Maj 12, 2024, 01:14:19 am

Autor Wątek: festool C 15li problem  (Przeczytany 8235 razy)

Offline GC-Stolarz

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
festool C 15li problem
« dnia: Maj 28, 2013, 08:32:36 am »
Witam

mam dylemat i potrzebuję porady szanownych kolegów. Padł mi włącznik w mojej wkrętarce, w serwisie mnie zabili informacją że naprawa będzie kosztować 700zł. Niestety włącznik w tej wkrętarce jest zespolony z elektroniką i trzeba wymienić całą część. A że kupiłem ją 2 lata temu w Londynie to gwarancja jest tylko na wyspach. I teraz tak, naprawiać się kompletnie nie opłaca bo na wymienione części nie ma gwarancji (tylko jakaś krótka rozruchowa). Są dwie opcje: kupić gołą wkrętarkę, i tu pytanie co wybrać, taką samą jak miałem czyli model c 15li, czy TI 15 IMPACT, a może protool. Dodam że wykonuje meble do zabudowy, głównie pracuje w płycie. Przy montażu używam mojej małej CXS a tej potrzebuję do skręcania szafek, wywiercić otwornicą przepust czy do prac które potrzebują więcej mocy.

Pozdrawiam i czekam na opinie.   

Offline Przemek

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
Odp: festool C 15li problem
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 28, 2013, 08:59:48 am »
Szybko padła, aż tyle użytkowana czy jakaś niedoróbka :( szczerze myślałem, że festoole to nie do zdarcia są, mam makite 12v już ma z 5 lat i jej nie oszczędzam i nic się nie psuje - co prawda nie robię nią co dzień... Co do wkrętarek udarowych to raczej do płyty nie przydatne - to do kręcenia wielkich wkrętów w lite drewno dobre a nawet niezastąpione :) Jak bym już miał coś brać to wziął bym taką samą - a nóż następnym razem padnie inna część i będziesz mógł zrobić z 2 jedną ;)
Pozdrowienia
Przemek

Offline GC-Stolarz

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
Odp: festool C 15li problem
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 28, 2013, 09:25:40 am »
Oryginał na 100% kupiłem ją w Axminster tools pod Londynem, nigdy nie katowałem. Dbam o narzędzia, Zona twierdzi że nawet czasami za bardzo :). W serwisie mówili że te usterki są rzadkie ale czasami występują. 

Offline Przemek

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
Odp: festool C 15li problem
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 28, 2013, 09:38:58 am »
Ale sposób integracji elementów w dzisiejszych urządzeniach jest taki, że jak coś pada to często raczej nie ma sensu naprawiać - myślę, że to celowe, żeby nakręcać sprzedaż nowych produktów. Producenci obliczają trwałość albo nawet wykonują je tak, żeby wystąpiły usterki planowane po pewnym okresie użytkowania  :-\
Pozdrowienia
Przemek

Offline Armagedon

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 576
  • Malym wiorkiem, malym wiorkiem
    • Zobacz profil
Odp: festool C 15li problem
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 28, 2013, 10:05:10 am »
Moim zdaniem serwis ktory twierdzi ze gwarancja obejmuje tylko wyspy nadaje sie do zwolnienia. Az mi sie nie chce wierzyc ze nie moga Ci tego naprawic z takiego durnego powodu. Napisalbym normalnie do siedziby Festoola zazalenie. Idz w ta strone a nie kombinuj z naprawa samemu. Jesli rzeczywiscie nie uznaja gwarancji to da mi to powod do powaznego zastanowienia sie nad firma. Bo dla mnie taka polityka jest nie do przyjecia. Zwlaszcza ze narzedzia Festoola sa robione tylko i wylacznie w Niemczech wiec teoretycznie co gwarancja tylko w Niemczech? Nie ma zmiluj sie i molestuj ich jak nie serwis to slij do samej gory. Oni wiedza ze jeden niezadowolony klient to strata potencjalnie 100 klientow a jesli sprawa trafia na forum to i wiecej...

Offline lemonmint

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
Odp: festool C 15li problem
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 28, 2013, 10:19:36 am »
Słusznie. Takie forum to silny bat na niesolidnych dealerów.
Ci na górze też mogą czytać.

Offline gołąb

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 236
    • Zobacz profil
Odp: festool C 15li problem
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 28, 2013, 10:57:47 am »
A zdarza się, zdarza >:(
Mój strug elektryczny Festoola popsuł się po 5 pierwszych minutach (!) używania. Odesłałem, za 10 dni miałem z powrotem z przeprosinami (odsyłałem do sprzedawcy) i małym gratisem w paczce. Rzadko go używam ale jak teraz biorę do ręki to się zastanawiam "padnie czy nie", uraz zostaje.
Wczoraj naprawiłem sobie hamulec w odkurzaczu midi. Nigdy go od nowości nie używałem ale wczoraj miałem potrzebę i nie działał. To prosta konstrukcja, w zasadzie kawałek plastiku, który był za ciasno spasowany z obudową odkurzacza i nie mógł wrócić na miejsce. Podszlifowałem odrobinkę i działa. 

Offline Przemek

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
Odp: festool C 15li problem
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 28, 2013, 11:40:25 am »
Ale to piszecie o festool czy eilhell  :o jakaś masakra za taką kasę jak bym kupił narzędzie i sie posypało w 5 minut to bym chyba zemglał :D Rozumiem, że moja wiertarka einhella albo ukośnica sypią się jak choinka na wiosnę ale festool :o Świat się kończy czy co ::)
Pozdrowienia
Przemek

Offline GC-Stolarz

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
Odp: festool C 15li problem
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 29, 2013, 20:19:37 pm »
Troszkę się poorientowałem i można reklamować narzędzia w polsce a zakupione np. W UK. Poprostu w serwisie sciemniali. Mam dwie opcje, z tego co się dowiedziałem w sklepie mogę kupić bez baterii i ładowarki tylko model TI 15 impact, w zestawie jest wkrętarka w Systeinerze oraz Adapter Ti-fx i Uchwyt ceNtrotec. Niestety nie ma Uchwytu wiertarskiego. Cena zestawu to około 1300zł + uchwyt 280 zł, czyli całkiem sporo, druga opcja to wkrętarka Protool nowy model DRC 18-4 compact za około 1400zł w tym zestawie są dwie baterie 1,5 ah i ładowarka. Niestety ta wkrętarka nie ma możliwości zastosowania głowic festoola, uchwyt wiertarski jest na stałe. I tu mam dylemat kupić impacta czy sprzedać mój zestaw i kupić protoola. Co byście wybrali.

Offline mati881

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
Odp: festool C 15li problem
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 07, 2013, 19:13:18 pm »
Z tego co się orientuję to protool jest tylko do końca roku... później tylko festool (tak słyszałem)

Offline GC-Stolarz

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
Odp: festool C 15li problem
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 07, 2013, 19:42:44 pm »
firmę protool przejmuję festool wraz z gwarancjami na starsze narzędzia protoola, tak mi powiedział przedstawiciel.

Offline amigorg

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7495
  • Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
    • Zobacz profil
    • Maszyny i projekty
Odp: festool C 15li problem
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 07, 2013, 19:51:10 pm »
Mamy wśród użytkowników forum przedstawiciela tej firmy - Fesool PL, zadaj mu pytanie bezpośrednio. Na pewno coś poradzi.

Offline mati881

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
Odp: festool C 15li problem
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 07, 2013, 20:34:33 pm »
No tak co do gwarancji to tak jak w festoolku servis all inclusive :) to jest coś :)