Kwiecień 27, 2024, 15:26:41 pm

Autor Wątek: radziecka IE-6009A demontaż tarczy  (Przeczytany 1011 razy)

Offline Darek.D

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
radziecka IE-6009A demontaż tarczy
« dnia: Grudzień 09, 2023, 15:33:21 pm »
Witam, czy może mi ktoś podpowiedzieć jak zdemontować tarczę w tej radzieckiej maszynie ? Na rosyjskim youtube pokazują wszystko, oprócz tego. Dostałem ją wiele lat temu i używam cały czas jednej tarczy bo nie potrafię jej odkręcić, a boję się coś urwać. Załączam zdjęcia maszyny. Z góry dziękuję.

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7551
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: radziecka IE-6009A demontaż tarczy
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 09, 2023, 17:44:50 pm »
Po pierwsze to jest regulamin.
Zapraszam do zapoznania się.
Odnośnie maszyny to prześlij zdjęcie tarczy na wale. Z tego zdjęcia nic nie wynika.

Offline tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5691
    • Zobacz profil
Odp: radziecka IE-6009A demontaż tarczy
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 09, 2023, 20:07:59 pm »
Pewno  tarcza odkręca  się   w prawo

Offline Darek.D

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: radziecka IE-6009A demontaż tarczy
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 09, 2023, 20:49:43 pm »
Doszedłem jak się to robi - trzeba zablokować wałek heblarki i wykręcić śrubę, chyba M8 na końcu wałka, wtedy schodzi cały uchwyt z piłą lub frezem. Żeby zdemontować samą tarczę, trzeba jakoś zablokować tarczę lub frez (czyś blokując zęba) i odkręcić śrubę przy tarczy kluczem 32. Niestety moja śruba M8 była tak długo nie używana, że się urwała przy odkręcaniu i teraz mam dodatkową robotę - rozwiercanie, gwintowanie. Opisuję to. bo może się komuś przyda. Z drugiej strony tarczy znajduje się nakrętka kontrująca również na klucz 32. Można ją popuścić przed odkręcaniem tarczy, a po założeniu nowej dokręcić. Dzięki za odpowiedzi.