Kwiecień 23, 2024, 08:18:11 am

Autor Wątek: Wycena kuchni  (Przeczytany 8477 razy)

Offline pełka

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Wycena kuchni
« dnia: Marzec 17, 2018, 10:34:07 am »
Czy mógłby ktoś napisać jaki byłby koszty wyceny kuchni np 16 m2?
Chodzi mi o pomiar jakiś projekt i wykonanie?

Offline krzyś48

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 4576
    • Zobacz profil
Odp: Wycena kuchni
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2018, 10:48:26 am »
Hm...jak się nie znam to napiszę :P
Musisz się określić co chcesz...poczytaj podobne tematy,żeby wiedzieć jakie zadać pytanie,bo to co napisałeś to tak ogólnie,to... i ja tobie napiszę,od 0-30tys. :-\
I na pewno to,cię nie usatysfakcjonuje :-\

MChObi

  • Gość
Odp: Wycena kuchni
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2018, 11:01:55 am »
od 0-30tys.

Ja zrobię po znajomości i po kosztach za 50 tyś PLn . Jako produkty dam karton gips na blaty i prowadniki kulkowe najtańsze . lakier ze spreja może być ? ;D

A tak serio zadzwoń do kilku firm zapytaj o cenę projektu z pomiarami , całą reszte majątku wydasz w zależności jaki materiał będzie użyty i jakie uchwyty prowadnice etc .

A tak serio

Offline SpecPiotr

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5120
    • Zobacz profil
    • Stolarnia Speca
Odp: Wycena kuchni
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 17, 2018, 11:23:54 am »
Myślę, że koszt takiej kuchni jest porównywalny do ceny samochodu z przedziału rocznikowego między 2000 a 2018.

A serio.
Po pierwsze nikt Ci tu nie wyliczy bo o pieniądzach nie rozmawiamy. A po drugie jest pierdyliard zmiennych wpływających na cenę.
Samo sie nie zrobi ale mogłoby sie samo wnosić.

Offline stachmiesz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1361
  • Lajf is brutal end ful of zasadzkas
    • Zobacz profil
Odp: Wycena kuchni
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 17, 2018, 11:48:01 am »
Po pierwsze musisz zrobić sobie jakiś projekt, jak to ma wyglądać. Przynajmniej zalążek. Po drugie, jaki materiał. Po trzecie okucia.
Jak już będziesz wiedział, to możesz pytać wykonawców o wycenę

Offline cumbajszpil

  • Nagroda :)
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 456
  • Volenti non fit iniuria
    • Zobacz profil
Odp: Wycena kuchni
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 17, 2018, 12:04:27 pm »
Stachu pełna zgoda.
A jak to jest z wyceną od metra bieżącego zabudowy kuchennej, rozpiętość wg materiałów i okolicy oraz oceny klienta pewnie duża.

Ale powiedzmy przeciętnie, za mb zabudowy samych szafkach. wiadomo, zmywarka lodówka,kuchnia i zlew, bez szafek narożnych circa about 6mb
szafki wiszące 90cm, okap nad kuchnią, bez słupków z piekarnikami i mikrowelą.
Bez kozery powiem pińcet?  8)

PS
Temat kiedyś był maglowany i nic z tego nie wynikło.
Może najprostszym rozwiązaniem dla pytającego byłoby zrobienie sobie wyceny kalkulatorem iKEA?

Offline pełka

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Wycena kuchni
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 18, 2018, 11:22:05 am »
dzieki wszystkim za odpowiedzi, a czy za sam rekonesans, pomiar trzeba zapłacić?
może prostszy przykład kuchnia w bloku bez żadnych rarytasów, płyta wiórowa 18, fronty też z wiórówki, standardowe uchwyty, zawiasy, prowadnice, bez zabudowy piecyka, mikrofali, czyli  6/7 szafeczek nie wiem 90 i 60?
Ile byście wzięli za pomiar i rozrysowanie w cadzie?

kozio

  • Gość
Odp: Wycena kuchni
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 18, 2018, 11:54:07 am »
5000-50000zl tak srednio.

meridox

  • Gość
Odp: Wycena kuchni
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 18, 2018, 14:56:42 pm »
dzieki wszystkim za odpowiedzi, a czy za sam rekonesans, pomiar trzeba zapłacić?
A Ty byś dojechał do kogoś porobił pomiary, później w domu przez kilka godzin robił projekt i najlepiej jeszcze  wizualizację, jakby w mordę strzelił dniówka pracy, zrobiłbyś to za darmo ?
 
za takie rzeczy się płaci nikt za darmo nie pracuję.

