Maj 12, 2024, 04:14:57 am

Autor Wątek: Instralacja do odciągu  (Przeczytany 6364 razy)

Offline ciosekl

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
Instralacja do odciągu
« dnia: Kwiecień 19, 2015, 12:48:27 pm »
Witam,

chciałbym się dowiedzieć jak najlepiej rozplanować instalację odciągową a głównie chodzi mi o średnice przewodów.

jakie rozwiązanie jest skuteczniejsze duża średnica przewodu (100mm) i zwężanie przy samym urządzeniu  czy lepiej zrobić kawałek "głównej magistrali" 100mm i na trójnikach redukować do średnicy dedykowanej do danego urządzenia?

jakie redukcje stosujecie żeby dopasować średnicę węża do urządzenia? jakieś sklepy z dużym wyborem przejściówek? urządzenia które mam do tej pory mają przyłącza: 63mm, 38mm, 100mm.


a tak z innej beczki
http://www.fif.com.pl/produkt/1144/1145

myślę o zastosowaniu czegoś takie do do automatycznego włączania wyciągu po uruchomieniu urządzenia ewentualnie pilot bezprzewodowy - ciekawe co będzie lepsze/praktyczniejsze.


kwita

  • Gość
Odp: Instralacja do odciągu
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 19, 2015, 13:54:18 pm »
Na pewno, najlepszym sposobem włączania odciągu jest pełen automatyzm. Nie zawsze będziesz pamiętał o włączeniu odciągu choćby nie wiem co...uruchamiasz elektronarzędzie, maszynę i (mając jeszcze dodatkowo słuchawki na uszach i myśląc o bezpieczeństwie) nie będziesz słyszał czy odciąg jest włączony czy nie. Przekaźnik kosztuje 100 parę złotych a masz pewność i komfort pracy.