Kwiecień 28, 2024, 02:42:34 am

Autor Wątek: Dłuta niemieckie MHG  (Przeczytany 12731 razy)

Offline PINOKIO

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Dłuta niemieckie MHG
« dnia: Listopad 08, 2016, 14:11:03 pm »
Witam wszystkich
Znajomy polecił mi dłuta marki Mhg. Zastanawiam się nad zakupem właśnie tych dłut z rękojeścią grabową. Znalazłem również stronę producenta tej marki na stronie http://www.mhg-tools.de/en/firmer-chisels-with-hornbeam-handle-brown.html, na której nie za wiele jest napisane. Prosze zerknijcie na ten link i doradźcie mi czy będzie to na pewno odpowiedni zakup. Wyglądają na bardzo porządne. Może ktoś pracował dłutami tej marki i z doświadczenia bedzie w stanie cokolwiek napisać o jakości tych właśnie dłut?????

Offline Berbelek

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 278
    • Zobacz profil
Odp: Dłuta niemieckie MHG
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 08, 2016, 14:19:32 pm »

Offline Rafalski

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 320
    • Zobacz profil
Odp: Dłuta niemieckie MHG
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 20, 2016, 10:09:18 am »
Dłuta firmy MHG (lub wzmianki o nich) pojawiły się w roku 2007 na niemieckich forach i właściwie od razu otrzymywały dobre oceny u urzytkowników.
Oczywiście były już porównywane do wszelkich innych, między innymi do Kirschen.  Z dłutami Kirschen sprawa ma się tak, że zanim nie wypuścili serii ze szlifowanym lustrem to mnożyły się negatywne uwagi, że te polerowane lustra są wprawdzie gładkie i błyszczące, ale nie równe. Przez to polerowanie były zaokrąglone  krawędzie, które prowadzą do tego, że naostrzone dłuto przy ostrzu nie ma dwóch ostrych kątów 90°, a zaokrąglenia.
Jeśli chodzi o jakość stali, to jest bardzo dużo wypowiedzi, że tak właściwie to MHG i Narex są sobie równe, a Kirschen to niestety dopiero za nimi.
Co do pytania, czy dłuta MHG można spokojnie kupić, to moja odpowiedź brzmi: śmiało.
A w razie jakichś wątpliwości to polecam kupić może tylko dwa MHG i porównać je do tych z Narex.

Może jeszcze jedno na koniec. Dłuta firmy Narex nie są w niemczech szczególnie popularne, co może po prostu wychodzi z tego, że nie ma stałego sprzedawcy.  Dłuta MHG można kupić w Berlinie u feinewerkzeuge.de.


Offline sajo

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 911
    • Zobacz profil
Odp: Dłuta niemieckie MHG
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2016, 11:51:10 am »
dłuta pfeil też są nadgorliwie polerowane i jest to zaokrąglenie.

Offline tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5691
    • Zobacz profil
Odp: Dłuta niemieckie MHG
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2016, 12:08:44 pm »
Przez to polerowanie były zaokrąglone  krawędzie, które prowadzą do tego, że naostrzone dłuto przy ostrzu nie ma dwóch ostrych kątów 90°, a zaokrąglenia.

A w czym to przeszkadza stolarzowi ?

Jeśli chodzi o jakość stali, to jest bardzo dużo wypowiedzi, że tak właściwie to MHG i Narex są sobie równe, a Kirschen to niestety dopiero za nimi.

A może wypowiedzi o słabości Kirschena wzięły się z  indywidualnych  błędów w ostrzeniu ?

Offline Rafalski

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 320
    • Zobacz profil
Odp: Dłuta niemieckie MHG
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2016, 13:35:09 pm »
Ja wolę wiedzieć,  że lustro mam równe aż po boki. Tak więc jak położę dłuto lustrem płasko, aby coś wykończyć w jakimś kącie, to chcę otrzymać płaską powierzchnę, a nie po bokach podniesioną. Każdy może sobie szlifować lustro jak chce, jeżeli komuś to wypolerowane, ale nie równe, wystrarcza to dlaczego nie? Ja wolę sobie równo wyszlifować, a przy tych polerowanych było przy tym więcej roboty.

