Maj 05, 2024, 13:18:35 pm

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Bragson

Strony: [1] 2
1
Pilarki / Formatówka 2m do 8tys, co wybra ć?
« dnia: Czerwiec 02, 2020, 15:06:27 pm »
Cześć,

przyszedł czas, żeby rozejrzeć się za formatówką, bo moja mała piła Makita MTL i mocniejsza piła ręczna z prowadnicą są uciążliwe przy cięciu bali dębowych. Szukam formatówki w budżecie do 8 tys brutto z fakturą.

Cięcie wzdłużne - 2m +wózek poprzeczny
silnik powyżej 3,5kw

Czy ktoś może ma doświadczenia z firmami typu Holzmann  czy Cormak? Ta druga ma akurat coś, co mogłoby mnie interesować. Felder, Rema to raczej jeszcze nie ten pułap cenowy niestety a maszyna nie będzie non stop pracować.

2
Odciąg / Odp: Odciąg z separatorem, jakie średnice
« dnia: Luty 09, 2020, 16:59:18 pm »
Super, dzięki! wiem wszystko :)

3
Odciąg / Odciąg z separatorem, jakie średnice
« dnia: Luty 09, 2020, 12:37:33 pm »
Cześć!
obecnie na co dzień podłączałem odkurzacz bezpośrednio pod urządzenie, teraz planowałem dorobić separator z przegrodą thiena. Zastanawiam się, jaki przekrój rury ansystatycznej dać od separatora do elektronarzędzi. 38 czy 50mm? I tak potem muszę dać redukcję, bo każde elektronarzędzie pracuje na innej średnicy .... Jakie macie doświadczenia?



4
Dziękuję!

5
Drewno lite - liściaste / Dębowe meble ogrodowe - czym impregnować?
« dnia: Maj 02, 2019, 23:52:21 pm »
Cześć,

przygotowuje ławy drewniane z dębu na balkon i zastanawiam się, czym je najlepiej zabezpieczyć przed warunkami atmosferycznymi. Słyszałem już różne wersje
Sam olej do drewna
Impregnat/lazura + na koniec lakier bezbarwny

Jaka szkoła jest najlepsza, jakie macie doświadczenia? żeby było solidnie i w miarę bezobsługowo (bo wiem że olej to minimum raz w roku.



Pozdrawiam!
Michał

6
Hyde Park Domidrewno / Wilgotność drewna i warunki w warsztacie
« dnia: Grudzień 09, 2017, 11:55:17 am »
Hej :)

poszukuje informacji odnośnie dwóch tematów które ze sobą się łączą:
1. Jaka wilgotność drewna byłaby idealna, żeby robić z litego drewna meble i żeby potem nie pracowały za bardzo jak będą stały w ocieplanych mieszkaniach? Domyślam się, że bez usługi suszarni się nie obejdzie? Jak widzę czasami realizacje blatów z fosztu drewna które mają nawet 2m długości to one potem nie pracują i nie skręcają się w łódkę lub śmigło?

2. Jak wygląda sprawa samej stolarni, jakie warunki byłyby idealne do takiej pracy patrząc pod kątem drewna? Jaką wilgotność powinno się utrzymywać w pracowni?


wpadł ktoś może na jakieś ciekawe opracowanie albo artykuł żeby się doszkolić, albo jakie macie doświadczenia? ;)

7
Meble warsztatowe / Odp: Profil aluminiowy t-track
« dnia: Październik 17, 2017, 12:47:22 pm »
Cześć,

chciałbym lekko odświeżyć temat. Poszukuję 2x2mb profilu. Chciałbym wbudować je w stół warsztatowy ze sklejki wodoodpornej i za pomocą śrub młoteczkowych zrobić dociski żeby materiał nie latał po blacie. Wie ktoś może gdzie można kupić w rozsądnej cenie teraz profile z rowkiem?

8
SAM'y / Odp: Warsztatowy filtr powietrza
« dnia: Październik 21, 2016, 23:00:56 pm »
Dzięki! ;)

9
SAM'y / Odp: Warsztatowy filtr powietrza
« dnia: Październik 21, 2016, 17:03:36 pm »
kawał dobrej roboty ;)

a jak myślicie, takie wentylatory ścienne też przejdą? Czy lepsza będzie turbina? (wydajność niby podobna)

10
Dziękuję za rady! ;)


M.

