Marzec 28, 2024, 09:37:52 am

Autor Wątek: Ploter Cnc  (Przeczytany 9436 razy)

Offline SpecPiotr

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5120
    • Zobacz profil
    • Stolarnia Speca
Odp: Ploter Cnc
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 06, 2016, 18:13:41 pm »
Miałem na myśli internet.
 Generalnie dyskusja zaczęła się od tego, że ktoś używa CNC do rozkrojów. Już wiemy, że tak więc można zakończyć offtop ;)
Samo sie nie zrobi ale mogłoby sie samo wnosić.

Offline DamianKrk

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Ploter Cnc
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 06, 2016, 19:16:39 pm »
Zasadniczo jeśli chodzi o wymiary to potrzebne są tak duże głownie ze względu na obróbkę wang oraz drzwi.Ewentualna produkcja miała by się faktycznie oprzeć na niewielkich elementach z płyty bądz drewna litego - podstawki, swieczniki, tacki, listwy przypodłogowe itd. Dlatego najlepszym rozwiązaniem moim zdaniem bedzie zakup wiekszej frezarki.   Znalazłem taką maszyne z Servo jak mówił kolega Telengi. http://allegro.pl/frezarka-cnc-2x3m-ploter-frezujacy-polska-grupa-i6581860437.html                                Polska grupa cnc, ma ktoś jakąś opinie na ich temat?  Dzieki za zainteresowanie ;)

Offline SpecPiotr

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5120
    • Zobacz profil
    • Stolarnia Speca
Odp: Ploter Cnc
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 06, 2016, 20:00:41 pm »
Drzwi na CNC to troche przerost formy nad treścią chyba, że mówisz o jakiś artystycznych wzorach.
Do listew przypodłogowych też się nie nadaje.

A co do małych elementów to będę Ci uciekać pod naporem frezu. Podciśnienie nie utrzyma stabilnie niewielkich elementów.

Póki co bardzo ogólnie opisujesz co byś chciał na tym robić. Nie obraź się ale mam wrażenie, że na siłę chcesz wykorzystać fundusze na ten typ maszyny a dopiero później metodą prób i błędów zdecydujesz co możnaby robić.

Ps. A wangi to raczej hurtowo schodzić nie będą więc czy nie lepiej obrobić to ręcznie ? Ewentualnie raz na jakiś czas skorzystać z usług firm trzecich a ye pieniądze przeznaczyć na coś innego.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2016, 20:03:45 pm wysłana przez SpecPiotr »
Samo sie nie zrobi ale mogłoby sie samo wnosić.

Offline DamianKrk

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Ploter Cnc
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 06, 2016, 23:15:45 pm »
Ręczne obrabianie wang to nie taka prosta sprawa zwłaszcza jeśli ma sie wymagającego klienta, można oddać komuś ale pojawia sie pytanie czy nie spróbowac zrobic tak żeby ktoś oddawał do mnie ;) Co do wykorzystania funduszy to masz w dużej mierze racje, zamierzam dokładnie metoda prób i błędów próbować co będzie się dało zrobić i czy to będzie sie opłacało.

Offline Jake28

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Odp: Ploter Cnc
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 07, 2016, 00:12:20 am »
Jeśli ma to być  cnc do schodów to potrzebujesz stołu belkowego a nie całego podcisnieniowego. Wtedy przyssawki na belce rozkładasz tak by trzymały materiał ale nie kolidowały z torem narzędzia. Mając tak zamocowany obrabiasz z jednego założenia obie strony czyli masz wange kładziesz pierwsze jedzie frez palcowy wycina zgrubnie obrys następnie frezuje wpusty pod stopnie itp kolejne narzędzie to głowica która na gotowi robi obrys i zaokrągla krawędzie. I tak to mniej więcej wyglada na YouTube sporo tego możesz sobie zobaczyć

Offline Megafront

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Ploter Cnc
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 22, 2018, 18:57:39 pm »
Witam wlasnie jestem w trakcie firmy zajmujacej sie produkcja frontow meblowych.Mysle ze ten budzet ktory posiasz jest troche za maly.Proponowalbym  zakup nowego plotera.Ja osobiscie zakupilem ploter firmy DIGIMA .Po pierwszych probach prace oceniam na wysokim poziomie.Oczywiscie moi pracownicy potrzebuja jeszcze sporo czasu zeby opanowac ten sprzet ale od momentu zamontowania maszyny
w naszym zakladzie zawsze mozemy liczyc na wsparcie techniczne i pomoc w trakcie wdrazania w obsluge.Od zakupu po wielu konsultacjach nigdy nie poczulem ze jestem zbywany,a to jest bardzo wazne.Fakt ze ten sprzet nie kosztuje 70000zl ale warto sprobowac wziasc leasing.Ludzie z Digimy sa bardzo pomocni w ulatwieniu procedury leasingowej.Uwazam ze zakup nowej maszyny to strzal w dziesiatke.Nie wchodzilbym tylko nowy sprzet.

Offline lgorek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Odp: Ploter Cnc
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 08, 2018, 20:54:39 pm »
Damian mam pytanie czy miałeś doczynienia z CNC czy będzie to twoja pierwsza taka maszyna bo jeżeli pierwsza to wg mnie trochę zbyt drogi sprzęt do nauki.


Taki trochę off topic.
W 99% przypadków dotacja wymaga faktury na nowy sprzęt, z uwagi na to że kilka lat wstecz można było kupować używany nawet na umowy i były to wałki. Dla mnie całe te dotacje są wyłudzeniami kasy przy działalności na 1 czy 2 lata. Tutaj powinien być warunek firma minimum 3 lata to wtedy było by o taką dotację łatwiej oraz starali by się o nią ci którzy tak naprawdę mają pomysł a nie tylko dostać sprzęt za free.