Idź nawet do jakiegoś sklepu typu Ikea czy Agata i tam robią projekty kosztorysem i za to choć jest promocja "projekt i wycena gratis" i tak musisz zapłacić żywym pieniądzem ;D później odliczają tą kwotę od zamówienia jeśli zakupisz te meble u nich

Offline gebek

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Odp: Wycena kuchni
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 18, 2018, 15:51:37 pm »
Przerobiłem temat na własnej skórze.
W w Warszawie (lokalizacja też ma wpływ na cenę) jest takie targowisko, na które przyjeżdżają takie "sklepy meblowe na kółkach".
Zrobiłem szkic zabudowy kuchni i oczywiście wymiary. Do tego dodałem kilka wymagań. Np. fronty w szafkach górnych podnoszone łamane / Aventos HF /, szuflady pełny wysuw itp. Pojechałem na to targowisko i poprosiłem o szacunkową wycenę. Byłem tylko w 5-ciu sklepach i wycena była za darmo a różnice kolosalne.
7 500 to najmniej a 15 000 to maks.
W efekcie sam zrobiłem zabudowę. Faktury i rachunki jakie zebrałem to ok 5 500. Myślę, że spokojnie należy do tego dodać jeszcze 1 000. To np koszty jazdy samochodem Fronty i formatki odbierałem sam, kilka wizyt w sklepach po śrubki i inne duperele.   

kozio

  • Gość
Odp: Wycena kuchni
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 18, 2018, 22:39:42 pm »
Zrobiłem szkic zabudowy kuchni i oczywiście wymiary. Do tego dodałem kilka wymagań. Np. fronty w szafkach górnych podnoszone łamane / Aventos HF /, szuflady pełny wysuw itp
Czyli chociaz minimum. To bardzo pomaga i oszczedza czas...

Offline JedruS

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Odp: Wycena kuchni
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 16, 2019, 14:23:07 pm »
Dobre... Bez podania ilości szafek, wysokości zabudowy, materiału, lokalizacji... Widełkami można przestrzelić 4 razy po 2 razy.
W Białymstoku fachowiec-amator zabudowę kuchni z płyt ciętych nie pod sufit, zakupił, przywiózł i złożył wraz z robocizną za 5 tysięcy.
Dokładnych wymiarów nie pamiętam, ale będzie z jakieś 13m2

Offline Tomjar

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Wycena kuchni
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 07, 2019, 23:48:02 pm »
Mam pytanie jak można wyceniać kuchnię na podstawie m2 czy mb, przecież te metry mogą być z płyty po 25zł / m2 lub 40zł /m2, ponadto okucia jakie zawiasy 2,5 - 12zł / szt, jakieś podnośniki 5zł lub 250zł, uchwyty, szuflady. Jak w dzisiejszych czasach ktoś chce wyceny na m2 lub mb i jednocześnie planując kuchnię oglądać katalogi z pokojami kuchennymi gdzie wszystko otwiera się na dotyk, blaty z corianu lub z granitu. Powiem tak bo sam wykonuję meble na wymiar o cenach za metr taki czy owaki nigdy nie rozmawiam bo po prostu nie wiem ile kosztuje taki metr, dopiero po rozmowie z klientem, czego oczekuje, jakie ma być wyposażenie etc. można zrobić jakiś kosztorys, po którym delikwent zostaje sprowadzony do realnego świata. Reklamy robią ludziom beszamel w głowie ale w większości klientów jak im się te nowinki policzy to szybko trzeźwieją i wracają na ziemię.

Offline Tomjar

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Wycena kuchni
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 08, 2019, 00:00:50 am »
 A może na kilogramy to liczyć a potem za każde piętro jeszcze dodatek doliczać

Maras

  • Gość
Odp: Wycena kuchni
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 08, 2019, 08:07:27 am »
Robisz swój kosztorys w opcji najtańszej i w opcji najdroższej wyszczególniając poszczególne pozycje i masz cenę .  Doliczasz swoją marże i masz ofertę dla klienta.
Ale w tym całym "bałaganie" musisz pokazać próbki, katalog i dowiedzieć się czego klient oczekuje i po tym wszystkim robisz wycenę. Uwzględniając lub nie dodatkowe sprzęty.
A jak ktoś pyta ile za metr to odpowiadasz od 500 do 15000 Pln-ów za mb. Inaczej się nie da.