Maj 14, 2024, 15:31:24 pm

Autor Wątek: Moje maszyny warsztatowe  (Przeczytany 51418 razy)

Offline Mcgyver

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 371
    • Zobacz profil
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #195 dnia: Maj 14, 2018, 15:10:17 pm »
DADO (firmy CMT) kupione w Polsce bez żadnego problemu, no moze oprócz ceny bo kosztowało prawie 1000zł :). Pył do szulaf mozliwe ze bedzie sie dostał ale i tak kazdej wiosny rob ie generalne porzadki wiec sprzatne. Mam dosc mały garaz w ktorym zrobiłem sobie stoilernie i licze sie z tym ze pył bedzie wszedzie mimo wyciągu i odkurzacza z cyklonem. Jezeli chodzi o szlifierke tarczową to jest częścią tokarki do drewna. Zobacz kilka stron wstecz gdzies beda zdjecia. Tarcza jest zamontowana na pręcie gwintowanym fi 20mm. Na drugim jego koncu jest zabierak do tokarki a całosc jest napędzana za pomocą koła pasowego i silnika schowanego w najniższej szafeczce pod tokarką.

Offline Mcgyver

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 371
    • Zobacz profil
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #196 dnia: Sierpień 22, 2018, 11:42:52 am »
Żeby nie było że się obijam :) W wolnej chwili z resztek sklejki zrobiłem półeczke i szufladę do piły tasmowej Makita LB1200F. Brakowało mi szuflady w którą moglbym schować dodatkowe brzeszczoty. Półka świetnie się sprawdza do połozenia przykładnicy i kątomierza

Offline MAXTER-AUTOMATYKA

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #197 dnia: Wrzesień 17, 2018, 21:43:45 pm »
Czy w zbliżonej cenie mógłbyś wskazać coś lepszego?
Do silnika 1 fazowego 700W. Tokarka ChRL oczywiście.

SWFR - falownik do silnika 1-fazowego kosztuje około 2 razy tyle, co tej samej mocy do silnika 3-fazowego. Ja mam w ofercie dobre angielskie falowniki INVERTEK DRIVES z porządnymi wentylatorkami pracującymi, gdy trzeba: falownik do silnika jednofazowego.
Falownik 0,75kW z zasilaniem jednofazowym do silnika 3-fazowego.
Dostępne są również wersje falowników w obudowach IP66 bez wentylatorów chłodzenia.

Offline Mcgyver

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 371
    • Zobacz profil
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #198 dnia: Listopad 02, 2018, 20:37:31 pm »
Konieczność "wyprostowania" kilku smigieł w ktore zamieniły sie deski/dyliki olchowe podczas sezonowania zmusiła mnie do wykonania przystawki ktora umozliwia za pomocą frezarki wyrównanie jednej strony. Druga strone równam na grubosciówce.

Offline Mcgyver

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 371
    • Zobacz profil
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #199 dnia: Listopad 02, 2018, 20:39:13 pm »
Po "wyprostowaniu" olchy powstała taka oto ławeczka

Offline Mcgyver

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 371
    • Zobacz profil
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #200 dnia: Listopad 02, 2018, 20:41:58 pm »
w tak zwanym miedzyczasie z odpadkow cieniutkiej szalówki 11mm zrobiłem dwa wiaderka na klocki dla synka i kilka skrzynek do uporządkowania kawałków sklejki i deseczek

Offline Mcgyver

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 371
    • Zobacz profil
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #201 dnia: Listopad 02, 2018, 20:46:05 pm »
Zmodernizowałem takze nieco przykładnice do pilarki Boscha. Kupiłem profil aluminiowy CNC o przrekroju 30x90mm i przykręciłem go do oryginalnej culagi. Profil ma podłużne otwory w ktore mieści sie łeb śruby do drewna M8. Musiałem tylko wywiercic dodatkowe otwory w culadze bo te w profilu są dość nisko. Oczywiscie profil jest bardzo łatwo demontowalny. dzieki niemu i dwóm podporom rolkowym przecinanie długich desek jest bezproblemowe. Dodatkowy plus zastosowanego profila to mozliwosc zmaontowania docisków na górze

Offline Mcgyver

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 371
    • Zobacz profil
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #202 dnia: Listopad 21, 2018, 20:30:04 pm »
Kszesełko dla małego prezesa :)

Offline Mcgyver

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 371
    • Zobacz profil
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #203 dnia: Grudzień 19, 2018, 19:26:06 pm »
W tzw międzyczasie wykonałem szafke flip-flop na szlifierke taśmowo-tarczową i tarczową. Wewnątrz blatu jest schowana listwa prądowa do ktorej podłaczone sa obie szlifierki. Z boku przez rurkę na ktorej obraca sie blat wyprowadziłem wspólny przewód. W tylnej cześci jest zwijak na przewód

Offline amigorg

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7495
  • Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
    • Zobacz profil
    • Maszyny i projekty
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #204 dnia: Grudzień 19, 2018, 21:37:25 pm »
Jak zwykle bardzo porządnie wykonany mebel warsztatowy :)

Offline Mcgyver

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 371
    • Zobacz profil
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #205 dnia: Grudzień 23, 2018, 21:39:53 pm »
Synek niechcący (jak sądze) połamał swoje "pisiu pisiu"wiec trzeba było cos zakonbinować. Wyszło takie cos jak poniżej. Złozenie 3 warstw sklejki 6mm umożliwiło zrobienie prowadnicy dla suwaka ktory "czyści" tablice.

Offline Mcgyver

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 371
    • Zobacz profil
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #206 dnia: Grudzień 23, 2018, 21:43:01 pm »
Kolejny dodatek do frezarki - przystawka do wycinania połączeń wielowpustowych przy pomocy frezów. Na chwile obecną wykonałem i przetestowałem dwie wkładki dla frezów spiralnych CMT o średnicy 8 i 12mm. Efekt jest bardzo dobry frez wycina ładny zrówny wpust, nawet chyba lepiej niz piła DADO

Offline Mcgyver

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 371
    • Zobacz profil
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #207 dnia: Grudzień 23, 2018, 22:25:47 pm »
W listwie aluminiowej wywierciłem dwa otwory przez ktore w blat frezarki wkręciłem nakrętki. Przystawka jest mocowana śrubami M6 wkręcanymi własnie w te otwory. Dzięki temu połozenie przystawki wzgledem freza jest zawsze takie same.
W podobny sposób wykonałem przystawkę do frezowania okręgów, zdjęcie zamieszcze w najbliższym czasie