zapłacił i czeka ,więc bierzemy co dają a najwyżej potem się zamieni w drodze reklamacji. I w tym sensie napisałem o "kombinowaniu"
Ale żeby nie było ,że wybrzydzam na polskie firmy, kupiłem u francuskiego dystrybutora nóż Kirschen'a do wyżłabiaka. Nóż dostałem nawet wcześniej niż zapłaciłem ( strona internetowa nie działała i mailowo zamówiłem a zapłaciłem , chyba czekiem) , ale jak go zobaczyłem to załamałem się, stal okazało się doskonała ale geometria ,jakby go ktoś siekierą wyciosał.
Nie długo będzie strach coś kupić przez internet , bo okazuje się ,że kupujemy zdjęcie.

Dentarg

  • Gość
Odp: Kątownik trójwymiarowy SHINWA - jakość silverline?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 13, 2016, 12:24:33 pm »
W dluta.pl z góry nie trzeba płacić, można zamawiać za pobraniem.

Reklamację już zgłosiłem, będę miał info w następny poniedziałek jak wyglądają inne kątowniki z tego modelu na stanie (dopiero w poniedziałek, bo urlopy). Akurat mi się nie spieszy. W razie co nie będzie problemu ze zwrotem. Także poczekamy zobaczymy, a w międzyczasie mogliby posiadacze tego kątownika się wypowiedzieć na temat jego jakości. Jest bestsellerem na dluta.pl, widziałem conajmniej 2 foty na forum z miejsc pracy gdzie się on przewijał. Dajcie znać.

Offline prezio

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 617
    • Zobacz profil
Odp: Kątownik trójwymiarowy SHINWA - jakość silverline?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 13, 2016, 13:27:07 pm »
Hmmm
Czemu obrazacie Silverline'a ;) hihihihi zartuje;)
Ale musze przyznac ze z SL jest roznie - choc sam musze powiedziec ze sprawdzilem katwoniki  i tylko BOHCO mialo rozjaz o 0.4 stopnia.
Duzy 60cm katownik Silverline'a trzyma kat na zewnatrz 90 a wewnatrz 89,9 prawie 89.95 (sprawdze jeszcze innym elektronicznym i zobacze dokladnie)wiec nie tak zle
Jedynie Bohco mi dal mniejszy ale przy kacie 45 - wskazywal 44,6 tu mozna odrobine podszlifowac;)
Poza tym Nie mialem problemow z SL.
Co do Shinwa - jak nie ma kat to musza wymienic - w koncu powinien spelniac swoja role - katownik ;)

Z silverline'm moze byc jeszcze tak jak z wwieloma produktami z UK. Na rynek brytyjski inne QA i jakosc wyzsza niz na rynek europejski czy Europy wschodniej - tak po prostu jest co pokazalo juz Tesco nawet
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2016, 13:34:20 pm wysłana przez prezio »
------
Robert

PS. Przepraszam, jeżeli nie użyłem polskich liter. Powodem jest pisanie z telefonu bądź z tableta.

krzysiek

  • Gość
Odp: Kątownik trójwymiarowy SHINWA - jakość silverline?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 13, 2016, 13:47:51 pm »
W dluta.pl z góry nie trzeba płacić, można zamawiać za pobraniem.

Dla mnie to nierealne, mieszkam poza Polską i muszę płacić w takiej sytuacji w momencie składania zamówienia.

będę miał info w następny poniedziałek jak wyglądają inne kątowniki z tego modelu na stanie (dopiero w poniedziałek, bo urlopy)

Teraz dopiero kogoś otrzeźwiło ?

