Maj 06, 2024, 14:54:41 pm

Autor Wątek: oczyszczanie powierzchni bocznych otworów  (Przeczytany 4587 razy)

Offline piachoo

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
oczyszczanie powierzchni bocznych otworów
« dnia: Sierpień 25, 2017, 00:21:03 am »
Witajcie!
Sporządziłem sorter na kredki wg Montessori. Kantówka sosnowa, struganie, szlifowanie, wiercenie i kłopot. Powierzchnie boczne otworów są strasznie poharatane. W związku z tym chciałbym się Was poradzić jak zapobiegać i leczyć?

Zapobiegać - czy jak zamiast do wiertarki zamontuję frez do frezarki to może pomóc? Kłopot w tym, że moja frezarka przyjmuje trzpień max 8mm :/

Leczenie - jak to wygładzić teraz? Sciernice, które widziałem mają za duże średnice. Ręcznie? To potrwa..

Nie mam dobrego pomysłu :/

Wyrazy,
Tomasz Pe

Offline Miklas80

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
Odp: oczyszczanie powierzchni bocznych otworów
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 25, 2017, 01:23:35 am »
Jak nie chcesz ręcznie, to oklej kawałek kołka drobnym papierem ściernym i zamontuj go we wkrętarce.

Marek.


Offline wertus23

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
Odp: oczyszczanie powierzchni bocznych otworów
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2017, 07:06:44 am »
Są takie ściernice listkowe na trzpieniu - małe formatki papieru ściernego przyklejone do pręta
Wpisz w alle  "ściernica listkowa trzpieniowa"

meridox

  • Gość
Odp: oczyszczanie powierzchni bocznych otworów
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 25, 2017, 10:20:34 am »
zapobiegać to dobre ostre wiertło i  mocna wiertarka na dużych obrotach, jedno równe wiercenie ( u mnie na stołowej jest za słaba przez co muszę raz mocniej raz słabiej dociskać i robi się brzydko w środku, a jak wiercę z ręczną ma wyższe obroty i nie staje to powierceniu otwór jest czystszy )

co do leczenia tak jak chłopacy piszą albo listkowym trzpieniem (kupisz w każdym markecie budowlanym , lub drymelem jeśli posiadasz)