Maj 11, 2024, 12:22:26 pm

Autor Wątek: Promienniki IR - doswiadczenia uzytkownikow  (Przeczytany 10548 razy)

Offline swfr

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 646
    • Zobacz profil

Qiub

  • Gość
Odp: Promienniki IR - doswiadczenia uzytkownikow
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 29, 2017, 22:53:16 pm »
Komu, kto szuka promiennika IR przyjdzie do głowy wpisać w wyszukiwarce KWOKA?

Zaimponowałeś mi Qiub.


;P :P

No wiesz ... promiennik jest ... no jest ;D kurczaki i inne gady sie grzaly no grzaly ;D najtansze... no najtansze ;D

Offline Jureq

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 232
    • Zobacz profil
Odp: Promienniki IR - doswiadczenia uzytkownikow
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 29, 2017, 23:03:12 pm »
A co powiecie na płaski panel IR 60x60cm który z ok. 2.5m zrobi ciepło na ok. 10m2 i pobiera jedynie 450W nie kosztując zyliona hrywien ?
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem ...  ale łatwo się uczę i kiedyś coś ładnego z drewna zmajstruję

djaworek

  • Gość
Odp: Promienniki IR - doswiadczenia uzytkownikow
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 29, 2017, 23:25:35 pm »
Zalinkujesz?

Offline Jureq

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 232
    • Zobacz profil
Odp: Promienniki IR - doswiadczenia uzytkownikow
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 29, 2017, 23:28:41 pm »
to technologia jeszcze niedostępna dla mas w tej klasie sprawności - po nowym roku będę miał kilka sztuk do testów i wtedy postaram się podać więcej informacji
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem ...  ale łatwo się uczę i kiedyś coś ładnego z drewna zmajstruję

Offline leeching

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 196
    • Zobacz profil
Odp: Promienniki IR - doswiadczenia uzytkownikow
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 29, 2017, 23:33:02 pm »
Mam taki panel za 1k w garażu - pozostał mi z budowy. Zawiesiłem go ok. 2m nad głową. Dwa lata temu ostatni raz używałem - bo nie dało się pod nim siedzieć ;)

Osobiście jak już musi być na prąd - wolałbym nagrzewnicę.

Offline Jakacor

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 497
    • Zobacz profil
Odp: Promienniki IR - doswiadczenia uzytkownikow
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 29, 2017, 23:44:18 pm »
Swfr, ja mam taki jak Dentrag. Warsztat 3,5m x 4,5m.
Jak stoisz do 2m od promiennika to jest ci cieplo praktycznie od razu. Przy temp okolo zera da sie pracowac. Problem w tym, ze on nie ogrzewa powietrza wiec termometr do 10st nie dobija wiec jest problem z klejeniem i praca na strugarce (po wizycie serwisanta boje sie wlaczac ponizej 10st :)).
Teraz jak potrzebowalem cos pokleic to odpalalem grzejnik elektryczny/konwektor kupiony w castoramie za 70 pln. Dalo sie dojsc do 15-16st i bylo bardzo komfortowo:)