Maj 11, 2024, 11:48:42 am

Autor Wątek: Jaki klej do przyklejenia papieru do mozaiki .  (Przeczytany 3121 razy)

Offline nabuch

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Jaki klej do przyklejenia papieru do mozaiki .
« dnia: Styczeń 15, 2015, 06:20:04 am »
Witajcie muszę uzupełnić braki parkietu po wymianie drzwi . Mam stare kawałki parkietu ale dużo muszę dorobić sam. Stary parkiet był klejony na papier  tak że od razu kładło się dużą powierzchnię i uzyskiwało się równy efekt bo nie było przesunięć związanych z nierównością podłogi . Z tego co się dowiedziałem  gotowy arkusz mozaiki przyklejało się tak że papier   wypadał od góry . Następnie papier się rozmaczało? lub zdzierało mechanicznie.  Teraz pojawia się pytanie jakim klejem przykleić mozaikę na papier  tak żeby nie zniszczyć mozaiki i później łatwo go(papier) usunąć, oczywiście bez śladów na drewnie . Pozdrawiam Wojtek

Offline tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5691
    • Zobacz profil
Odp: Jaki klej do przyklejenia papieru do mozaiki .
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2015, 09:27:30 am »

klej stolarski na ciepło - perełki -skórny/ kostny
lub
klej  typu vikol - sprawdź ,  powinien też po podgrzaniu puścić

Offline nabuch

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Odp: Jaki klej do przyklejenia papieru do mozaiki .
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2015, 10:10:49 am »
Dzięki za informacje . A nie będzie problemów z czyszczeniem tego  np szlifierką ??

Offline tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5691
    • Zobacz profil
Odp: Jaki klej do przyklejenia papieru do mozaiki .
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2015, 12:03:24 pm »
Z klejem glutynowym na ciepło robiło się tak  nawet na  okleinie o,6 mm - zeszlifujesz . Zrób nie za gęsty i wypróbuj czy przytrzyma

Offline robson

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1655
    • Zobacz profil
Odp: Jaki klej do przyklejenia papieru do mozaiki .
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2015, 14:32:31 pm »
Czy po wymianie drzwi masz duże powierzchnie do naprawy mozaiki ?
myślę,że nie .
Papier czy siatka pomagają przy dużych płaszczyznach natomiast po kilka klepeczek łatwiej jest nakleić pojedynczo.


Offline nabuch

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Odp: Jaki klej do przyklejenia papieru do mozaiki .
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2015, 22:42:22 pm »
Dziękuję za pomoc . Braki mają ok 20-35 cm  x90 cm .  Pod balkonami mam ok 15 cm x400cm  . Robson właśnie chyba wolałbym robić to na papierze. Wyrwałem pojedyńcze klepki które były krzywo i niestety po wklejeniu teoretycznie wszystko było dobrze. Potem niestety klepki mi się rozjechały w dodatku po wyrwaniu beton nie jest za równy nie wiem czy go nie podkuć miejscami .
Tomekz a mógłbyś podać jakiś konkretny klej glutynowy ?? Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam .

Offline tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5691
    • Zobacz profil
Odp: Jaki klej do przyklejenia papieru do mozaiki .
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2015, 09:15:01 am »

każdy klej  skórny lub kostny się nadaje

Offline Bosiu

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Jaki klej do przyklejenia papieru do mozaiki .
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 27, 2015, 15:22:21 pm »
Masz nowe deszczułki czy z odzysku? Ja, gdy muszę klientowi uzupełnić nawet spore ubytki w mozaice, robię to "ręcznie", bez klejenia żadnym papierem. Równe ułożenie deszczułek, przyklejenie papieru oraz dokładne wklejenie tego w ubytki zabierze ci moim zdaniem więcej czasu niż ułożenie "z ręki". Użyj tylko dobrego kleju do parkietu i nic nie powinno się rozjechać.

Offline nabuch

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Odp: Jaki klej do przyklejenia papieru do mozaiki .
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 15, 2015, 11:34:52 am »
Witajcie w zasadzie miałem kupować klej  kostny , robiłem jakieś testy z wikolem i jak spróbowałem kleić na podłogę to dałem sobie spokój z doklejaniem papieru . Przy prostym wzorze i dobrze zachowanych wymiarach idzie to dosyć sprawnie . Druga połowa sukcesu to oczywiście równa powierzchnia . Kolega namawiał mnie na równanie podłogi  klejem do  płytek ale że człowiek leniwym jest to poziomowałem na  cienkich listkach  drzewa  tam gdzie było mało .Nie wiem czy to do końca dobre rozwiązanie ale  okaże się w praniu .  Wyszło trochę dziur  ale to się zarówna wiórkami a większe wytnę dłutkiem całe klepki  i wstawię nowe docięte na wymiar.
Bosiu klepki wycinałem sobie nowe . Coś zostało mi starych ale zostawiłem je na zapas w razie w gdyby coś się mi zniszczyło. Ogólnie praca czasochłonna zwłaszcza przy dużych nierównościach  .   
Mam jeszcze dwa pytania
Jakiego kleju użyć do wymieszania z wiórkami  do uzupełnienia dziurek?
Czy do podrównania powierzchni dobrym pomysłem będzie użycie szlifierki taśmowej tak żeby nie zniszczyć  (narobić bruzd) ?
Pozdrawiam