I nie o to chodzi ,że troluje dluta.pl ale znam wartość swoich pieniędzy i trud za jaki je zdobywam. Rozumiem też , że moje wymagania , czy oczekiwania ,mogą być w ocenie innej osoby trochę jakby wygórowane.
Mam nadzieję ,że w Twoim wypadku wszystko zakończy się pomyślnie.
Pozdrawiam.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2016, 13:50:17 pm wysłana przez krzysiek »

mily68

  • Gość
Odp: Kątownik trójwymiarowy SHINWA - jakość silverline?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 13, 2016, 14:34:35 pm »
Dłuta.pl biorą często z Dictum więc nic dziwnego że się czeka - zbierają zamówienia i cały fajans idzie do nich jedną przesyłką.

Offline prezio

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 617
    • Zobacz profil
Odp: Kątownik trójwymiarowy SHINWA - jakość silverline?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 13, 2016, 14:43:37 pm »
Jak juz ktos zamawia z zagranicy w dluta.pl to omoze wartyo wczesniej sprawdzic Dictum - duzo rzeczy wychodzi taniej ;)
------
Robert

PS. Przepraszam, jeżeli nie użyłem polskich liter. Powodem jest pisanie z telefonu bądź z tableta.

mily68

  • Gość
Odp: Kątownik trójwymiarowy SHINWA - jakość silverline?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 13, 2016, 14:44:47 pm »
Dokładnie :)

krzysiek

  • Gość
Odp: Kątownik trójwymiarowy SHINWA - jakość silverline?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 13, 2016, 17:09:32 pm »
Nawet zamawiając z Polski w Dictum czasem wychodzi taniej - cassus prowadnik Veritas'a.
Ale z kolei dłuta są tańsze w Polsce.

mily68

  • Gość
Odp: Kątownik trójwymiarowy SHINWA - jakość silverline?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 13, 2016, 18:13:11 pm »
To co sprowadzają bezpośrednio będzie tańsze a to co np. z Dictum droższe.

Offline arkadiuszokon

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: Kątownik trójwymiarowy SHINWA - jakość silverline?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 14, 2016, 08:25:24 am »
Dla mnie też ceny i polityka dluta.pl są nie do zaakceptowania - duża marża za kiepskie pośrednictwo (długi czas oczekiwania). W dictum jest troche drogo, ale za to polecam niemieckiego amazona bo powyżej 50 eur dają darmową wysyłkę, a większość rzeczy idzie z magazynów PL, czyli następnego dnia są u nas. Aczkolwiek wydaje mi się, że rzeczy które zamawiałem, a pokrywały sie z ofertą dictum jak np. ryoba akurat szły z niemiec. Czas wysyłki parę dni ale darmowa wysyłka jest, a i ceny dużo niższe niż na dluta.pl. No i widac wyraznie, że kątownik jest źle wykonany - to wina producenta, a czy wysyła takie buble specjalnie czy przez przypadek to juz nigdy sie nie dowiemy. Mając dobrą markę teoretycznie można sobie na takie coś pozwolic - ci, którzy będą chcieli wymienić to wymienią, wychodzą na zero, a ci którzy to oleją dają im zminimalizować straty. Ciekawe jak jest na prawdę.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2016, 08:29:25 am wysłana przez arkadiuszokon »

Offline przemoprzem

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 809
    • Zobacz profil
Odp: Kątownik trójwymiarowy SHINWA - jakość silverline?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 14, 2016, 11:05:45 am »
Oooo, właśnie miałem kupić coś lepszego niż te marketowe żółte kątowniki które mam ale widzę że lipa deko. A może by zrobić zamówienie u jakiegoś forumowego CNC machera, żeby wyciął z nierdzewki kilka sztuk kątowników? Co prawda bez miarki, no ale może by kąt zachował :)

Offline Henry

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1138
    • Zobacz profil
Odp: Kątownik trójwymiarowy SHINWA - jakość silverline?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 14, 2016, 11:30:47 am »
Zwykły kątownik to sobie doszlifujesz. Z trójwymiarowym jest gorzej.
Niedawno zamawiałem z dluta.pl - ale dopiero w weekend będę mógł sprawdzić dokładnie wygląda, bo ostatnio używałem ale nie przypatrywałem się dokładnie.