11
Łączniki / Mocowanie blatu z litego drewna do drewnianych nóg w formie ramek
« dnia: Październik 16, 2016, 19:05:21 pm »
Hej!

mam do Was takie pytanie, zastanawiam się, w jaki sposób najlepiej połączyć sklejoną ramkę z litego drewna (dąb) w kształcie prostokąta do blatu także wykonanego z dębu? Mam dwie takie ramki, które mają robić za nogi. Coś w ten deseń pod względem konstrukcji: http://takemehome.pl/pobierz/billboard/miniorlando.jpg

nie chciałbym tego kleić, myślałem, żeby samemu zrobić takie okucia jak tutaj: http://sklepzokuciami.pl/images/maxi/Mocowanie_nog_KEA_kwadratowe_M10.JPG lub zamówić gdzieś proste blaszki, ponawiercać i dospawać nakrętki. Wyfrezować od dołu blatu gniazda i w ramce a potem skręcić to na śruby. Co myślicie o takim rozwiązaniu?

Pozdrawiam!
M.

12
Strugarki / Odp: Holzmann v stomana
« dnia: Październik 03, 2016, 18:39:36 pm »
Sosna ma w sobie dużo żywicy, może przez nią powierzchnia stała się totalnie niesuwliwa?


13
Środki sztuczne - lakiery / Odp: Blat dębowy na pełny połysk
« dnia: Wrzesień 01, 2016, 23:27:12 pm »
Trochę tym się sugerowałem:
Cytuj
4.jak i czym wykańczałeś blat i nogi: po szlifie olej tungowy. 1h. wycieram do sucha czekam 1-2 dni. koljna warstwa oleju. 2 h. wycieram do sucha. czekam dzien . wycieram to co wychodzi - zazwyczaj kilka malych plam oleju - po tym sucha szmata. czekam ze dwa dni i wtedy lakier dwuskladnikowy mat. warstwa co 7h. w sumie ok 6 warstw. ten stolik zrobiony byl wałkiem mikrofibra.

Lakier to Vidaron bezbarwny połysk. Jakoś wszystko się trzyma;)  jak doprowadzę wszystko do ładu, postaram się wrzucić jakieś foty.

14
Środki sztuczne - lakiery / Odp: Blat dębowy na pełny połysk
« dnia: Sierpień 28, 2016, 17:41:11 pm »
o kurde, nie wiem skąd to się wzięło ...

niestety nie mogę już edytować tamtego posta.... ale esencją jest druga część :)


15
Środki sztuczne - lakiery / Blat dębowy na pełny połysk
« dnia: Sierpień 28, 2016, 17:13:58 pm »
Temat:
Blat dębowy na pełny połysk
Ikona wiadomości:   
Pogrubienie  Kursywa  Podkreślenie  Przekreślenie  |  Tekst preformatowany  Do lewej  Wyśrodkowanie  Do prawej     
YouTube  Umieść obrazek  Umieść odnośnik  Umieść email  Umieść odnośnik do FTP  |  Świecenie  Cień  Przesuwanie  |  Indeks górny  Indeks dolny  Dalekopis  |  Umieść tabelę  Umieść kod  Umieść cytat  |  Wstaw nieuporządkowaną listę  Wstaw listę uporządkowaną  Linia pozioma  |  Usuń formatowanie  Widok
Uśmiech  Mrugnięcie  Chichot  Duży uśmiech  Złość  Smutny  Szok  Spoko  Co?  Z politowaniem  Język  Zawstydzony  Buzia na kłódkę  Niezdecydowany  Buziak  Płacz

Cześć,

Potrzebuję malej porady i pomocy,
Chciałem przygotować blat dębowy na pełny połysk.

Drewno bylo trzy razy wodowanie i szlifowane, potem położyłem dwie warstwy oleju chińskiego dla wyciagniecia pełnej barwy i slojow drewna, na koniec polozylem trzy cienkie warstwy bezbarwnego lakieru, i tu zaczynają się schody, czy powinienem wyszlifowac lakier tak mocno, żeby uzyskać pełną jednolitą powierzchnię bo inaczej obawiam się, że w drobne nierówności/pory drewna wejdzie pasta polerska i będę musiał szorowac pozostałości po polerowaniu.

Jakie macie doświadczenia?
 

Strony: [1] 2