Cytuj
A może wypowiedzi o słabości Kirschena wzięły się z  indywidualnych  błędów w ostrzeniu ?
Na pewno Narex i MHD naostrzyli dobrze, a Kirschen, żeby podrażnić zwolenników, to już tylko byle jak.  ;D

Offline PINOKIO

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Dłuta niemieckie MHG
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 22, 2016, 10:26:25 am »
po tej całej burzliwej dyskusji zdecydowałem się na zakup dłut MHG, są naprawdę jak dla mnie w miarę drogie ale wolałem kupić jednak coś lepszego aby służyły mi dłużej. Znalazłem stronę Polską, na której znalazłem właśnie te dłuta, a dodatkowo dostałem jeszcze pobijak Narexa. Kupiłem sobie zestaw 5 w rozmiarach 26 20 16 12 i 8. Była to promocja świąteczna. Wszystko razem wyniosło mnie 259 PLN. Jakby ktoś był zainteresowany to proszę link:

 http://www.adriatech.pl/dluta-i-akcesoria-do-dlut/dluta-stolarskie/mhg-dluta-niemieckie-white/3185-mhg-germany-dluta-stolarskie-proste-z-grabowa-rekojescia-5szt-1300105.html
Na pewno dam znać jak sie spisują.


Offline JacekD

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 121
    • Zobacz profil
    • Drewtak
Odp: Dłuta niemieckie MHG
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 22, 2016, 10:32:17 am »
Daj znać koniecznie. I powiedz ile czekałeś na przesyłkę. Adriatech jest pod Wrocławiem i już u nich zamawiałem (lokalny patriotyzm) - ale teraz kolejny raz czekam ponad 2 tygodnie na wysyłkę.
WWW.DREWTAK.PL

Offline PINOKIO

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Dłuta niemieckie MHG
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 22, 2016, 10:39:35 am »
ja tam dzwoniłem i rozmawiałem z nimi, akurat to co kupiłem było dostepne od ręki ale wspominali coś że na niektóre artykuły jest dłuższy czas oczekiwania, ponoć maja to zaznaczone na stronie. Ja ten zestaw dostałem na drugi dzień

Offline JacekD

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 121
    • Zobacz profil
    • Drewtak
Odp: Dłuta niemieckie MHG
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 22, 2016, 11:27:40 am »
Może się czepiam, to nie warzywniak ale w moim przypadku klikam kup, wysyłam kasę a potem sklep dzwoni że niestety ale towar będzie później.
Może trzba po prostu najpierw dzwonić, potem klikać - ale wtedy to nie sklep internetowy tylko telezakupy :)
WWW.DREWTAK.PL

Offline PINOKIO

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Dłuta niemieckie MHG
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 22, 2016, 11:42:46 am »
no nie wiem jak to tam wygląda. Ja tam jestem zadowolony bo dostałem swoje dłutka szybko i mogę nimi działać to jest dla mnie najważniejsze.

Offline ciosekl

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
Odp: Dłuta niemieckie MHG
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 22, 2016, 14:24:45 pm »
widzę ze mają informację przy towarach o terminie wysyłki i na różnych produktach jest albo 24 godziny albo 2 tygodnie...

Offline Henry

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1138
    • Zobacz profil
Odp: Dłuta niemieckie MHG
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 22, 2016, 15:52:20 pm »
Co nie znaczy że po zamówieniu się nie okaże że jednak wszystko jest za dwa tygodnie...

krzysiek

  • Gość
Odp: Dłuta niemieckie MHG
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 22, 2016, 16:28:36 pm »
Może już nie być w ogóle. @Henry zostały 3 komplety , ze skali promocji to raczej wnioskuję ,że pozbywają się wyrobu.
I wcale się nie dziwię.

Offline PINOKIO

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Dłuta niemieckie MHG
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 22, 2016, 17:12:43 pm »
Jak rozmawiałem z babką to mówiła, że te dłuta dopiero niedawno wprowadzili do sprzedaży, więc chyba będą poszerzać ofertę???