Kwiecień 18, 2024, 21:30:13 pm

Autor Wątek: Jakie ElektroNarzędzia na początek ? Użytek raczej domowy / okazjonalny  (Przeczytany 2305 razy)

Offline Daro1K91

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Cześć. Chciałbym się dowiedzieć jakiej firmy narzędzia są najbardziej polecane ? głównie chodzi mi o stosunek ceny do jakości. Najlepiej narzędzia średniej dobrej półki. Poniżej lista narzędzi którę chciałbym zakupić:

- Wkrętarka 18v lub 20v + 2aku - cena do 600zł
- wkrętarka mała 12v na małe aku - Mam od ok. 4-5lat parkside D4 ze zdejmowanym futerkiem tylko starszy model z 2016r i jestem zadowolony chodzi mi o tej wielkości wkrętarkę 12v i miło będzie jak futerko również będzie zdejmowane - cena do 400zł
- szlifierka kątowa 125mm 18v lub 20v - najlepiej z regulacją obrotów - cena do 450zł
- Młotowiertarka 18v lub 20v - cena do 450zł
- wyrzynarka 18v lub 20v - cena do 350zł
- frezarka 18v lub 20v - cena do 200zł
- pilarka ręczna 18v lub 20v - cena do 400zł
- piła ukosowa sieciowa - cena do 800zł
- strug elektryczny 18v lub 20v - do 400zł

Czyli w zasadzie wszystkie podręczne narzędzia stolarskie i chciałbym aby najlepiej były z jednej firmy (z walizkami) po to aby akumulatory były kompatybilne z całym sprzętem. Chciałbym informację o w miarę dobrej firmie ale też nie z najwyższej półki jak Milwauke, DeWalt itp. ponieważ są to sprzęty które służą bardziej zaawansowanemu użytkowaniu a ja ich aż tak często używał nie będę jednak zależy mi na w miarę dobrej jakości.

Jak narazie mam kilka sprzętów z firmy ParkSide : wkrętarkę 12v ze zdejmowanym futerkiem, czarną bezszczotkową 12v, 20v czarną C2 bezszczotkową i póki co nie narzekam jednak chciałbym też mieć możliwość ewentualnego wyboru i zmiany firmy.

Jeżeli wątek jest w niewłaściwym Temacie to przepraszam i poproszę o poprawkę i przeniesienie w odpowiednie miejsce.

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Offline tayjkt

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
    • Zobacz profil
Odp: Jakie ElektroNarzędzia na początek ? Użytek raczej domowy / okazjonalny
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 15, 2021, 08:59:24 am »
firm jest sporo i opinii jeszcze więcej, na pewno dobrym pomysłem przy urządzeniach akumulatorowych kupić w jednej firmie, czasem też są w promocji pełne zestawy z różnymi narzędziami.
Każde narzędzie które jest znanej firmy do zastosowań amatorskich będzie działać.
RYOBI, Makita, Dewalt, Bosh niebieski - chyba te najczęściej firmy pojawiają się na forum i nie kojarzę by ktoś tam narzekał.

Offline PawełZ

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: Jakie ElektroNarzędzia na początek ? Użytek raczej domowy / okazjonalny
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 16, 2021, 12:19:51 pm »
Z Twojej listy, to moim zdaniem nie wyrobisz sie w budżecie 800 zł w ukośnicy. Tzn wyrobisz się, ale nie wiem, czy będziesz zadowolony. Jeśli chodzi o to narzedzie, to polecam Ci metabo - dobry stosunek jakości do ceny/mocy. Tyle że no idealna nie jest (wiem, bo mam kgs 254 od 8 lat) np odciąg działa słabo.

w gole, to chyba właśnie metabo bym CI proponował. To taka średnia półka.