Maj 19, 2024, 06:24:36 am

Autor Wątek: Moje maszyny warsztatowe  (Przeczytany 51471 razy)

Offline Mcgyver

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 371
    • Zobacz profil
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 26, 2017, 18:19:25 pm »
Otwory do mocowania są w jednej linii ze środkiem wrzeciona

Offline stachmiesz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1361
  • Lajf is brutal end ful of zasadzkas
    • Zobacz profil
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 26, 2017, 18:39:55 pm »
Ok, dzięki  :)

Offline gargul

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 176
    • Zobacz profil
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 26, 2017, 19:10:42 pm »
lepsze takie samoróbki niż tanie chińczyki przynajmniej materiał nasz ulubiony a nie tani plastik

Offline Mcgyver

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 371
    • Zobacz profil
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 28, 2017, 21:00:46 pm »
10. 3D Router + stolik
Nieco zmodyfikowany i jeszcze nie dokonczony projekt 3D routera. Modyfikacja polega na zastosowaniu zamiast katowników (prowadnic) prętów i łożysk liniowych. Jednocześnie będzie mozliwosc podłaczenia silników i szybkiego przerobienia stołu na CNC. Zwiększyłem także nieco długośc stołu.

Podstawka to stolik wykonany na ramie dębowej. Na dolnej półce postawilem Pantorouter oraz stolik do szlifierki taśmowej. Z boku jak widać jest półeczka na jigboxa. W szufladzie trzymam różne przystawki i inne sklejkowe gadgety :). Po przeciwnej stronie jak jigbox będzie składany stolik na ktorym zamontuje drewniane imadło. To powstanie w najbliższym czasie :)

Offline Mcgyver

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 371
    • Zobacz profil
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 28, 2017, 21:04:29 pm »
11. Półka do piły taśmowej

Do piły taśmowej zrobiłem przystawkę do ciecia pod kątem i przystawkę do wycinania kół. Nie miałem gdzie ich składować, wiec powstał kolejny pomysł na półeczkę. 

Stol-Drew

  • Gość
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 28, 2017, 22:17:02 pm »
jestes zadowolony z makity tasmowki?

Offline Mcgyver

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 371
    • Zobacz profil
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 01, 2017, 07:57:23 am »
Ogólnie tak chociaz czasami nie wiadomo z jakiego powodu potrafi wpaść w drgania. Jest wypoziomowana i stoi stabilnie a potrafi sie trząść. Myślałem że to moze problem z kołami napędzającymi brzeszczot (pył i bicie) ale po czyszczeniu nie pomogło. Innego razu po właczeniu stoi bez najmniejszych drgań.

arecki1338

  • Gość
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 01, 2017, 08:49:20 am »
super projekciki, az by sie chcialo niektore skopiowac w wolnym czasie:) co do Makity, u mnie nie wpada w wibracje, ale generalnie mam problem z najwezsza tasma, nie tnie mi prosto, byc moze ja zepsulem, bo nie zwrocilem uwagi na lozyska i chyba ja zwalcowalem. przy szerokiej jest ok.

Offline Mcgyver

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 371
    • Zobacz profil
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 04, 2017, 20:45:43 pm »
Jako że obrabiarki musza na czyms stac a ich liczba stale rośnie :) trzeba było cos wykombinować. Przejrzałem kilkanascie projektow z YT i bardzo mi sie spodobały stoliki obrotowe typu flip-flop. Na chwilę obecną potrzebowałem stolika na dwie obrabiarki - grubosciowke dewalta oraz szlifierke wrzecionową Tritona. Z racji tego że szlifierka ma kilka dodatkowych wałków ściernych i tarczek powkładanych w jej tylnej czesci stolik obrotowy odpada. Poskładałem kilka obejrzanych projektów i wyszło mi cos takiego jak na zdjęciach poniżej. Całość została wykonana ze sklejki o grubosci 24mm. Na górze będzie stała grubosciówka. Na dolnej wysuwanej półce - szlifierka. Pod szlifierką zrobiłem szufladę na papier scierny i akcesoria do grubosciówki. Wysokosc szuflady wewnątrz to 11cm dokładnie tyle ile potrzeba do schowania odkręcanej osłony do odciągu trocin z grubościówki. Szafka jest oczywiscie na 4 kółkach. Widoczne z przodu stopki są o około 2mm wyżej niż podłoga i przy wsuniętej pólce są "w powietrzu". Po wysunieciu półki ze szlifierką (wysuwa sie na 50cm) opiera sie ona na stopkach.
Zdjecia z obrabiarkami zamieszcze jak tylko lakier wyschnie :)

mily68

  • Gość
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 04, 2017, 21:14:20 pm »
Bardzo pomysłowe.
Chyba zgapię od Ciebie :)

Offline Mcgyver

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 371
    • Zobacz profil
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 04, 2017, 21:22:33 pm »
Bardzo pomysłowe.
Chyba zgapię od Ciebie :)
Prosze bardzo :)

Offline Mcgyver

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 371
    • Zobacz profil
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 05, 2017, 21:05:51 pm »
Wszystko na swoim miejscu :)

Offline RazzPL

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 05, 2017, 21:25:45 pm »
Mógłbyś pokazać jak przymocowałeś frezarkę do stołu od spodu?

Offline Mcgyver

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 371
    • Zobacz profil
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 05, 2017, 22:00:59 pm »
frezarka jest przykrecona od góry srubami M4 ze stożkowym łbem wkręconymi w korpus frezarki w miejsce oryginalnych śrub

Offline Mcgyver

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 371
    • Zobacz profil
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 16, 2017, 21:11:07 pm »
Prosta aczkolwiek bardzo przydatna rzecz - podstawka na kółkach do walizek L-BOXX Boscha. Oryginalna kosztuje ponad 400zł wiec jak to zwykle trzeba było cos zakombinować. Zostały mi dwa stosy ze sklejki 18mm więc za pomocą lamelownicy udało sie z nich zrobic prostokąt. Dodałem ramkę z odpadków sklejkowych i cos wyszło :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2017, 21:12:43 pm wysłana przez Mcgyver »